Lekka atletyka

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - 2022

Pod taką nazwą wystartowała ogólnopolska impreza lekkoatletyczna organizowana pod szyldem PZLA, promująca "królową sportów' wśród najmłodszej kategorii wiekowej uczniów i zawodników.  Zawody eliminacyjne przeprowadzone są w każdym województwie a uczestnicy ich startują w dwóch wybranych konkurencjach. Osiągnięte wyniki przeliczane są następnie na wartości punktowe i sumowane  co daje  w efekcie końcowe wyniki. Nasze województwo przeprowadziło  ogólnopolskie eliminacje 8 września b.r. na obiektach CKS "Budowlani" w Częstochowie. W zawodach tych wzięły udział dwie nasze reprezentantki. Obie wystartowały na 300 m i w skoku w dal.

Rewelacyjnie poszło Zosi Madej, która na 300 m osiągnęła czas - 47,81 /drugi rezultat zawodów/ a w dal skoczyła 3,67m. Po przeliczeniu tych wyników na punkty wyszło ich 138 co ostatecznie sklasyfikowało naszą zawodniczkę na 5 miejscu i otwarło jej drogę do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się końcem września w Warszawie. Nasza druga reprezentantka - Aleksandra Wojtyła uzyskała na 300 m - 54,79 i w skoku w dal - 3,43. Łącznie dało to - 67 pkt i 29 miejsce / sklasyfikowano 173 zawodniczki/. Gratulujemy !!!

 

"Witaj Szkoło" - miting LA.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Pod taką nazwą rozpoczęliśmy powakacyjny cykl zawodów lekkoatletycznych. Rywalizacja przebiegała 27 sierpnia b.r. na stadionie w B-B. Wzięła w tych zawodach udział nasza 11-osobowa grupka osiągając wiele bardzo dobrych rezultatów. Wyniki:

Czytaj więcej: "Witaj Szkoło" - miting LA.

Miting LA im. J. Dery

Po raz pierwszy na nowo wybudowanym stadionie lekkoatletycznym w Tychach odbyły się zawody, w których wzięła udział dwójka naszych reprezentantów.  Julia Chromik - wygrała bieg na dystansie 800m /2.34,14/ a Mikołaj Pisz ustanowił swój nowy rekord życiowy w biegu na 400m /56,27/ zajmując 4 miejsce.

Atletics Unlimited Games - Kraków 2022

Po sukcesie okraszonym złotym medalem Ogólnopolskiego Finału LDK - Sieradz 2022, nasza zawodniczka - Amelia Macieiczek, została powołana do składu reprezentacji Polski na zawody pod nazwą - Atletics Unlimited Games, który po raz pierwszy zostały rozegrane w naszym kraju. Amelka wzięła udział w biegu sztafetowym, który nasza kadra zakończyła na 2 miejscu po reprezentacji Rumunii natomiast w ogólnej klasyfikacji Polska zajęła  1 miejsce. Gratulacje !!!.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - MP J. Młodszych - B-B 2022

28 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. 54 PZLA MP U18 odbyły się na stadionie KS "Sprint" w B-B. Jedyną naszą reprezentantką, która wypełniła minimum dopuszczeniowe do startu w tej imprezie była - Ania Szoska. Ania wzięła udział w biegu na dystansie 3000 m, który ukończyła z czasem - 11:24,01 zajmując 14 miejsce. Gratulacje.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka