Lekka atletyka

Memoriał Kamili Skolimowskiej - Chorzów 2019 r.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

Blisko 25 tys. widzów zgromadził rozgrywany po raz 10-ty  Memoriał Kamili Skolimowskiej. Gospodarzem zawodów był  kolejny raz Stadion Śląski w Chorzowie. Nasza pogórska sekcja lekkiej atletyki zorganizowała wyjazd na te zawody. 15-to osobowa grupka naszych klubowiczów pod opieką trener J. Dybczyńskiej i prezeza klubu p. Stanisława Urbańskiego mogła obserwować zmagania wielu najlepszych obecnie w Polsce, Europie i na świecie lekkoatletów. Warto tez wspomnieć, że w gronie obsługi sędziowskiej tego prestiżowego mitingu znaleźli się również przedstawiciele związani z naszym klubem: trener Z. Kołodziejczyk, Zofia Kołodziejczyk oraz Magdalena Wrzeszcz.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w LA - U16 - Opole

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

8 września b.r. nasze dwie reprezentantki - młodziczki, wzięły udział w rozgrywanych na stadionie w Opolu - Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA w kat U16. Bardzo dobrze spisała się Ania Szoska, która wygrała swój bieg w drugiej serii, poprawiając rekord życiowy  na 600 m - 1:47,82 min. Ostatecznie Ania zajęła 9 miejsce. jej koleżanka klubowa - Ola Bednarz biegnąc również na dystansie 600 m ukończyła rywalizację na 17 miejscu z czasem - 1:57,76 min.

Czwartki Lekkoatletyczne

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Już 18 września b.r. rozpoczynamy kolejną edycję naszych spotkań lekkoatletycznych dla najmłodszych zawodników pod ogólnopolską nazwą:  Czwartki Lekkoatletyczne. Nasze zawody będą się tradycyjnie odbywały w środy  na stadionie SOSiR a początek zawodów to godzina 16.00.  W sesji jesiennej przewidujemy tradycyjnie 3 spotkania a w wiosennej równie 3 spotkania i oczywiście dodatkowo 4 impreza to będzie FINAŁ MIEJSKI. Szczegółowy regulamin zawodów oraz karta zgłoszenia do zawodów poniżej w artykule.

Czytaj więcej: Czwartki Lekkoatletyczne

Lekkoatletyczny Miting Jubileuszowy TL "Pogoń" Ruda Śląska

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

31 sierpnia na lekkoatletycznych obiektach TL "Pogoń" w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody w których wzięła udział kilkuosobowa grupka naszych zawodniczek. Aleksandra Bednarz, która rywalizowała na dystansie 400 m uzyskała czas - 71,75. Pozostałe dziewczyny biegały dystans dwukrotnie dłuższy. najlepiej spisała się Joanna Sikora zajmując 2 miejsce z czasem - 2:26,10. Tuż za nią na 3 miejscu finiszowała Julia Chromik - 2:29,46. Roksana Szczypka uzyskała czas 2:37,42 a nasza najmłodsza uczestniczka - Ania Szoska - 2:37,91 min.

4.Bieg na Bucze.

W ostatni dzień sierpnia  w Górkach Wielkich zorganizowany został  już po raz 4 Bieg na Bucze. w ramach tych zawodów odbyły się również biegi dzieci w których wzięli udział również przedstawiciele naszej sekcji LA. Na pierwszych miejscach swoje biegi zakończyli: Mikołaj Pisz i Piotr Matuszny. Klaudia Gruszczyk zajęła w swojej kat. wiekowej - 2 miejsce a Dawid Knyps ukończył rywalizacje na 3 miejscu.

Gratulacje !!!

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka