Sekcja LA - podsumowanie sezonu 2017.

Za nami kolejny - 22 już sezon działalności naszej sekcji LA. Jak każdy miniony obfitował tak w sukcesy jak i porażki choć tych pierwszych mam wrażenie było znacznie więcej. Tak więc może pokrótce spróbujmy przyjrzeć się temu co za nami.

Podczas sezonu halowego na zawodach rangi mistrzowskiej zdobyliśmy 4 medale. 2 złote wywalczył młodzik -  Kamil Wilczyński  (60 m -7,35 i w skoku w  dal - 5,75 - Ostrawa 01.02.2017). 1 złoty medal na 60 m i 1 srebrny w skoku w dal zdobył startujący w kat. dzieci - Szymon Ogiegło podczas Mistrz. Śląska Dzieci w LA - Racibórz 18.02.2017 r. Podczas sezonu wiosennych biegów przełajowych na trasach w Mysłowicach ( Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych 04.03.2017) i w Korfantowie /opolskie ( Międzywoj. Mistrz. Młodzików w Przełajach 18.03.2017) brylowała nasza młodziczka - Julia Chromik zdobywając w obu imprezach srebrne medale.

Okres startów na bieżni jak co roku rozpoczęliśmy oczywiście od serii mitingów podczas, których padło wiele wartościowych wyników i nowych rekordów życiowych. Start w docelowej imprezie jaką zawsze są dla nas Mistrzostwa Śląska nie przyniósł tym razem żadnych zdobyczy medalowych w kategorii juniorowskiej natomiast w kat. młodzikowskiej ponownie błyszczał K. Wilczyński zdobywając kolejny złoty krążek w biegu na 100 m (11,22) i srebrny w skoku w dal (5,86) - Częstochowa 10.06.2017r. Wysłaliśmy również trójkę zawodników na Indywidualne Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w LA - Chorzów 08.06.2017 r. i każdy z naszych reprezentantów wrócił z tych zawodów z medalem: Emilia Kubies - srebro w skoku w dal (4,44), Szymon Ogiegło srebro w skoku w dal (4,52) i Roksana Ferfecka - brązowy medal w biegu na 600 m (1.55,05).
Okres wakacyjny to czas na regenerację sił ale również początek budowania kolejnego szczytu formy na drugą część sezonu a jest ona szczególnie ważny dla zawodników z kategorii młodzikowskiej, którzy przygotowują się do swojego docelowego startu czyli Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w LA. Zawody te odbyły się 9 września w Opolu. Kolejny raz K. Wilczyński pokazał swoją dominację  zarówno w biegu na 100 m jak i w skoku w dal, wygrał obie konkurencje i dzięki temu uzyskał awans do Mistrzostw Polski Młodzików. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Chromik - 6 miejsce w biegu na 1000m (3.16,77) i Patryk Kamel - 9 na 1000m (3.02,11).
Mistrzostwa Polski Młodzików ( Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) - 23-24.09.2017 r rozgrywany w Białej Podlaskiej przyniósł życiowy sukces naszemu sprinterowi. Kamil wygrał najpierw swój bieg eliminacyjny uzyskując 3 czas eliminacji by następnie kilkadziesiąt minut później potwierdzić tą wysoką dyspozycje zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików. Warto w tym momencie wspomnieć, że Kamil Wilczyński rozpoczął swoją przygodę z lekkoatletyką uczestnicząc pod opieką pani Barbary Milanowskiej w naszych Czwartkach LA, jest on również uczniem klasy sportowej w gimnazjum w Strumieniu a jego nauczycielem WF jest były zawodnik naszej sekcji - Krzysztof Dybczyński.
Ponieważ wspomniałem o organizowanych przez naszą sekcje już od siedmiu lat - Czwartkach LA, to nie wypada wręcz nie wspomnieć o tegorocznym sukcesie odniesionym przez uczestników finałowych zawodów, które odbyły się w Łodzi w dniach 17-18.06.2017 r. Ten Ogólnopolski Finał Czwartków LA przyniósł nam dwa medale: złoty - zdobyty przez Jakuba Libure w biegu na 60 m i brązowy wywalczony w skoku w dal przez Szymona Ogiegło.
Ponieważ o klasie i poziomie zawodnika mówią przede wszystkim klasy sportowe - czyli normy wynikowe wyznaczone przez PZLA dla każdej konkurencji i kat. wiekowej to warto w podsumowaniu wyszczególnić, że takie klasy sportowe uzyskało 10 naszych zawodników:
najwyższą  II kl. sport. uzyskał - Kamil Wilczyński - 100 m - 11,19
III kl. sport. - Szymala Paulina - 800 m - 2:23.42
III kl. sport. - Wrzeszcz Magdalena - 200 m - 26.41
III kl. sport. - Marcin Szafarczyk - 1500 m - 4:11.05
IV kl. sport. - Chromik Julia - 1000 m - 3:17.30
IV kl. sport. - Sikora Joanna - 800 m - 2:26.58
IV kl. sport. - Szczypka Roksana - 300 m - 45.93
IV kl. sport. - Wrzeszcz Patrycja - 600 m - 1:43.18
IV kl. sport. - Żwak Emilia - 200 m  - 28.31
V kl. sport. - Kamel Patryk - 600 m - 1:38,66
Nasi zawodnicy jak co roku zdobywali również punkty do klasyfikacji prowadzonej przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego. W 2017r. wywalczyli łącznie13 pkt.
Kamil Wilczyński - 6 pkt
Julia Chromik - 3 pkt
Patryk Kamel - 2 pkt
Kornelia Staroń - 1 pkt
Szczypka Roksana - 1 pkt
Mam nadzieję, że systematyczna i rzetelnie wykonywana praca podczas treningów przyniosła każdemu zawodnikowi wiele satysfakcji w postaci uzyskanych wyników, niejednokrotnie na życiowym poziomie.
Życzę wszystkim naszym zawodnikom, aby nadchodzący sezon 2018 r. do którego przygotowania już powolutku rozpoczynamy dał Wam wiele kolejnych rekordów i dużo satysfakcji z uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu nie bez przyczyny nazywanej - "królową sportów" .
 
Trenerzy: Artur Kulesza i Zdzisław Kołodziejczyk.

 

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Sekcja LA - podsumowanie sezonu 2017.