MEDALOWE SUKCESY NASZEJ SEKCJI LA

Uprawianie sportu nieodłącznie związane jest z rywalizacją za którą najczęstszą nagrodą jest medal. Stanowi on, bez względu na kolor, ukoronowanie wysiłku sportowca, sportowca który niejednokrotnie spędzając wiele miesięcy i lat na ciężkiej pracy treningowej, w zaciszu sal sportowych, leśnych ścieżek i stadionów bierze w końcu udział w zawodach, gdzie może udowodnić, że trud i wysiłek jaki podjął nie poszedł na marne.
Na przestrzeni minionych lat działalności naszej sekcji już ponad 100 razy cieszyliśmy się z osiągnięć medalowych naszych zawodników, którzy stawali na podium by odebrać to tak cieszące każdego sportowca wyróżnienie.
 
Wspomnieć również należy że nasza sekcja istnieje od 1996 r. a w związku z tym przez 3 lata rywalizowaliśmy na poziomie Mistrzostw Województwa Bielskiego; do 30.04.1999r. kiedy to w związku z reorganizacją strukturalną kraju nastąpiło rozwiązanie Bielskiego  Okręgowego Związku LA i powołanie Śląskiego Związku LA w Katowicach, który skupił w sobie kluby trzech byłych województw: bielskiego, katowickiego i częstochowskiego. W związku z powyższym rywalizacja na poziomie województwa stała się o wiele trudniejsza.
Pierwszy medal dla naszej sekcji i to od razu złoty zdobyła Kornelia Wojnar 9 marca 1996 r. podczas rozgrywanych w Kętach Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych, 50-tym może pochwalić się Chwaszczyński Zbigniew a setny przypadł w udziale Przemysławowi Strządale - złoto na Mistrzostwach Śląska Młodzików w Biegach Górskich – Korbielów 22.08.2009 r.
Największą ilością zdobytych medali w tym również złotych może pochwalić się Marek Kawik, który w latach 2002 - 2008 zdobył ich aż 18 w tym 7 złotych. Wśród kobiet największymi zdobyczami medalowymi może pochwalić się Jadwiga Białożyt, która w przeciągu 3 lat /1998 - 2000/ zdobyła ich aż 13 w tym 4 złote.
 
Jesteś tutaj: Start Medaliści