Lekka atletyka

VII Skoczowskie Czwartki LA - 4 runda

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 208” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Po zimowej przerwie wznowiliśmy rywalizację dla najmłodszych lekkoatletów - uczniów szkół podstawowych, którzy wystartowali w 4 rundzie Czwartków LA. Tym razem na starcie zgromadziło się 142 uczestników.

Czytaj więcej: VII Skoczowskie Czwartki LA - 4 runda

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Przełajach - Konopiska 2018.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 208”.

24 marca nasi lekkoatleci wzięli udział w MMM w Biegach przełajowych. Najlepiej z naszej grupy zaprezentował się  Patryk Kamel, który w biegu na 2 km zajął 6 miejsce a jego koleżanka klubowa z tej samej kat. wiek. - Patrycja Wrzeszcz uplasowała się w biegu na 1,5 km na miejscu 11. Podczas tych zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych dla grupy wiekowej - dzieci młodsze i starsze. W tej rywalizacji najlepiej wypadł Pisz Mikołaj  który zajął 10 miejsce w biegu na 1 km. Wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Przełajach - Konopiska 2018.

Przełajowe Mistrzostwa Polski - Żagań

Swój debiut na ogólnopolskiej arenie zaliczyła Julia Chromik - podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka, która wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 17 marca na trasach biegowych w Żaganiu. Julka rywalizowała w biegu juniorek młodszych na dystansie 2 km i zakończyła swój bieg na 31 miejscu.

Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018”.

10 marca w hali sportowej SMS-u Racibórz przeprowadzono zawody rangi Mistrzostw Śląska dla kategorii wiekowej : dzieci starsze (rocz. 2006-2005) i dzieci młodsze (rocz. 2007 i młodsi).  Nasza ekipa przywiozła z tej imprezy nie tylko wiele bardzo dobrych wyników i nowych rekordów życiowych ale również dwa medale srebrne, które padły łupem podopiecznych  trenera Z. Kołodziejczyka. Najpierw Jakub Libura finiszował na 2 miejscu w finale biegu na 60 m a nieco później jego brat bliźniak - Sebastian zdobył tytuł wicemistrza śląska w skoku w dal. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci

Mistrzowskie Przełaje w Mysłowicach.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018”.

3 marca nasi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych dla kategorii wiekowych: senior, junior, j. młodszy i młodzik. W ramach tej imprezy odbywały się również biegi dla dzieci i właśnie w tych biegach nasz reprezentant - Mikołaj Pisz wywalczył srebrny medal w biegu na 1 km. Natomiast w biegach o medale Mistrzostw Śląska na podium stanęła Julia Chromik zajmując 3 miejsce w biegu na 2 km juniorek młodszych. Kolejna trójka naszych reprezentantów może mówić o olbrzymim pechu ponieważ uplasowali się tuż za podium zajmując 4 miejsca. Wyniki:

Czytaj więcej: Mistrzowskie Przełaje w Mysłowicach.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka