Lekka atletyka

BIEG o BREŃSKIE KIERPCE

W minioną niedzielę tj.19.08.2013 r. w Brennej odbył sie bieg górski "O Breńskie Kierpce" . W ramach tej imprezy w której zawodnicy rywalizowali na dystansie prawie 15 km przeprowadzono również biegi dzieci i młodzieży. W kategorii klas 5-6 SP zwyciężył Ragosław Gren przed Wojciechem Wojtyłą. W biegu gimnazjalistek triumfowała Agnieszka Greń przed Marceliną Wojtyła a wśród gimnazjalistów na 2 miescu ukończył zawody Bartek Kocurek. W biegu głównym też nie brakowało naszych akcentów. W komunikacje końcowym w gronie mężczyzn możemy znaleść Tomka Kawika, Tomka Dybczyńskiego a wśród pań: Kornelię Jasiulek czy Marię Bochenek. Szczegółowy komunikat i fotoreportaż.

XXIII ROMANTYCZNY BIEG PARAMI

W sobotni wieczór wieczorową porą nadwiślańskie bulwary zaludniły się amatorami biegania. Dobrani w pary, trzymając się za ręce, często w wymyślnych przebraniach zdecydowali się pokonać dystans około 3,5 km. Po biegu w pobliskiej karczmie oczekiwali na wyniki przy wspólnym ognisku i przy dźwiękach kapeli góralskiej. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć również przedstawicieli naszego klubu. Najwyżej sklasyfikowaną parą w kategorii do 30 lat (suma lat dziewczyny i chłopaka) zostali Marcelina i Wojtek Wojtyłowie. Szczegółowe wyniki znajdziecie na olza.pl a bogaty fotoreportaż na stronie Ustronia i OX.

MEDAL MISTRZOSTW POLSKI dla MARII BOCHENEK

10.08.2013 r. w Piwnicznej odbył się bieg alpejski na dystansie 10,1 km (+/-1038m). Była to 3 edycja imprezy pod nazwą MOUNTAIN MARATHON – Bieg na Radziejową. W ramach tego biegu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Weteranów. Wzięła w nich udział nasza zawodniczka, pani Maria Bochenek, która w kategorii K 45 zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Czas pani Marii to 1 godzina i 34 minuty. Gratulujemy !!!

LEKKOATLECI TRENUJĄ I WYPOCZYWAJĄ NAD MORZEM

Przez trzynaście dni (25.07-06.08.2013) lekkoatleci szlifowali formę na letnim zgrupowaniu sportowym w pięknej nadmorskiej miejscowości - Mielno. Przez ten czas gościli tradycyjnie już w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym LZS Mielno. Ponieważ pogoda wyjątkowo sprzyjała więc czas spędzliśmy nie tylko na treningach ale również na plaży. Biegacze odwiedzili w czasie swoich wycieczek okoliczne miejscowości jak: Mielenko, Unieście, Chłopy, Sarbinowo, Łazy czy ujście jeziora Jamno do morza w okalicach Łazów. Wyjątkowo ciepłe wody Bałtyku zachęcały do zażywaniu kąpieli a gorący piasek do opalania oraz gier i zabaw. Była czas na trening ale również na zwiedzanie,plażowanie i zawieranie nowych znajomości. Mam nadzieję, że dwutygodniowy pobyt nad morzem pomógł młodym sportowcom naszej sekcji na odbudowę nadwątlonych sił i przyczyni się do podniesienia ich umiejętności sportowych na jeszcze wyższy poziom.

BESKIDIANATHLETIC

Na bardzo dobrym poziomie zaprezentowali się nasi zawodnicy podczas rozgrywanego w Bielsku na stadionie "Sprintu" mitingu lekkoatletycznego o nazwie Beskidianathletic. Poza wieloma rekordami życiowymi (PB) zdobyliśmy również trzy medale, wszystkie koloru brązowego. W skoku w dal Magdalena Wrzeszcz i Wojciech Wysłuch oraz Przemysław Strządała za bieg na 400 m.
 

Czytaj więcej: BESKIDIANATHLETIC

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka