Halowe Mistrzostwa Śląska dzieci młodszych i starszych - Racibórz.

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Halowy sezon startów lekkoatletycznych naszej sekcji zbliża się do końca. Do tej pory najmłodsi lekkoatleci pogórskiego klubu dwukrotnie zaprezentowali się na tartanie hali sportowej w Brzeszczach (wyniki tych zmagań znajdują się we wcześniejszym artykule). Stary te  były sprawdzianem przed najważniejszymi tegorocznymi zawodami halowymi, a mianowicie Mistrzostwami Śląska Dzieci Starszych i Młodszych, które odbyły się 18 lutego (sobota) w Raciborzu. W rywalizacji wzięło udział jedenaścioro wychowanków naszego klubu. Reprezentujący barwy LKS Pogórze zawodnicy spisali się bardzo dobrze, osiągając wielokrotnie najlepsze tegoroczne wyniki, a także sięgając po najcenniejsze krążki. Tytuł Mistrza Śląska na 60m dzieci młodszych wywalczył Szymon Ogiegło i ten sam zawodnik został wicemistrzem Śląska w skoku w dal dzieci młodszych. Bogaty: wideo- i fotoreportaż z tej imprezy znajdziecie jak zwykle dzięki Bartkowi Kukuczowi na stronie portalu OX.  Wyniki naszych reprezentantów:

 

 
60 m K dzieci młodsze
Kamila Andrzejewska – 10,46 s
 
60 m M dzieci młodsze
Szymon Ogiegło – 8,80 - 1 miejsce (Mistrz Śląska)
 
60 m K dzieci starsze
Emilia Kubies – 9,43 (SB)
 
Skok w dal M Dzieci Młodsze
Szymon Ogiegło – 4,19 m (SB) - 2 miejsce
 
Skok w dal  K dzieci starsze
Emilia Kubies – 4,12 m(SB) - 11 miejsce
Patrycja Pagieła – 4,04 m - 12 miejsce
Martyna Niedzielska – 3,92 (PB) - 15 miejsce
 
600 m K dzieci młodsze
Justyna Chromik – 2.19,21 (PB)
 
600 m K dzieci Starsze
Roksana Ferfecka – 2.10,02 s (PB)
Martyna Korzonek – 2.19,75 (PB)
 
600 m M dzieci młodsze
Igor Kubies – 2.27,63 (PB)
 
Kula K Dzieci Starsze 2 kg
Katarzyna Korzonek – 7,80 m - 9 miejsce
Małgorzata Kanafek – 6,70 m  (PB) - 15 miejsce
 
Tak dobre wyniki u progu sezonu są wynikiem ciężkiej pracy na treningach i stanowią dobry prognostyk przed dalszą częścią sezonu. Wszystkie zawodniczki uczęszczają na zajęcia „Lekkoatletycznego ABC” prowadzone przez trenera Artura Kuleszę, które odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek, o 15:00 na hali Zespołu Szkół w Pogórzu. Podczas treningów najmłodsi zawodnicy LKS Pogórze nie tylko szlifują umiejętności niezbędne w rywalizacji w poszczególnych konkurencjach, lecz również uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych. Treningi i ewentualny udział w zawodach, to również okazja aby nabrać pewności siebie i samodzielności.
Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Halowe Mistrzostwa Śląska dzieci młodszych i starszych - Racibórz.