Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

16 września b.r. na stadionie "Budowlanych" w Częstochowie rywalizowali lekkoatleci z kategorii młodzik (U16). Były to zawody międzywojewódzkie ( śląskie i opolskie), które stanowiły ostatni etap rywalizacji tej grupy wiekowej, dające też przepustkę do startu w Małym Memoriale K. Kusocińskiego czyli Mistrzostw Polski U16 w LA. W imprezie tej wzięła udział 8-osobowa ekipa naszych pogórskich lekkoatletów.

Jako pierwsi wystartowali w eliminacyjnych biegach na 100 m - bracia Libura. Pierwszy bieg wygrał Jakub z czasem 11,87 a drugą serię przyprowadził do mety Sebastian (11,68). Jednak 3 serie eliminacyjną wygrał o rok starszy od naszych zawodników - Piotr Mleczek uzyskując najlepszy czas eliminacji - 11,54.

W rozgrywanym 2 godziny później finale najlepszym okazał się nasz Sebastian Libura z nowym, fantastycznym rekordem życiowym - 11,38 (w.+0.1), drugi był P. Mleczek z UKS 10 Zagórze (11,45) a na trzecim miejscy finiszował Jakub Libura z czasem - 11,56.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi średniodystansowcy. Marcin Kędzior (srebrny medalista Mistrz. Śląska) tym razem finiszował na miejscy trzecim zdobywając brązowy medal ( 2:54,21) na 5 miejscy do mety dobiegł Mikołaj Pisz ( 2:57,35) a tuż za nim Krzysztof Biedrawa ( 2:59,46).

.

Na dystansie 600 m pobiegła wracająca po kontuzji - Ania Szoska (1:52,21) a na dystansie 300 metrów rywalizowały kolejny raz Klaudia Gruszczyk i Aleksandra Bednarz. Tym razem Klaudia była lepsza kończąc bieg z czasem 47,23 (nowy rekord życiowy) a Ola finiszowała tuż za nią też z nową życiówką - 47,72.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA