Lekka atletyka

VIII Skoczowskie Czwartki LA - runda 2.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

26 .09.2018 r. przeprowadziliśmy drugą rundę naszych lekkoatletycznych spotkań dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Przy pięknej pogodzie do rywalizacji stanęło 137 zawodników z 9 szkół naszego powiatu.

Czytaj więcej: VIII Skoczowskie Czwartki LA - runda 2.

Miting Piasta Gliwice w LA.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

22 września b.r. wzięliśmy udział w miting lekkoatletycznych w Gliwicach. Nasza młodziczka - Roksana Szczypka  stanęła na 3 miejscu podium w biegu na 800 m, ale warto szczególnie zwrócić uwagę na bardzo dobry wynik biegu Julii Chromik na dystansie 3000 m. Czas jaki uzyskała w tym biegu - 10:47,80 klasyfikuje ją obecnie na 23 miejscu w Polsce w jej grupie wiekowej, a była to jej pierwsza próba na tym dystansie.

Czytaj więcej: Miting Piasta Gliwice w LA.

VIII Skoczowskie Czwartki LA - runda 1.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Tradycyjnie już ja każdej jesieni ruszamy z kolejną edycja ogólnopolskiej imprezy pod nazwą "Czwartki Lekkoatletyczne" i tradycyjnie już będą się one odbywać na stadionie SOSiR w środy. Za nami już pierwsza runka, która rozegrała się  19.09.2018 r. Na starcie stanęło 140 zawodników reprezentujących  7 szkół naszego powiatu.

Czytaj więcej: VIII Skoczowskie Czwartki LA - runda 1.

Śląska Liga Młodzików - 3 rzut.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Miasto Racibórz gościło młodych lekkoatletów, którzy rozgrywali swoje kolejne ligowe spotkanie. Zawody odbyły się 13 września b.r. i były połączone z ceremonią otwarcia tego nowo powstałego stadionu lekkoatletycznego. Z tej okazji na stadionie gościło kilka gwiazd polskiej lekkiej atletyki które  nie tylko dekorowały zwycięzców poszczególnych konkurencji ale również chętnie dawały autografy oraz możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Z tej okazji jak widać na fotce, korzystali nie tylko zawodnicy: trener Artur Kulesza w asyście złotego i srebrnego mistrza olimpijskiego w skoku w wzwyż - Jacka Wszoły oraz tegorocznej, dwukrotnej złotej medalistki Mistrzostw  Europy z Berlina - Justyny Święty - Ersetic. Z naszego grona - Roksana Szczypka startująca na 600 m miała okazję być dekorowaną przez Jacka Wszołę za zajęcie 2 miejsce w biegu na 600 m. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - 3 rzut.

Ogólnopolski Finał NESTLE w LA.

 13.09.2018 r. w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody "Nestle" w LA. Impreza przeznaczona głównie dla szkół podstawowych i młodzieży, która uczestniczy w programie prowadzonym przez PZLA o nazwie LDK (Lekka atletyka Dla Każdego). Nasz klub uczestniczy w tym programie i między innymi dlatego w kadrze śląska na te zawody znalazło się miejsce dla złotego medalisty z finały Czwartków LA z Łodzi - Szymona Ogiegło, który  w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,28 m zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Gratulujemy !!!

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka