Lekka atletyka

Drużynowe Mistrzostwa Śląska U16 - 2023 - 2 runda

 

Tym razem Ruda Śląska gościła młodych lekkoatletów, którzy 21 maja b.r. rozegrali 2 rundę Drużynowych Mistrzostw Śląska U16 w LA. Na starcie nie zabrakło również naszych pogórskich reprezentantów, którzy tym razem usyskali kilka punktów więcej niż w pierwszej rundzie rozegranej w B-B.

Czytaj więcej: Drużynowe Mistrzostwa Śląska U16 - 2023 - 2 runda

Brązowy medal Asi na AMP-ach w Poznaniu.

     

W dniach 19-21.05.2023 r odbyły się w Poznaniu Akademickie Mistrzostwa Polski. Wystartowała w tych mistrzostwach nasza zawodniczka - Joanna Sikora, która reprezentowała na tych zawodach  Śląski Uniwersytet Medyczny.  Pierwszego dnia Joanna walczyła na dystansie 1500 m i w klasyfikacji "medyków" zdobyła brązowy medal ustanawiając  swój nowy rekord Życiowy na poziomie 4.50,33 min. Drugiego dnia Asia pobiegła na 800 m  uzyskując czas na poziomie  nowej życiówki - 2.22,25 min ale tym razem wynik ten dał jej w klasyfikacji szkół medycznych  6 miejsce. Gratulujemy !!!

Miting kwalifikacyjny LA w Rudzie Śląskiej

13 maja b.r. na obiektach TL "Pogoń" w Rudzie Śląskiej odbył się miting kwalifikacyjny dla juniorów i seniorów. W zawodach tych wzięła udział również nasza sekcja. Przywieźliśmy z tych zawodów kilka cennych wyników na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: Miting kwalifikacyjny LA w Rudzie Śląskiej

XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 5

Pogoda nie rozpieszcza w tym sezonie młodych lekkoatletów, ale 10 maja b.r. udało nam się rozegrać kolejną rundę naszych Czwartków Lekkoatletycznych . Fotoreportaż.

Czytaj więcej: XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 5

Kurs Instruktora PZLA

Kurs organizowany od 28.04 do 7.05 w formacie intensywnego szkolenia. 10 dni intensywnej pracy, 10 dni majówki i mamy w naszej sekcji nowe kadry szkoleniowe. Wśród 24 kursantów, znalazła się nasza zawodniczka - JULIA CHROMIK, którzy dzisiaj wzorcowo zdała egzamin w Karpaczu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Do zobaczenia na stadionach!

Krótki fotoreportaż z tego szkolenia można znaleźć na stronach PZLA .

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka