Lekka atletyka

Zawody LA o Puchar Haliny Richter - Góreckiej.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

24 sierpnia w Chorzowie nasi najmłodsi lekkoatleci wzięli udział w pierwszym, prawie już powakacyjnym mitingu LA. Bardzo dobrą formę zaprezentowali na początku drugiej części sezonu sprinterzy. Bracia Libura stanęli na najwyższych stopniach podium wygrywając bieg  na 60 m. Jakub zajął pierwsze miejsce z czasem - 7,47 a Sebastian jako drugi osiągnął czas - 7,63. Dekoracji dokonała pani Halina Richter - Górecka, była olimpijka. Srebrny medal ale tym razem w najstarszej grupie zawodników zdobył - Kamil Wilczyński osiągając w biegu na 100 m czas - 11,27. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Zawody LA o Puchar Haliny Richter - Góreckiej.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Poznań 2019

10 lipca b.r. w Poznaniu rozpoczęły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U-18) w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich 'Lubuskie 2019'. Pierwszego dnia imprezy  o medal  walczył  Kamil Wilczyński. Kamil na stadionie pojawił się dwukrotnie. Najpierw w eliminacjach biegu na 100 metrów, gdzie w swojej serii był czwarty. Jego czas (11,04) dał mu niestety tylko dziesiąte miejsce i prawo startu finale B. By wystąpić w wielkim finale Kamilowi zabrakło zaledwie pięciu setnych sekundy. O tym, że awans do wielkiego finału, był w jego zasięgu udowodnił godzinę później, wygrywając finał B, z rekordem życiowym 10,92. Ten wynik, w nerwowej rywalizacji o medale (dwóch zawodników zdyskwalifikowanych, a jeden nie dobiegł do mety), dałby zawodnikowi trenowanemu przez Zdzisława Kołodziejczyka czwarte miejsce.

Czytaj więcej: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Poznań 2019

Mistrzostwa Polski Juniorów w LA - Racibórz 2019

W dniach 3-5.07.2019 r w Raciborzu odbywały sie Mistrzostwa Polki w LA w kategorii wiekowej - junior. Mieliśmy w tych zawodach jedną zawodniczkę naszej sekcji - Joanne Sikorę, która wystąpiła w biegu na 3000 m. Asia zajęła 19 miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy na tym dystansie - 11.13,24 min. Gratulujemy !!!

Na zdjęciu Asia w towarzystwie: brata Szymona, trenera - Z. Kołodziejczyka i gościa tej imprezy - Justyny Święty- Ersetic.

XXXI Cross Świętojański im. Jana Marka - Pogórze 2019

Po raz 31  nasz klub był organizatorem Crossu Świętojańskiego. Tym razem był on rekordowy pod względem ilości zawodników biorących udział w biegu głównym do którego zgłosiło się aż 227 biegaczy. W biegach dzieci i młodzieży udział wzięło 192 zawodników a w marszu Nordic Walking rywalizowało 19 uczestników. Wyniki z tej imprezy znajdziecie w zakładce "Cross Świętojański" na naszej stronie a fotoreportaż z biegów na stronie portalu OX.pl .

Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA U12/U14 - 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

11-osobowa grupa naszych młodych zawodników jeszcze raz stanęła do walki o medale - tym razem podczas Mistrzostw Śląska w kategorii U12 i U14. Zawody odbyły się w Rudzie  Śląskiej 19.06.2019 r. Tym razem dwukrotnym medalistą został Jakub Libura - złoty medal Mistrzostw Śląska U14 zdobył w biegu na 100 m - 11,96 s. ( obecnie najlepszy wynik w Polsce  w tej grupie wiekowej) a medal srebrny uzyskał w skoku w dal  skacząc na  odległość -5,85 m.  Sebastian Libura znalazł się na mecie 100-metrówki tuż za bratem i zdobył srebrny medal - 12,17 s. (w eliminacjach uzyskał czas 12,12 ). Natomiast medal brązowy wywalczył Szymon Ogiegło skacząc w dal - 5,45 m.  Gratulujemy !!!

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka