Lekka atletyka

Ogólnopolski Finał - NESTLE 2019

Po złotych medalach  zdobytych podczas wojewódzkich zawodów  LDK nasi dwaj reprezentanci: Szymon Ogiegło - skok w dal ( 5,37 m)i Jakub Libura - bieg na 60 m (7,41 ), powtórzyli swój wyczyn i tym razem  podczas Finału Ogólnopolskiego rozegranego w Warszawie 07.06.2019 r.  również stanęli na najwyższym stopniu podium, dokładając dodatkowo jeszcze jeden złoty medal  reprezentując  ekipę  województwa  śląskiego  w biegu sztafetowym.  Gratulujemy !!!

Śląska Liga Młodzików - II rzut.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

1 czerwca w Dzień Dziecka odbyła się druga runda Śląskiej Ligi Młodzików, tym razem gospodarzem był KS Sprint B-B. Niemalże wszyscy nasi reprezentanci sprawili sobie sami prezent startując na poziomie nowych rekordów życiowych. Najlepiej zaprezentowali się bracia LIbura startujący na dystansie 100 m oraz Ania Szoska biegnąca na 600 m. Cała trójka zdobyła wyniki  dająca ponad 100 pkt i klasy sportowe - chłopcy 4-te a Ania Szoska i Maria Welet - 5 kl sport. Nasza drużyna tym razem zdobyła nieco mniej pkt niż za pierwszym razem - 744 pkt.

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - II rzut.

VIII Skoczowskie Czwartki LA - Finał Miejski.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Po 3-tygodniowej przerwie nasi najmłodsi lekkoatleci rozegrali swoje finałowe zawody VIII Skoczowskich Czwartków LA. Po wcześniejszych 6 imprezach ( 3 na jesieni i 3 wiosennych) przyszedł czas na Finał, podczas którego nagrodziliśmy najlepsze trójki w każdej konkurencji i kat, wiekowej medalami a w specjalnych klasyfikacjach: najlepsi zawodnicy i zawodniczki, najlepsi opiekunowie i najlepsze szkoły były również puchary. Dekorował prezes naszego klubu p. Stanisław Urbański. Podsumowując warto zaznaczyć  że w całym cyklu zawodów zgłoszonych było rekordowo aż 201 zawodników którzy reprezentowali 14 szkół naszego powiatu. Najlepszą szkołą okazała się SP Strumień startująca pod opieką p. Barbary Milanowskiej, na drugim miejscu uplasowała się SP 3 Skoczów im J. Pawła II pod opieką p. Korneliusza Rakusa a na 3 stopniu podium stanął ZSP z Pogórza z opiekunką p. Jadwigą Dybczyńska.  Gratulujemy wszystkim szkołą, opiekunom i zawodnikom i zapraszamy na kolejną - IX edycję naszych Czwartków LA już na jesieni b.r.

Mistrzostwa Śląska w LA U18 / U20

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

W dniach 25-26 maja b.r. na stadionie KS "Sprint" Bielsko-Biała przeprowadzono zawody o Mistrzostwo Śląska w kategoriach wiekowych j. młodszy -U18 i junior - U20. czwórka naszych juniorów, która wystartowała w tej imprezie przywiozła z niej aż 5 medali. Dwa srebrne wywalczył nasz sprinter - Kamil Wilczyński biegnący na 100m i 200 m, kolejny srebrny krążek wywalczyła w biegu na 3 km 3000 m - Julia Chromik a dwa medale brązowe zdobyła Joanna Sikora  pierwszego dnia za bieg na 1500 m a drugiego dnia na 800 m.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w LA U18 / U20

Wojewódzkie Zawody LDK

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

24 maja w Rudzie Śląskiej odbyły się Zawody Wojewódzkie LDK. LDK - Lekka atletyka Dla Każdego,  to program prowadzony przez PZLA w którym uczestniczy również nasza sekcja lekkiej atletyki z Pogórza.Nasza ekipa liczyła 11 zawodników, którzy przywieźli z tych zawodów  3 medale. Złoty zdobył  w biegu na 60 m Jakub Libura, jego brat Sebastian finiszował jako drugi zdobywając srebro. Kolejny złoty medal wywalczył w skoku w dal - Szymon Ogiegło.

Czytaj więcej: Wojewódzkie Zawody LDK

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka