Lekka atletyka

5 CiESZYŃSKI FORTUNA BIEG

Już po raz 5 spotkali się miłośnicy biegania w Cieszynie aby rywalizować w biegach ulicznych, których trasa wiedzie uliczkami nad rzeką Olzą zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie z metą na stadionie Piasta w Cieszynie. W biegu głównym rozgrywanym na dystansie 10 km wystartowała 4 reprezentantów naszego klubu.
 

Czytaj więcej: 5 CiESZYŃSKI FORTUNA BIEG

BIEGI ULICZNE w GRÓDKU / Czechy

Za sprawą Urzędu Masta Skoczów zostaliśmy wysłani 6 kwietnia do Gródka / Czechy aby wziąść udział w rozgrywanych tam biegach ulicznych. Udało nam się zdobyć kilka medali. Złoto wywalczyli: Sylwia Adami i Przemek Strządała, srebro zdobyła Magda Wrzeszcz a brąz padł łupem Zosi Kołodziejczyk. W pierwszej dziesiątce finiszowali jeszcze: Marta Wojtynek i Mateusz Skrzypoń na 4 miejscu ; 5 była Kinga Szafarczyk; Iza Wysłuch zajęła 7 miejsce; Justyna Zwias - 8; a na 10 dobiegła do mety - Kinga Białożyt.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w BIEGACH GÓRSKICH

Świetnie spisali się nasi zawodnicy podczas rozgrywanego w Bielsku biegu na Kozią Górę. W ramach tej rywalizacji prowadzona była klasyfikacja Mistrzostw Śląska w Biegach Górskich. Przywieźliśmy z tej imprezy aż 6 medali. Złoto i tytuły najlepszych na ślasku zdobyli: Agnieszka Greń (2 km - młodziczek) i Radosław Greń (1 km - dzieci starsze). Medale srebrne przypoadły w udziale: Dawidowi Olesiowi (1 km - dzieci starsze). Wymieniona trójka to podopieczni trenera Tomka Dybczyńskiego.
 

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w BIEGACH GÓRSKICH

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

8 marca b.r. na malowniczych trasach w Korfantowie (woj. opolskie) odbyły się Międzywoj. Mistrz. w Biegach Przełajowych. Z imprezy tej przywieźliśmy dwa medale. Przemek Strządała w biegu juniorów na 4 km wywalczył złoto a Sylwia Adamik wśród juniorek walczących na dystansie 3 km znalazła się na 2 miejscu. Bardzo dobry bieg zaliczyła rfównież młodziczka - Agnieszka Greń, która w biegu na 2,5 km otarła się o podium zajmują 4 miejsce.

 

HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA - BRZESZCZE

Brzeszczańska hala sportowa była światkiem zmagań młodych lekkoatletów (młodzicy i dzieci starsze), którzy walczyli o prymat najlepszych w naszym województwie. Nasi lekkoatleci przywieźli z tych zawodów 3 medale. Złoto zdobyła Aleksandra Rańda a srebro - Anna Sidoruk. Obie zawodniczki są podopiecznymi trenera Artura Szczotki. Drugi medal srebrny wywalczyła w skoku w dal Magdalena Wrzeszcz, podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka.
 

Czytaj więcej: HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA - BRZESZCZE

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka