Lekka atletyka

Mistrzostwa Śląska U14.

30 września b.r. w Rudzie Śląskiej przeprowadzono rywalizację o tytuły i medale najlepszych lekkoatletów na Śląsku w kategorii wiekowej U14 /dzieci starsze/. Wysłaliśmy na te mistrzostwa 6-osobową ekipę naszych zawodników i przywieźliśmy z tych zawodów 1 brązowy medal, który zdobyła Zofia Madej w biegu na dystansie 300 m. W biegu tym Zosia ustanowiła również  swój nowy rekord życiowy na poziomie - 44,93 sek.

Gratulacje!!!

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska U14.

ABC - LA - runda 1

Dzięki pozyskaniu funduszy z mikro grantów naszemu klubowi i sekcji LA udało się przeprowadzić 1 rundę cyklu zawodów pod wspólną nazwą: ABC - LA. Są to zawody dla uczniów szkół podstawowych z klas 6 i młodszych. W planach mamy 3 takie imprezy na które serdecznie wszystkich zapraszamy a dzisiaj wyniki pierwszej rundy.

Czytaj więcej: ABC - LA - runda 1

Mistrzostwa Polski U16 - Słubice.

W dniach 23-24 września b.r. w Słubicach odbył się - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego - Mistrzostwa Polski U16 / młodzicy/. Nasze 3 zawodniczki zakwalifikowały się do tego finału. Najlepiej spisała się Amelia Macieiczek, która  finiszowała na 5 miejscu w biegu na dystansie 1000 m /3.00,63/  na tym samym dystansie Malwina Dzierbanowicz zajęła 34 miejsce /3.22,70/.  Antonina Rakus, która wystartowała na dystansie 2000m zajęła bardzo wysokie - 11 miejsce z czasem - 7.08,63. Warto podkreślić, że zarówno Amelia jak i Antonina będą startowały w tej samej kategorii wiekowej jeszcze w kolejnym sezonie.

Gratulujemy !!!

#zacznijodlekkiejatletyki

To kolejny projekt PZLA, który w ramach programu Lekka atletyka Dla Każdego pozwolił na zorganizowanie cyklu imprez lekko atletycznych dla najmłodszych. Zawodnicy klas 6 i młodsi w ramach uczestnictwa w zawodach otrzymali koszulki od organizatora a zawody przeprowadziła nasza pogórska sekcja LA. W zawodach udział wzięło ponad 110 uczestników, którzy na stadionie SOSiR-u rywalizowali w konkurencjach biegowych /60m, 300m, 600 i 1000m/ oraz w technicznych /skok w dal i rzut p. palantową/. Fotoreportaż  na stronach ox.pl . 

Czytaj więcej: #zacznijodlekkiejatletyki

16 Memoriał Jana Larysza

17 września b.r. uczestniczyliśmy w zawodach lekkoatletycznych w Pszczynie.  Czwórka naszych reprezentantów stanęła na podium. Nasi zawodnicy ustanowili również kilka nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: 16 Memoriał Jana Larysza

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka