Lekka atletyka

Pogórscy lekkoatleci najlepsi w województwie !!!

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Sukcesem zakończył się udział naszej reprezentacji w rozegranych 12 listopada b.r. Mistrzostwach Śląska w Biegach Górskich na krótkim dystansie. Miejscem rywalizacji była trasa ciągnąca się od dolnej stacji wyciągu na Stożek aż do mety usytuowanej przy schronisku. Wiele indywidualnych sukcesów naszych poszczególnych zawodników złożyło się na  końcowe osiągnięcie jakim było wygranie klasyfikacji drużynowej tych Mistrzostw. Warto wspomnieć, że wygrywamy tą klasyfikację drugi rok z rzędu. Obszerny fotoreportaż  z tych zawodów. Brawo !!! Wyniki:

Czytaj więcej: Pogórscy lekkoatleci najlepsi w województwie !!!

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - U12

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Bardzo udanie zaprezentowała się nasza najmłodsza ekipa zawodniczek podczas rozgrywanych w Częstochowie Mistrzostw Śląska w LA w kategorii wiekowej U12. Srebrny medal wywalczyła w biegu na 300 m Zofia Madej uzyskując czas na poziomie nowego rekordu Życiowego - 47,14. O dużym pechu mogą mówić nasze dziewczęta, które rywalizowały w sztafecie 4 x 100m. Ostatecznie zajęły 4 miejsce przegrywając  z 3 zespołem o 0,03 sek a z drugim o 0,10 sek. Cóż, bywa i tak :) Gratulujemy !!! Wyniki:

Czytaj więcej: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - U12

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska U14

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

 

 

 

 

 

1 października b.r. na obiekcie LK "Pogoń" w Rudzie śląskiej spotkali się młodzi lekkoatlecie z kategorii wiekowej U 14 aby rywalizować o miano najlepszych w województwie. Nasza 5-osobowa ekipa przywiozła z tych mistrzostw 2 złote medale. Pierwszy, w biegu na 600 m wywalczyła Amelia Macieiczek a drugi  biegnąc na dystansie 1000 m - Antonina Rakus. Bardzo dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy startując na poziomie nowych rekordów życiowych. Gratulujemy !!!  Wyniki:

Czytaj więcej: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska U14

"Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie"

1 października na obiektach AWF w Warszawie odbył się ogólnopolski finał zawodów rozgrywanych pod nazwą: "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie". Zawody organizowane po raz pierwszy przez PZLA dla najmłodszej kategorii wiekowej U12  zgromadziły na starcie  reprezentacje wszystkich 16 województw. W składzie naszej śląskiej drużyny znalazła się reprezentantka naszej pogórskiej sekcji - Zofia Madej, która wzięła udział w dwuboju w skład którego wchodziły dwie konkurencje: bieg na 300 m oraz skok w dal. O ile nasza zawodniczka świetnie sobie poradziła w biegu na 300 m zajmując bardzo wysokie 6 miejsce z czasem - 47,46 to niestety nieco słabiej wypadła w skoku w dal lądując na 38 miejscu z wynikiem 3,76  Następnie oba wyniki były przeliczane na wartości punktowe i sumowane. Po podliczeniu rezultatów okazało się że Zosia ukończyła ten ogólnopolski finał na świetnej - 12 pozycji w Polsce. 

Zofia Madej wzięła udział również w sztafecie mix 8 x 200 m, która zajęła 1 miejsce. Gratulujemy !!!

Fotoreportaż ze strony PZLA.

XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 1

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie..

28 września rozpoczęliśmy kolejną - XI już edycję Skoczowskich Czwartków Lekko atletycznych. Przed nami 3 rundy jesienne i potem pozostała część zawodów już na wiosnę. Życzymy wszystkim udanych startów i nowych rekordów życiowych. Wyniki: 

Czytaj więcej: XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 1

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka