Lekka atletyka

FINAŁ MIEJSKI - II SKOCZOWSKICH CZWARTKÓW LA

Po serii mitingów (7 zawodów), które rozpoczęliśmy już we wrześniu ubiegłego roku a kontynuowaliśmy w maju b.r. przyszedł czas na zawody podsumowujące czyli finał miejski, którego zadanie było wyłonienie najlepszych zawodników, opiekunów drużyn i szkół uczestniczących w cały cyklu naszych zawodów. Najlepszą szkołą okazała się SP w Strumieniu (zdjęcie) ,która wyprzedziła szkoły z Brennej leśnicy - 2 miejsce i SP 7 Pogórze - 3 miejsce (sklasyfikowano 12 szkół). Opiekunem, który zgromadził na swoim koncie najwięcej punktów okazał się pan Tomasz Dybczyński, na drugim miejscu zanlazła się pani Barbara Milanowska a na 3 pan Mirosław Frycz (sklasyfikowano 13 opiekunów). Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, medali i dyplomów dla najlepszych zawodników, którzy będą mieli teraz szansę wystartować w finale ogólnopolskim w Łodzi.

MITING LEKKOATLETYCZNY w SOSNOWCU

KIlka dobrych wyników uzyskali nasi juniorzy podczas rozgrywanego w Sosnowcu mitingu LA. Rekordy życiowe poprawili: Greń Agnieszka na 800 m - 2.32,99 (V kl. sport.); Bochenek Wiktor na 1500 m - 4.35,71 i Adamik Sylwia na 3000 m - 11.18,75 min.(IV kl. sport.).

VII BIEG WIOSNY w DĘBOWCU

Nasi zawodnicy zdominowali zawody, które odbyły się w Dębowcu. Wszyscy, którzy wystartowali stanęli na podium. Pierwsze miejsca zajęli: Marcelina Wojtyła, Wojciech Wojtyła, Patrycja Wrzeszcz, Mateusz Skrzypoń i Zofia Kołodziejczyk. Na miejscach drugich uplasowali się: Magdalena Wrzeszcz i Barbara Wojtyła. Na tomiast miejsca 3 zdobyli: Adamik Dagmara i Kinga Szafarczyk.

ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW 1-RZUT

11 maja b.r. wystartowaliśmy w lidze lekkoatletycznej młodzików. Zawody odbyły się na stadionie AKS-u w Chorzowie. Nasi podopieczni uzyskali kilka bardzo dobrych wyników. Najwyżej punktowała Ola Rańda pchając kule na odległość10,39 m (121 pkt). Wyniki ponad 100-punktowe uzyskali jeszcze: Magda Szczypka w biegu na 100 m i Mateusz Skrzypoń w biegu na 600 m. Łącznie w tym pierwszym rzucie  nazbieraliśmy 1147 pkt.
 

Czytaj więcej: ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW 1-RZUT

LEKKOATLETYCZNY POCZĄTEK SEZONU LETNIEGO

Pracowite były ostatnie dni naszych lekkoatletów. Rozpoczęli oni sezon letni udziałem w 2 mitingach otwarcia sezonu. Najpierw w Sosnowcu 27 kwietnia b.r. a następnie w Bielsku 1 maja. Już po pierwszych startach widać, że zima i wiosna zostały przepracowane solidnie na co wskazuje kilka bardzo dobrych rezultatów i "życiówek". Bardzo obiecująco zapowiedziały się kulomiotki - podopieczne trenera Artura Szczotki jak również biegacze - podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka.
 

Czytaj więcej: LEKKOATLETYCZNY POCZĄTEK SEZONU LETNIEGO

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka