Lekka atletyka

Halowe Mistrzostwa Śląska - Ostrawa 2022

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

28 stycznia b.r. w hali sportowej w Ostrawie rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska w LA w kategoriach wiekowych: senior junior i j. młodszy. Od zdobycia dwóch medali rozpoczęli tegoroczne starty nasi pogórscy lekkoatleci. Startujące w grupie seniorek: Julia Chromik i Joanna Sikora zdobyły kolejno złoty i brązowy medal w biegu na dystansie 1500 m. Trochę szczęścia zabrakło zarówno Annie Szoska startującej na 2000 m jak i Mikołajowi Pisz biegającemu na dystansie 1000m, ponieważ oboje ukończyli rywalizację na 4 miejscach. 

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska - Ostrawa 2022

Silesian athletics meeting 2022

21 stycznia w Ostrawie trójka naszych reprezentantów wzięła udział w Halowym Lekkoatletycznym Mecz młodzieżowy pomiędzy kadrami Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Morawskośląskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawody rozegrane zostały w kat. wiem: U23 / U20 i U18. Julia Chromik wygrała bieg na 3000 m z czasem - 10.15,71 min. Anna Szoska w swojej grupie wiekowej była 4 na 1500 m kończąc bieg z czasem - 5.10,61 a  Marcin Kędzior zakończył rywalizację na 2 miejscu  w biegu j. młodszych  na 800 m - 2.08,83 min.

Sylwestrowo - treningowo :)

Tradycyjnie już od wielu lat biegacze naszej pogórskiej sekcji lekkoatletycznej  ostatni dzień roku kalendarzowego celebrują aktywnie biegiem na Równicę. Trening zaczynamy w Hermanicach u trenera. To znaczy Ci bardziej zaawansowani a młodsi  startują do ostatniego treningu w roku z  Zawodzia. Rozgrzewkę kończymy zawsze na moście w Ustroniu Brzegi
skąd rozpoczynamy podbieg drogą na Równicę  a właściwie do parkingu przy schronisku /5,3 km jak wskazały specjalistyczne zegarki naszych zawodników/. Na Równicy chwilka przerwy, czas na ciepłą herbatkę i powrót czerwonym szlakiem na Zawodzie.
Jak się okazało dość trudny był to zbieg ze względu na oblodzoną ścieżkę. Trening tradycyjnie już zakończyliśmy u trenera przy choince delektując się świątecznymi ciasteczkami, wspominając sukcesy minionego sezonu i snując plany na nadchodzący sezon.

 

Ciężka praca - popłaca.

Chyba byliśmy grzeczni skoro odwiedziły nas Mikołaje ? :)

VI Ogólnopolski Halowy Finał Czwartków LA - Spała 2021

Bardzo udanie zakończyliśmy mijający sezon 2021 r. Na ostatnie tego sezonu oficjalne zawody pojechaliśmy do Spalskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich aby wziąść udział w VI Halowym Finale Czwartków Lekkoatletycznych. Nasza skromna 3-osobowa ekipa zaprezentowała się bardzo udanie. Startująca w biegu na 600 m w roczniku 2009 - Amelia Macieiczek zajęła 2 miejsce z czasem /1.44,79/  i był zaledwie 0,02 sek gorszy od zwyciężczyni tego biegu.

 Na tym samym dystansie biegnąca w drugiej serii Antonina Rakus wygrała swój bieg ale uzyskany czas /1.52,59/ sklasyfikował ją na miejscu piątym. Natomiast Piotr Matuszny rywalizujący z chłopakami rocznika2009 na dystansie 1000m zakończył swój udział w zawodach na 7 miejscu z czasem - 3.21,80.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka