"Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie"

1 października na obiektach AWF w Warszawie odbył się ogólnopolski finał zawodów rozgrywanych pod nazwą: "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie". Zawody organizowane po raz pierwszy przez PZLA dla najmłodszej kategorii wiekowej U12  zgromadziły na starcie  reprezentacje wszystkich 16 województw. W składzie naszej śląskiej drużyny znalazła się reprezentantka naszej pogórskiej sekcji - Zofia Madej, która wzięła udział w dwuboju w skład którego wchodziły dwie konkurencje: bieg na 300 m oraz skok w dal. O ile nasza zawodniczka świetnie sobie poradziła w biegu na 300 m zajmując bardzo wysokie 6 miejsce z czasem - 47,46 to niestety nieco słabiej wypadła w skoku w dal lądując na 38 miejscu z wynikiem 3,76  Następnie oba wyniki były przeliczane na wartości punktowe i sumowane. Po podliczeniu rezultatów okazało się że Zosia ukończyła ten ogólnopolski finał na świetnej - 12 pozycji w Polsce. 

Zofia Madej wzięła udział również w sztafecie mix 8 x 200 m, która zajęła 1 miejsce. Gratulujemy !!!

Fotoreportaż ze strony PZLA.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie"