Lekka atletyka

Początek drugiej części sezonu LA.

 "Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Drugą część sezonu startów na bieżni nasi pogórscy lekkoatleci rozpoczęli od wzięcia udziału w mitingu w Chorzowie - 21.08.2021 a następnie w Bielsku. Podczas tych zawodów padło kilka wartościowych wyników na poziomie nowych rekordów życiowych co napawa nas optymizmem przed kolejnymi występami naszych reprezentantów.

Czytaj więcej: Początek drugiej części sezonu LA.

OOM w LA - Włocławek 2021 r.

Bardzo udanie zadebiutowała startem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (MP J. Młodszych) podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka - Ania Szoska. Zawody odbyły się we Włocławku w dniach 28-30.07.2021 r. Ania wzięła udział w biegu na dystansie 3000 m i ukończyła go na 17 miejscu z czasem - 10:56,27 min. co jest jej nowym rekordem życiowym.  Gratulujemy !!!

Julia CHROMIK - 7 juniorką w Polsce na 3000 m.

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

W dniach 2-4 lipca b.r. w Lublinie odbywały się Mistrzostwa Polski w LA w kategorii wiekowej U20 (juniorzy). Do tego ogólnopolskiego finału zakwalifikowała się nasza zawodniczka, podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka - Julia Chromik.  Zawodniczka naszej  pogórskiej sekcji zaprezentowała się bardzo udanie kończąc bieg na 3000 m na 7 pozycji z nowym rekordem życiowym na poziomie - 10.18,70 min. Gratulacje !!!

Ogólnopolski Finał LDK - medale sprinterów.

W miniony wtorek  - 30 czerwca b.r. w Sieradzu odbył się Finał Ogólnopolskich Zawodów LDK (Lekkoatletyka dla Każdego), w którym wzięli udział najlepsi młodzi lekkoatleci w wyłonieni w wojewódzkich eliminacjach
Tym gronie znaleźli się sprinterzy naszego klubu, podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka:  Jakub Libura 

oraz Sebastian Libura. Obaj spisali się bardzo dobrze, bowiem Sebastian wywalczył złoty, a Jakub - brązowy medal w biegu na 100 metrów młodzików. Obaj zawodnicy uzyskali fantastyczne nowe rekordy życiowe i to przy regulaminowym wietrze. Sebastian legitymuje się obecnie nową "życiówką na poziomie - 11,09 a Jakub - 11,26.

Ponadto Jakub był członkiem 'brązowej' sztafety mieszanej 8 x 200 metrów., która zajęła 3 miejsce.

Obecnie obaj nasi zawodnicy przebywają na ogólnopolskim zgrupowaniu w Tarnowie.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Finał LDK - medale sprinterów.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska Młodzików

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

"Budowlani" Częstochowa byli organizatorem tegorocznych Mistrzostw Śląska w LA dla kategorii wiekowej  - młodzik (U16). Nie zabrakło w tych zawodach również reprezentantów naszej pogórskiej sekcji. Niezawodni okazali się nasi sprinterzy - bracia Sebastian i Jakub Libura, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca na podium biegu na 100 m. Najpierw w eliminacjach wygrali swoje serie by następnie w finale potwierdzić swoja dominację wśród najlepszych sprinterów województwa. Jakub dodatkowo zajął jeszcze 2 miejsce w skoku w dal, natomiast Szymon Sikora 

wywalczył brązowy medal w najdłuższym biegu rozgrywanym wśród młodzików - na dystansie 2000 m. Bardzo udanie zadebiutowała w mistrzowskiej randze zawodów Kamila Andrzejewska, która na dystansie 1000 m uplasowała się z nowym rekordem życiowym tuż za podium na 4 miejscu.  Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska Młodzików

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka