Ogólnopolski sukces naszych "Czwartków LA".

W dniach 16-17 czerwca 2018 r. w Łodzi odbył się XXIV Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach nasz region reprezentowała 27-osobowa reprezentacja "Skoczowskich Czwartków LA".  Dużym sukcesem zakończył  się udział naszej ekipy w tych zawodach, która przywiozła z tej imprezy komplet medali. Złoty medal zdobył Szymon Ogiegło wygrywając rywalizację skoku w dal w kat. chłopców klas 5 skacząc  w eliminacjach 5,31m a w finale 5,23 m. Na 2 i 3 miejscu ukończyli rywalizację bracia Libura: Sebastian  wywalczył srebrny a Jakub brązowy medal , obaj w biegu na 60 m w kat. chłopców klas 5. Na co dzień Szymon jest uczniem SP 3 w Skoczowie a bracia Sebastian i Jakub chodzą do SP w Strumieniu. Warto też wspomnieć że w ubiegłym roku S. Ogiegło był w kat. klas 4 - 3 w skoku w dal a Jakub 1 na 60 m ( Sebastian nie startował). Dzięki tym zdobyczom medalowym nasza skoczowska drużyna zajęła bardzo wysokie miejsce w rankingu  miast - organizatorów "Czwartków"   plasując się na 10 miejscu w Polsce.

Szymon Ogiegło dzięki wygraniu swojej konkurencji uzyskał nominację do startu w XIII Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym dla dzieci, który odbył się 21 czerwca 2018 r w Łowiczu. Szymon w gronie 6 zawodników z Estonii, Węgier, Łotwy, Słowacji i Litwy wywalczył z wynikiem 5,10 m wysokie 3 miejsce przegrywając srebro tylko o 2 cm z zawodnikiem z Łotwy, a konkurs ten wygrał  Węgier wynikiem 5,55m.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Ogólnopolski sukces naszych "Czwartków LA".