Lekka atletyka

Miting kwalifikacyjny LA w Rudzie Śląskiej

13 maja b.r. na obiektach TL "Pogoń" w Rudzie Śląskiej odbył się miting kwalifikacyjny dla juniorów i seniorów. W zawodach tych wzięła udział również nasza sekcja. Przywieźliśmy z tych zawodów kilka cennych wyników na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: Miting kwalifikacyjny LA w Rudzie Śląskiej

XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 5

Pogoda nie rozpieszcza w tym sezonie młodych lekkoatletów, ale 10 maja b.r. udało nam się rozegrać kolejną rundę naszych Czwartków Lekkoatletycznych . Fotoreportaż.

Czytaj więcej: XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 5

Kurs Instruktora PZLA

Kurs organizowany od 28.04 do 7.05 w formacie intensywnego szkolenia. 10 dni intensywnej pracy, 10 dni majówki i mamy w naszej sekcji nowe kadry szkoleniowe. Wśród 24 kursantów, znalazła się nasza zawodniczka - JULIA CHROMIK, którzy dzisiaj wzorcowo zdała egzamin w Karpaczu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!! Do zobaczenia na stadionach!

Krótki fotoreportaż z tego szkolenia można znaleźć na stronach PZLA .

Liga Młodzików - 1 rzut.

Śląski Związek LA prowadzi od lat Drużynowe Mistrzostwa Śląska U16 /grupa A/. Wszystkie zrzeszone kluby zostały podzielone na dwie grupy po ok. 22 zespołu "młodzikowskie"  w każdej grupie. Nasz pogórski zespół znalazł się w grupie A, która swoje pierwsze zawody miała 6 maja b.r. na stadionie w Wapiennicy. W tym pierwszym rzucie zawodów udało nam się zgromadzić łącznie - 919 pkt co dało nam 8 miejsce w naszej grupie. Najlepszy wynik dla naszej drużyny uzyskała - Amelia Macieiczek, która wygrała swój bieg na 600 m i pomimo złych warunków atmosferycznych uzyskała świetny rekord życiowy na poziomie - 1.37,15  /159 pkt/.

Czytaj więcej: Liga Młodzików - 1 rzut.

Miting Otwarcia Sezonu LA

Śląska atletyka rozpoczęła nowy sezon stadionowy od zawodów rozegranych 3 maja b.r. w Chorzowie. Również nasza pogórska sekcja LA wzięła w nich udział uzyskując kilka bardzo dobrych wyników  pozwalających pozytywnie myśleć o rozpoczynającym się sezonie.

Czytaj więcej: Miting Otwarcia Sezonu LA

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka