Lekka atletyka

Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych.

1 kwietnia b.r. na przełajowych trasach w Supraślu / Białystok zostały przeprowadzone Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Wzięła w nich udział nasza zawodniczka - Joanna Sikora, która na co dzień jest studentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Asia rywalizowała na dystansie 6 km i ukończyła swój bieg na 10 miejscu ale w klasyfikacji uczelni medycznych zajęła  pierwsze miejsce. Gratulacje !!!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych

W bieżącym roku województwo opolskie jest organizatorem zawodów międzywojewódzkich w kategorii młodzików - U16, dlatego też w minioną sobotę 25 marca udaliśmy się do Korfantowa aby wziąć udział w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach U16 w Biegach Przełajowych. To najwyższy szczebel zawodów przełajowych dla tej grupy wiekowej. Wyjazd okazał się bardzo udany ponieważ przywieźliśmy z tych mistrzostwa 2 medale na 3 startujących zawodników naszej sekcji. Złoto w biegu na 1,5 km zdobyła Amelia Macieiczek a w tym samym biegu na 3 miejscu dobiegła Antonina Rakus. Natomiast Piotr Matuszny w biegu chłopców na 3 km zajął 11 miejsce. Gratulujemy !!!

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2023" . 

Halowe Mistrzostwa Śląska - Racibórz 2023

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2023" . 

 Kolejnym startem halowym były Mistrzostwa Śląska ale w kategoriach młodszych - U12 / U14 i U16. Jako pierwsi  25 lutego b.r. wystartowali młodzicy - U16, niestety tym razem nasza trójka reprezentantów powróciła z Raciborza bez medalu. Warto zaznaczyć, że wszyscy zmienili w tym roku kategorię wiekową i mieli o rok starszych rywali ale myślę, że jeszcze nie raz w tym sezonie zaskoczymy również tych bardziej doświadczonych zawodników. Lepiej spisali się młodsi zawodnicy  startujący w kategorii U14. Srebrny medal tych mistrzostw wywalczyła Zofia Madej w biegu na 300 m. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska - Racibórz 2023

Halowe Mistrzostwa Śląska S, U20 i U18 - Ostrawa

Kolejny - 28 sezon działalności naszej sekcji zaczęliśmy tradycyjnie od startu na hali. Kolejny raz w Ostrawie/CZ przeprowadzone zostały przez ŚZLA - Halowe Mistrzostwa Śląska w kat. wiekowych  : senior, U20 i U18. W rywalizacji9 wzięła również udział nasza młodzież. Na medal złoty pobiegła Joanna Sikora w seniorkach na dystansie 3000m a Natalia Szczotka zdobyła brąz w tej samej kategorii ale na dystansie 800m. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska S, U20 i U18 - Ostrawa

Równica 2022

Tradycyjnie już, jak co roku w Sylwestra grupa naszych zawodników z sympatyzującymi z nami biegaczami udała się na ostatni trening tego mijającego roku. Celem była jak zawsze Równica a potem sympatyczne spotkanie u trenera Z. Kołodziejczyka, gdzie można było powspominać miniony rok i snuć plany na kolejny.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka