Lekka atletyka

Otwarcie sezonu lekkoatletycznego.

W mijający weckend majowy nasi zawodnicy dwukrotnie startowali w mitingach otwarcia sezonu sprawdzając swoją formę u progu rozpoczynającego się okresu startów na bieżni. Sprawdziany wypadły całkiem pomyślnie, ustanowiliśmy kilka cennych rekordów życiowych co przyjmujemy jako dobrą wróżbę na ten olimpijski sezon.

Czytaj więcej: Otwarcie sezonu lekkoatletycznego.

XXIII POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIECI I MŁODZIEŻY

Kolejny, 23 - raz, 13 kwietnia b.r. spotkaliśmy się na obiektach LKS-u Pogórze aby rywalizować w biegach przełajowych o tytuły najlepszych w powiecie.  W zawodach udział wzięło - 153 uczestników ( 89 dziewczęta i 64 chłopców) Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali: pucharami, medalami i dyplomami. Dla wszystkich tradycyjnie były słodycze i ciepła herbata. Duży serwis zdjęciowy z tych zawodów znajdziecie na portalu: ox.pl fotoreportaż.   Wyniki:

Czytaj więcej: XXIII POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIECI I MŁODZIEŻY

Złoto Akademickich Mistrzostw Polski dla Joanny Sikory

6 kwietnia  2024 r odbyły się w Pile  Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W zawodach startowała zawodniczka LKS Pogórze  - Joanna Sikora, która reprezentowała na tych zawodach  Śląski Uniwersytet Medyczny. Joanna walczyła na dystansie 6 km i w klasyfikacji "medyków" zdobyła złoty medal . Gratulujemy! 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych - Konopiska

23 marca b.r. w Konopiskach koło Częstochowy przeprowadzone zostały Międzywojewódzkie /śląskie i opolskie/ Mistrzostwa w Biegach Przełajowych dla kat. wiekowej U16 /młodzicy/ oraz eliminacje wojewódzkie w przełajach dla grup U12 i U14. Doskonale spisali się nasi pogórscy młodzicy, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 3 miejsce z pośród 23 sklasyfikowanych drużyn. Na ten sukces zapracowały przede wszystkim dziewczęta: Amelia Macieiczek wygrała swój bieg na dystansie 1,5 km a chwilę potem powtórzyła ten wyczyn Antonina Rakus wygrywając bieg na 2,5 km. Bardzo dobrze pobiegły jeszcze: Julita Szewczyk - 13 miejsce i Barbara Gwizdoń - 16 miejsce, obie na 1,5 km. Mateusz Heller ukończył rywalizację na 2 km na 23 miejscu.

Trójka naszych dziewcząt wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich LDK /program - Lekkaatletyka Dla Każdego/. Najszybciej do mety pomimo wywrotki na starcie, dobiegła Zofia Madej zajmując 5 miejsce, tuż za nią na metę wpadła Aleksandra Wojtyła a na 20 pozycji finiszowała Lena Stec. Warto zauważyć że był to najliczniejszy bieg, który na starcie zgromadził ponad 80 zawodniczek. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2024" . 

Halowe Mistrzostwa Śląska U14 - Racibórz 2024

 

 

 

 

2 marca b.r. ponownie w hali sportowej SMS w Raciborzu rywalizowali o tytuły najlepszych w województwie młodzi lekkoatleci z kategorii wiekowej U14. Nasza pogórska sekcja wystawiła do tych mistrzostw szóstkę reprezentantów. Najlepiej spisała się Aleksandra Wojtyła, która wywalczyła brązowy medal w biegu na 2000 m /8.00,40/. Do ostatniej - 16 serii biegów na 300 m ważył się medal dla Zofii Madej, która biegnąc w serii pierwszej zajęła 2 miejsce z czasem - 47,25. Niestety wynik ten w ostatecznej klasyfikacji wystarczył na zajęcie 4 miejsca. Pozostałe wyniki naszych zawodników: Hanna Burczyk na 300m /50,22 - PB/, Marta Pustówka - 300m /53,33 - PB/, Lena Szczypka - 300m /58,04/, Lena Stec - 600m /1.58,85 - PB/. H. Burczyk - skok w dal /3,72m/.  Gratulujemy !!!

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2024" . 

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka