Lekka atletyka

AMP-y - Poznań 2022

Podczas rozgrywanych w Poznaniu w dniach 20-22.05.2022 Akademickich Mistrzostwach Polski, nasza zawodniczka - Joanna Sikora reprezentująca ŚUM /Śląski Uniwersytet Medyczny/ zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m w klasyfikacji szkół medycznych, oraz 5 miejsce w biegu na 800 m i 4 miejsce w sztafecie 4 x 400 m. Gratulujemy !!!

Lekkoatletycznym Mecz Młodzieżowy Śląsk - Morawy 2022

Dwie nasze reprezentantki dostały powołanie do kadry reprezentującej Śląsk w Meczy Młodzieżowym U20, U18: Śląsk - Morawy. Zawody odbyły się 21 maja b.r. w Raciborzu. W kategorii U20 na dystansie 800 m wystartowała Natalia Szczotka poprawiając swój dotychczasowy rekord do poziomu - 2.32,11 co dało jej ostatecznie 2 miejsce  Natomiast w grupie wiekowej U18  na dystansie 1500 m zaprezentowała się Anna Szoska, która również pobiegła na poziomie nowej "życiówki" - 4.59,19 i zajęła ostatecznie 3 miejsce. 

X Czwartki LA - Finał Miejski

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie..

Za nami Finał  Miejski zmagań X Czwartków Lekkoatletycznych. Jak zawsze Klub LKS Pogórze przygotował dla najlepszych nagrody w postaci medali za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencjach i rocznikach, oraz pamiątkowe puchary dla najliczniej reprezentowanych szkół w naszych zawodach. Była również przeprowadzona klasyfikacja medalowa tego finału i najlepiej w tej klasyfikacji wypadł ZSP z Pogórza wyprzedzając SP Strumień - 2 miejsce, SP 3 Skoczów - 3 miejsce; SP 2 Brenna - 4 miejsce i SP 1 Brenna - 5 miejsce. Wśród rywalizującej młodzieży znaleźli się również przedstawiciele takich szkół jak: SP 1 Skoczów, SP 8 Skoczów, SP 1 Ustroń, SP Górki Wlk. SP 1 Pawłowice, SP Dębowiec, SP Iskrzyczyn. Wszystkim zawodnikom ich opiekunom i rodzicom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną - XI edycję naszych Czwartków, której początek planujemy już  21.09.2022 r.  Fotoreportaż.  Wyniki:

Czytaj więcej: X Czwartki LA - Finał Miejski

Miting kwalifikacyjny - Gliwice 2022

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

15 maja b.r. biegacze LKS-u Pogórze wybrali się do Gliwic aby wziąć udział w kolejnych zawodach dających szanse na uzyskanie limitów uprawniających do startu w MP. Start był czysto kontrolny ponieważ niemal wszyscy zawodnicy wystartowali na dystansach które obsadzili po raz pierwszy w swojej karierze. Wyniki:

Czytaj więcej: Miting kwalifikacyjny - Gliwice 2022

Miting z okazji 100-lecia Śl. Związku LA

Zawody zostały zorganizowane na Śląskim Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie 14 maja b.r. Dwie nasze zawodniczki zostały zakwalifikowane do tych zawodów i obie rywalizowały na dystansie 1500 m.  Joanna Sikora uzyskała wynik - 4.56,40 min. co jest jej nowym rekordem życiowym. Ania Szoska startująca w drugiej serii wpadła na metę z czasem 5.02,92 min.  Gratulujemy !!!

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka