Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - 2022

Pod taką nazwą wystartowała ogólnopolska impreza lekkoatletyczna organizowana pod szyldem PZLA, promująca "królową sportów' wśród najmłodszej kategorii wiekowej uczniów i zawodników.  Zawody eliminacyjne przeprowadzone są w każdym województwie a uczestnicy ich startują w dwóch wybranych konkurencjach. Osiągnięte wyniki przeliczane są następnie na wartości punktowe i sumowane  co daje  w efekcie końcowe wyniki. Nasze województwo przeprowadziło  ogólnopolskie eliminacje 8 września b.r. na obiektach CKS "Budowlani" w Częstochowie. W zawodach tych wzięły udział dwie nasze reprezentantki. Obie wystartowały na 300 m i w skoku w dal.

Rewelacyjnie poszło Zosi Madej, która na 300 m osiągnęła czas - 47,81 /drugi rezultat zawodów/ a w dal skoczyła 3,67m. Po przeliczeniu tych wyników na punkty wyszło ich 138 co ostatecznie sklasyfikowało naszą zawodniczkę na 5 miejscu i otwarło jej drogę do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się końcem września w Warszawie. Nasza druga reprezentantka - Aleksandra Wojtyła uzyskała na 300 m - 54,79 i w skoku w dal - 3,43. Łącznie dało to - 67 pkt i 29 miejsce / sklasyfikowano 173 zawodniczki/. Gratulujemy !!!

 

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - 2022