MEDALOWE SUKCESY NASZEJ SEKCJI LA

Uprawianie sportu nieodłącznie związane jest z rywalizacją za którą najczęstszą nagrodą jest medal. Stanowi on, bez względu na kolor, ukoronowanie wysiłku sportowca, sportowca który niejednokrotnie spędzając wiele miesięcy i lat na ciężkiej pracy treningowej, w zaciszu sal sportowych, leśnych ścieżek i stadionów bierze w końcu udział w zawodach, gdzie może udowodnić, że trud i wysiłek jaki podjął nie poszedł na marne.
Na przestrzeni minionych lat działalności naszej sekcji już ponad 100 razy cieszyliśmy się z osiągnięć medalowych naszych zawodników, którzy stawali na podium by odebrać to tak cieszące każdego sportowca wyróżnienie.
 
Wspomnieć również należy że nasza sekcja istnieje od 1996 r. a w związku z tym przez 3 lata rywalizowaliśmy na poziomie Mistrzostw Województwa Bielskiego; do 30.04.1999r. kiedy to w związku z reorganizacją strukturalną kraju nastąpiło rozwiązanie Bielskiego  Okręgowego Związku LA i powołanie Śląskiego Związku LA w Katowicach, który skupił w sobie kluby trzech byłych województw: bielskiego, katowickiego i częstochowskiego. W związku z powyższym rywalizacja na poziomie województwa stała się o wiele trudniejsza.
Pierwszy medal dla naszej sekcji i to od razu złoty zdobyła Kornelia Wojnar 9 marca 1996 r. podczas rozgrywanych w Kętach Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych, 50-tym może pochwalić się Chwaszczyński Zbigniew a setny przypadł w udziale Przemysławowi Strządale - złoto na Mistrzostwach Śląska Młodzików w Biegach Górskich – Korbielów 22.08.2009 r.
Największą ilością zdobytych medali w tym również złotych może pochwalić się Marek Kawik, który w latach 2002 - 2008 zdobył ich aż 18 w tym 7 złotych. Wśród kobiet największymi zdobyczami medalowymi może pochwalić się Jadwiga Białożyt, która w przeciągu 3 lat /1998 - 2000/ zdobyła ich aż 13 w tym 4 złote.
 

 
09.03.1996
Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych
Kęty
1.
Wojnar Kornelia - 1 miejsce
1,5 km
2.
Dybczyńska Ewelina - 2 miejsce
1,5 km
15.05.1996
Mistrzostwa Województwa Młodzików w LA
Bielsko - Biała
3.
Bobek Renata - 2 miejsce
600m - 1.48,02
4.
Wojnar Kornelia - 3 miejsce
600m - 1.48,49
22.05.1996
Mistrzostwa Województwa w LA Szkół Ponadpodstawowych
Bielsko - Biała
5.
Bujok Iwona - 2 miejsce
800m - 2.35,46
 

 
08.03.1997
Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych               
Bielsko - Biała
6.
Dybczyńska Ewelina - 1 miejsce
1,5 km
7.
Madej Janusz - 3 miejsce
3 km
15.05.1997
Mistrzostwa Województwa Młodzików w LA
Bielsko - Biała
8.
Dybczyńska Ewelina - 1 miejsce
600m - 1.40,06
21.05.1997
XXI Szkolna Wojewódzka Spartakiada Młodzieży
Bielsko - Biała
9.
Bobek Renata - 1 miejsce
800m - 2.37,88
03.06.1997
Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Młodzików
Bielsko - Biała
10.
Dybczyńska Ewelina - 3 miejsce
600m - 1.43,52
 

 
21.03.1998
Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych             
Kęty
11.
Dybczyńska Ewelina - 1 miejsce
2 km
12.
Haratyk Beata - 2 miejsce
1,5 km
13.
Pagieła Łukasz - 2 miejsce
2 km
14.
Madej Janusz - 3 miejsce
3 km
19.05.1998
Mistrzostwa Województwa Młodzików
Bielsko - Biała
15.
Haratyk Beata - 1 miejsce
600m - 1.40,25
16.
Pagieła Łukasz - 3 miejsce
1000m - 2.51,29
20.05.1998
Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadpodstawowych
Bielsko - Biała
17.
Wojnar Kornelia - 1 miejsce
800m - 2.26,64
18.
Madej Janusz - 1 miejsce
400m - 51,94
19.
Dybczyńska Ewelina - 2 miejsce
400m - 64,82
20.
Zaorska Mirosława - 2 miejsce
kula 4kg - 9,18
21.
Łyzbicki Mateusz - 3 miejsce
skok w dal - 6,28
07.06.1998
Mistrzostwa Śląska J. i J. młodszych
Zabrze
22.
Białożyt Jadwiga - 2 miejsce
400m - 59,62
23.
Wojnar Kornelia - 3 miejsce
1500m - 4.54,55
29.08.1998
II Ogólnopolskie Mistrzostwa LZS
Spała
24.
Białożyt Jadwiga - 3 miejsce
400m - 59,77
26.09.1998
Mistrzostwa Okregu Juniorów i J. młodszych
Bielsko - Biała
25.
Madej Janusz - 1 miejsce
800m - 2.00,09
26.
Białożyt Jadwiga - 1 miejsce
800m - 2.26,00
 

  
13.03.1999
Przełajowe Mistrzostwa Polski LZS i Szkół Rolniczych         
Komorno             
27.
Białożyt Jadwiga - 3 miejsce
3 km
27.03.1999
Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Przełajach
Komorno
28.
Białożyt Jadwiga - 2 miejsce
2 km
29.
Haratyk Beata - 3 miejsce
2 km
30.04.1999
Rozwiązanie OZLA B-B i powstanie Śl. ZLA w Katowicach
-----------------------
16.05.1999
Mistrzostwa Śląska J. i J. młodszych
Zabrze
30.
Białożyt Jadwiga - 1 miejsce
400m - 58,69
31.
Wojnar Kornelia - 2 miejsce
1500m - 4.50,32
05.06.1999
Mistrzostwa Makroregionu J. i J. młodszych
Zabrze
32.
Wojnar Kornelia - 1 miejsce
1500m - 4.43,42
33.
Madej Janusz - 2 miejsce
1500m - 4.01,33
34.
Dybczyński Tomasz - 3 miejsce
3000m - 9.12,13
12.06.1999
XVIII Igrzyska LZS
Spała
35.
Białożyt Jadwiga - 1 miejsce
400m - 57,84
27.08.1999
III Ogólnopolskie Mistrzostwa LZS
Kielce
36.
Białożyt Jadwiga - 2 miejsce
800m - 2.16,07
37.
Białożyt Jadwiga - 3 miejsce
400m - 57,82
 

  
18.03.2000
Przełajowe Mistrzostwa Polski LZS i Szkół Rolniczych         
Skarżysko Kam.
38.
Białożyt Jadwiga - 3 miejsce
3 km
01.04.2000
Przełajowe Mistrzostwa Makroregionalne J. i J. młodszych
Myszków
39.
Białożyt Jadwiga - 1 miejsce
1 km
40.
Haratyk Beata - 2 miejsce
2 km
03.06.2000
Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS
Stargard Szcze.
41.
Białożyt Jadwiga - 2 miejsce
400m - 57,10
42.
Białożyt Jadwiga - 2 miejsce
800m - 2.10,94
10.06.2000
Miedzywojewódzkie Mistrzostwa J. i J. młodszych
Zabrze
43.
Haratyk Beata - 2 miejsce
800m - 2.17,84
44.
Wojnar Kornelia - 3 miejsce
3000- 10.51,04
 

  
26.05.2001
Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. młodszych                          
Bielsko - Biała   
45.
Chwaszczyński Krzysztof - 2 miejsce
400m - 52,72
17.06.2001
Mistrzostwa Śląska Młodzików
Zabrze
46.
Chwaszczyński Zbigniew - 3 miejsce
600m - 1.31,22
22.09.2001
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Chorzów
47.
Chwaszczyński Zbigniew - 3 miejsce
600m - 1.30,98
 

  
16.03.2002
Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych                         
Ruda Śląska      
48.
Kawik Marek - 1 miejsce
1 km
23.03.2002
Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych
Lasocice
49.
Kawik Marek - 2 miejsce
1 km
 

  
10.01.2003
Halowe Mistrzostwa Śląska                                                      
Spała                  
50.
Chwaszczyński Zbigniew - 2 miejsce
600m - 1.30,68
01.03.2003
Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych
Ruda Śląska
51.
Kawik Marek - 2 miejsce
2 km
7.06.2003
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i J. młodszych
Bielsko - Biała
52.
Chwaszczyński Krzysztof - 2 miejsce
400m - 50,85
14.06.2003
Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. młodszych
Chorzów
53.
Chwaszczyński Krzysztof - 2 miejsce
400m - 50,17
21.06.2003
Mistrzostwa Śląska Młodzików
Częstochowa
54.
Kawik Marek - 1 miejsce
2000m - 6.22,96
55.
Izydorczyk Mateusz - 2 miejsce
300m - 38,19
07.09.2003
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Bielsko - Biała
56.
Izydorczyk Mateusz - 3 miejsce
300m - 38,20
57.
Wojciechowska Agnieszka - 3 miejsce
1000m - 3.15,40
 

  
13.03.2004
Mistrz. Śląska i Międzywoj. Mistrz. w Biegach Przełajowych
Mysłowice          
58.
Kawik Marek - 1 miejsce
2 km
59.
Kawik Tomasz - 2 miejsce
1 km
19.06.2004
Mistrzostwa Śląska Młodzików
Częstochowa
60.
Kawik Marek - 1 miejsce
1000m - 2.43,09
 

  
19.03.2005
Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych   
Komorno           
61.
Kawik Marek - 2 miejsce
3 km
14.05.2005
Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. młodszych
Częstochowa
62.
Kawik Marek - 2 miejsce
1500m - 4.15,97
 

 
13.01.2006
Halowe Mistrzostwa Śląska J. J. młodszych i Młodzików      
Spała                  
63.
Kawik Marek - 2 miejsce
1000m - 2.38,57
04.03.2006
Międzywojewódzkie Biegi Przełajowe
Mysłowice
64.
Kawik Marek - 1 miejsce
3 km
65.
Kawik Tomasz - 2 miejsce
3 km
06.08.2006
Mistrzostwa Polski J. i J. mł. w Biegach Górskich /alpejski/
Międzygórze
66.
Cieślar Maciej - 1 miejsce
10,3 km
 

 
17.01.2007
Halowe Mistrzostwa Śląska                                                      
Spała                  
67.
Cieślar Maciej - 2 miejsce
2000m - 5.50,38
03.03.2007
Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych
Mysłowice
68.
Kawik Marek - 2 miejsce
3 km
69.
Cieślar Maciej - 2 miejsce
5 km
17.03.2007
Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych
Nysa /opolskie
70.
Cieślar Maciej - 1 miejsce
5 km
71.
Kawik Marek - 2 miejsce
3 km
25.05.2007
Mistrzostwa Śląska w LA Juniorów i J. młodszych
Częstochowa
72.
Cieślar Maciej - 1 miejsce
5000 - 15.46,74
73.
Kawik Marek - 3 miejsce
1500m - 4.08,51
09.06.2007
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i J. młodszych
Bielsko - Biała
74.
Cieślar Maciej - 1 miejsce
3000m - 8.53,60
09.06.2007
Mistrzostwa Śląska Młodzików w Wielobojach
Bielsko - Biała
75.
Jędrysik Bożena - 1 miejsce
5-bój / 2134 pkt
18.09.2007
Wojewódzka Licealiada w Sztafetowych B. Przełajowych
Ruda Śląska
76.
LO Skoczów - 3 miejsce /M. Cieślar; M. Kawik; T. Kawik;
T. Cieślar;  M. Szafarczyk; M. Sorkowicz
6 X 1500m
 

 
11.01.2008
Halowe Mistrzostwa Śląska                                                      
Spała                  
77.
Kawik Tomasz - 3 miejsce
2000m - 6.01,02
16.02.2008
Halowe Mistrzostwa Śląska
Brzeszcze
78.
Bulandra Kinga - 3 miejsce
skok w dal - 3.95
79.
Święczyk Natalia - 3 miejsce
kula 3kg - 9,31
01.03.2008
Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych
Mysłowice
80.
Kawik Tomasz - 1 miejsce
4 km
81.
Kawik Marek - 2 miejsce
3 km
82.
Cieślar Maciej - 2 miejsce
5 km
08.03.2008
Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych
Ruda Śląska
83.
Kawik Tomasz - 2 miejsce
4 km
84.
Cieślar Maciej - 3 miejsce
5 km
12.04.2008
IV Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich /styl anglosaski/
Góra Św. Anny
85.
Kawik Marek - 1 miejsce /kategoria junior/
4,1 km
86.
Kawik Tomasz - 2 miejsce /kategoria j. młodszy/
4,1 km
17.05.2008
Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. młodszych
Sosnowiec
87.
Kawik Marek - 2 miejsce
1500m - 4.06,91
07.06.2008
Międzywojewódzkie Mistrzostwa w LA J. i J. młodszych
Bielsko - Biała
88.
Cieślar Maciej - 1 miejsce
3000m - 8.44,69
89.
LKS Pogórze - 1 miejsce / w składzie: Cieślar Maciej;
Kawik Marek; Sorkowicz Maciej; Szafarczyk Marcin /
4x400 - 3.44,32
90.
Kawik Tomasz - 3 miejsce
3000m - 9.19,11
07.06.2008
Mistrzostwa Śląska Młodzików w Wielobojach
Bielsko - Biała
91.
Jędrysik Bożena - 3 miejsce
5-bój - 2061 pkt
15.06.2008
Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci Starszych
Chorzów
92.
Strządała Przemysław - 3 miejsce
600m - 1.42,52
07.08.2008
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Chorzów
93.
Święczyk Natalia - 2 miejsce
kula 3kg - 10,65
 

 
17.01.2009
Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. Młodszych            
Brzeszcze            
94.
Święczyk Natalia - 2 miejsce
Kula 4kg - 10,07
07.03.2009
Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych
Ruda Śląska
95.
Kawik Tomasz - 1 miejsce
3 km
16.05.2009
Mistrzostwa Śląska w LA Juniorów i J. młodszych
Częstochowa
96.
Święczyk Natalia - 2 miejsce
kula 4kg - 10,29
97.
Kawik Tomasz - 3 miejsce
3000m - 8.58,65
06.06.2009
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i J. młodszych
Bielsko - Biała
98.
Szafarczyk Kinga - 2 miejsce
3000 - 11.36,94
20.06.2009
Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA
Chorzów
99.
Bujok Halina - 1 miejsce
dysk 0,75 - 31,80
22.08.2009
Mistrzostwa Śląska Młodzików w Biegach Górskich
Korbielów
100.
Strządała Przemysław - 1 miejsce
1,8 km
101.
Kołodziejczyk Zofia - 2 miejsce
1,8 km
13.09.2009
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA
Częstochowa
102.
Bujok Halina - 2 miejsce
dysk 0,75 - 32,16
 

 
15.01.2010
Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. Młodszych            
Spała          
103.
Kawik Tomasz - 3 miejsce
2000m - 5.48,90
104.
Matuszka Anna - 3 miejsce
200m - 28,95
16.01.2010
Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. Młodszych
Brzeszcze
105.
Święczyk  Natalia - 1 miejsce
kula 4kg - 10,31
06.02.2010
Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dz. Starszych
Brzeszcze
106.
Bulandra Kinga - 3 miejsce
60 ppł - 10,31
06.03.2010
Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych
Mysłowice
107.
Kawik Tomasz - 3 miejsce
4 km
1-2.06.2010
Mistrzostwa Śląska w LA Juniorów i J. młodszych
Sosnowiec
108.
Święczyk Natalia - 1 miejsce
kula 4kg - 10,57
109.
Kawik Tomasz - 1 miejsce
5000m - 15.40,25
110.
Szafarczyk Kinga - 3 miejsce
3000m - 12.36,92
111.
Szafarczyk Marcin - 3 miejsce
800m - 2.06,21
5-6.06.2010
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i J. młodszych
Częstochowa
112.
Kawik Tomasz - 3 miejsce
3000 - 9.13,07
113.
Adamik Sylwia - 3 miejsce
3000m - 12.30,23
28.08.2010
Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegach Górskich
Korbielów
114.
Bochenek Maria - 2 miejsce w K 45
8 km 
12.09.2010
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Chorzów
115.
Strządała Przemysław - 2 miejsce
800m - 1.28,09
 

 
14.01.2011
Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. Młodszych            
Spała           
116.
Adamik Sylwia - 1 miejsce
2000m - 7.30,99
23.01.2011
Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. Młodszych
Brzeszcze
117.
Święczyk Natalia - 2 miejsce
kula 4 kg - 9,87
14/15.05.2011
Mistrzostwa Śląska w LA Juniorów i J. młodszych
Sosnowiec
118.
Adamik Sylwia - 2 miejsce
3000m - 11.39,74
119.
Kołodziejczyk Bartosz - 3 miejsce
młot 5 g - 22,68
120.
Firuzek Witold - 3 miejsce
kula 6 kg - 10,55
05.06.2011
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i J. młodszych
Częstochowa
121.
Adamik Sylwia - 1 miejsce
3000m - 11.25,04
122.
Strządała Przemysław - 2 miejsce
800m - 2.02,81
123.
Wojtyła Barbara - 3 miejsce
3000m - 12.04,46
17.07.2011
Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegach Górskich
Korbielów
124.
Maria Bochenek - 2 miejsce w K 45
8 km
 

 
15.01.2012
Halowe mistrzostwa Śląska Juniorów i J. Młodszych
Spała
125.
Adamik Sylwia - 1 miejsce
2000m - 7.16,98
126.
Wojtyła Barbara - 1 miejsce
2000m - 7.20,10
18.02.2012
Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dz. starszych
Brzeszcze            
127.
Rańda Aleksandra - 1 miejsce
Kula 3kg - 10,87
128.
Wrzeszcz Magdalena - 3 miejsce
Skok w dal - 4,24
11.03.2012
Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych
Ruda Śląska
129.
Adamik Sylwia - 2 miejsce
4 km
130.
Wojtyła Barbara - 3 miejsce
3 km
12/13.05.2012
Mistrzostwa Śląska w LA Juniorów i J. młodszych
Częstochowa
131.
Ciemała Daria - 3 miejsce
młot 3 kg - 30,45
132.
Wojtyła Barbara - 3 miejsce
3000m - 12.22,00
133.
Strządała Przemysław - 3 miejsce
800m - 1.58,79
2-6.06.2012
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i J. młodszych
Bielsko - Biała
134.
Kołodziejczyk Bartosz - 3 miejsce
młot 6 kg - 30,17
135.
Kołodziejczyk Zofia - 3 miejsce
800m - 2.29,74
136.
Strządała Przemysław - 3 miejsce
800m - 1.58,28
09.06.2012
Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dz. starszych
Chorzów
137.
Rańda Aleksandra - 1 miejsce
kula 3 kg - 10,68
138.
Bąk Maria - 2 miejsce
oszczep500g - 24,35
139.
Wrzeszcz Magdalena - 3 miejsce
300m - 47,32
 

 
13.01.2013
Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów i J. Młodszych
Spała
140.
Strządała Przemysław - 1 miejsce
800m - 2.01,57
02.02.2013
Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dz. starszych
Brzeszcze            
141.
Rańda Aleksandra - 1 miejsce
kula 3kg - 11,01
142.
Sidoruk Anna - 2 miejsce
kula 3 kg - 9,85
143.
Wrzeszcz Magdalena - 2 miejsce
skok w dal - 4,31
07.03.2013
Międzywojewódzkie Mistrzostwa  w Przełajach
Korfantów
144.
Strządała Przemysław - 1 miejsce
4 km
145.
Adamik Sylwia - 2 miejsce
3 km
06.04.2013
Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich
Bielsko - Biała
146.
Greń Agnieszka - 1 miejsce
2 km
147.
Wojtyła Barbara - 2 miejsce
2,5 km
148.
Wojtyła Marcelina - 2 miejsce
1 km
149.
Wojtyła Wojciech - 3 miejsce
1 km
8/9.06.2013
Mistrzostwa Śląska w LA  
Sosnowiec
150.
Szafarczyk Marcin - 2 miejsce
800m - 2.05,05
151.
Kołodziejczyk Bartosz - 3 miejsce
młot 6 kg - 33,58
16.06.2013
Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dz. starszych
Bielsko - Biała
152.
Rańda Aleksandra - 1 miejsce
kula 3 kg - 11,72
153.
Sidoruk Anna - 2 miejsce
kula 3 kg - 9,91
154.
Gawlas Szymon - 2 miejsce
dysk 1 kg - 30,66
155.
Sidoruk Anna - 3 miejsce
dysk 0,75 - 27,46
156.
Wrzeszcz Magdalena - 3 miejsce
skok w dal - 4,50
 
 
Jesteś tutaj: Start Medaliści