Lekka atletyka

I Miting LA w nowej rzeczywistości.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Po dłuższej przerwie lekkoatleci wznowili starty na bieżni. Na razie w okrojonej nieco konwencji przy ograniczonej liczbie zawodników ale nasi biegacze z grupy wiekowej młodzik i junior mogli już sprawdzić nieco formę po kilkutygodniowych przygotowaniach. Mimo, że bardzo brakuje nam treningów na bieżni to mimo wszystko podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka uzyskali kilka wartościowych wyników na poziomie nowych rekordów życiowych. Zawody odbyły się na stadionie KS "Sprint" w B-B 20.06.2020 r.

Czytaj więcej: I Miting LA w nowej rzeczywistości.

49 Cross Mysłowicki

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Kolejny raz kilkoro  reprezentantów sekcji LA - LKS Pogórze wzięło udział w jednej z najstarszych - cyklicznych imprez biegowych w Polsce - 49 Crossie Mysłowickim. Zawody rozgrywane zostały na terenie Parku Słupna a rywalizowali w nich zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych. Wśród naszej ekipy najlepiej zaprezentowała się juniorka - Julia Chromik, która zajęła 2 miejsce w biegu na dystansie 3 km. W dekoracjach, które były prowadzone do 6 miejsca wzięli jeszcze udział: Anna Szoska - 5 miejsce w kat. młodzikowskie na dyst. - 1 km.  oraz Kamila Andrzejewska w kat. dzieci, która rywalizowała również na dystansie 1 km.  Marcin Kędzior biegnący na 2 km zajął  w grupie młodzików wysokie 7 miejsce. Gratulujemy !!!

Halowe Mistrzostwa Polski - Toruń.

Arena Toruń - Hala Widowiskowo - Sportowa  gościła 16.02.2020 r uczestników Halowych Mistrzostw Polski w LA. W kategorii wiekowej U 20 ( junior) wystartowała nasza reprezentantka, podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka - Julia Chromik. Julka wzięła udział w biegu na dystansie 3000 m, który ukończyła na 9 miejscu z czasem - 10:46,16 min. Gratulacje !!!

Halowe Mistrzostwa Śląska w LA - U12,U14 i U12.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Kolejny raz, tym razem w znacznie większej sile osobowej wyruszyła nasza ekipa młodych lekkoatletów do Ostrawy, gdzie rozegrane zostały zawody o  tytuły mistrzów Śląska w kategoriach młodzików i dzieci. Z zawodów tych udało nam się przywieść 2 medale, które dla naszej sekcji zdobyli: srebrny - Piotr Matuszek w biegu na 600 m raz Jakub Libura  w biegu na 60 m. Padło też kilka bardzo dobrych wyników na poziomie rekordów życiowych co stanowi  bardzo dobry prognostyk przed sezonem zasadniczym. Wyniki:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska w LA - U12,U14 i U12.

Halowe Mistrzostwa Śląska w LA - Juniorów.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Wczoraj, tj. 25.01.2020 r. w Ostrawie odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska w LA w kat. wiek. Sen., U20 i U18.  W rywalizacji o tytuły najlepszych na Śląsku wzięli udział również nasi reprezentanci. Kamil Wilczyński zajął 4 miejsce w biegu na 60 m uzyskując najpierw w eliminacjach czas - 7,24 a następnie w finale - 7,18. Medal brązowy  wybiegała natomiast - Julia Chromik pokonując dystans 1500 m w czasie - 5:00,76 min. W zawodach tych wzięła udział jeszcze dwójka  naszych młodzików startując PK na dystansie 1000 m. Ania Szoska nabiegała - 3:24,21 a Mikołaj Pisz - 3:07,66 min.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka