Lekka atletyka

LEKKOATLECI TRENUJĄ I WYPOCZYWAJĄ NAD MORZEM

Przez trzynaście dni (25.07-06.08.2013) lekkoatleci szlifowali formę na letnim zgrupowaniu sportowym w pięknej nadmorskiej miejscowości - Mielno. Przez ten czas gościli tradycyjnie już w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym LZS Mielno. Ponieważ pogoda wyjątkowo sprzyjała więc czas spędzliśmy nie tylko na treningach ale również na plaży. Biegacze odwiedzili w czasie swoich wycieczek okoliczne miejscowości jak: Mielenko, Unieście, Chłopy, Sarbinowo, Łazy czy ujście jeziora Jamno do morza w okalicach Łazów. Wyjątkowo ciepłe wody Bałtyku zachęcały do zażywaniu kąpieli a gorący piasek do opalania oraz gier i zabaw. Była czas na trening ale również na zwiedzanie,plażowanie i zawieranie nowych znajomości. Mam nadzieję, że dwutygodniowy pobyt nad morzem pomógł młodym sportowcom naszej sekcji na odbudowę nadwątlonych sił i przyczyni się do podniesienia ich umiejętności sportowych na jeszcze wyższy poziom.

BESKIDIANATHLETIC

Na bardzo dobrym poziomie zaprezentowali się nasi zawodnicy podczas rozgrywanego w Bielsku na stadionie "Sprintu" mitingu lekkoatletycznego o nazwie Beskidianathletic. Poza wieloma rekordami życiowymi (PB) zdobyliśmy również trzy medale, wszystkie koloru brązowego. W skoku w dal Magdalena Wrzeszcz i Wojciech Wysłuch oraz Przemysław Strządała za bieg na 400 m.
 

Czytaj więcej: BESKIDIANATHLETIC

ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW III-rzut B-B

W mocno osłabionym składzie wystartowaliśmy w III-rzucie ligi młodzików. Pomimo tego, że część zawodników przebywała w Łodzi na Ogólnopolskim Finale Czwartków LA to i tak udało nam się uzyskać kilka bardzo dobrych wyników. Niestety nasz dorobek punktowy okazał się być najsłabszym z dotychczasowych (926 pkt). Tradycyjnie już najwyższą formą błysnęła nasza złota medalistka Mistrzostw Śląska - Ola Rańda, która ustanowiła nowy rekord życiowy w  pchnięciu kulą (3kg) - 11,92 m co zostało przeliczone na 144 punkty.
 

Czytaj więcej: ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW III-rzut B-B

XIX OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH - ŁÓDŹ

Po serii 6 zawodów oraz finale miejskim kończącym  cykl „II Skoczowskich Czwartków LA” przyszedł czas na udział w finale ogólnopolski. Wzięła w nim udział 37-osobowa ekipa reprezentująca Skoczów.  Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy 4 – Dawid Oleś (SP 1 Brenna Leśnica), który w biegu na 1000 m zdobył srebrny medal. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze Radosław Greń (SP Górki Wlk.), który na dystansie 1000 m ale wśród 6-klasistów zajął 6 miejsce (obaj chłopcy to podopieczni Tomasza Dybczyńskiego). Również 6 miejsce wywalczyła uczennica przygotowywana przez Zdzisława Kołodziejczyka – Magdalena Rodenko (SP 7 Pogórze). Magda rywalizowała z uczennicami klas 5 na dystansie 60 m.
 

Czytaj więcej: XIX OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH - ŁÓDŹ

XXV CROSS ŚWIĘTOJAŃSKI im. JANA MARKA

Za nami kolejny, jubileuszowy - XXV Cross. Pogoda jak zwykle dopisała, zawodnicy nie zawiedli więc można się cieszyć, że impreza się udała. Więcej na temat zawodów znajdziecie w zakładce na głównej stronie, a tutaj tylko przdstawiamy odnośniki do strony ox.pl  i strony skoczowskiej , które napisały kilka słów i porobiły wiele zdjęć.
Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka