Lekka atletyka

Lekkoatletyczny miting wakacyjny.

 Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Czwórka naszych zawodników wzięła udział w Wakacyjnym Mitingu LA, który odbył się 9 lipca b.r. w Częstochowie. Wyniki uzyskane na poziomie życiowym nie były ale może pomogą nam w planowaniu kolejnych treningów i startów.

Czytaj więcej: Lekkoatletyczny miting wakacyjny.

Sportowy obóz letni - Darłówko 2022

Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Okres wakacyjny do czas na regenerację sił po pierwszej części sezonu startowego ale również praca nad odbudową i stopniowym podnoszeniem formy tak aby druga część sezonu była jeszcze lepsza od pierwszej. W tym celu 11-stoosobowa grupa naszych lekkoatletów udała się pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego do nadmorskiej miejscowości - Darłówko, gdzie przez tydzień korzystali z uroków morza i plaży odpoczywając ale i szlifując formę do kolejnych startów.

Ogólnopolskie Zawody LDK - Sieradz 2022

Dwie nasze zawodniczki z kategorii wiekowej U14 zostały powołane do Kadry Śląska aby reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskim Finale zawodów LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego - program rozwijający młodych lekkoatletów, prowadzony pod egidą PZLA, również przez nasz klub). Zarówno Amelia Macieiczek jak i Antonina Rakus  wystartowały w kat. wiekowej U14 na dystansie 1000 m. Obie zaprezentowały się bardzo dobrze a Amelia wręcz rewelacyjnie  ponieważ nie tylko wygrała ten bieg ale ustanowiła również najlepszy czas  na tym dystansie w tej kat, wiekowej w tym roku - 3.03,23 min. Antonina ukończyła bieg na 6 pozycji również z nową :"życiówka" - 3.10,72 min. Gratulujemy !!!

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków LA - Łódź 2022

  

Po udziale w 6 rundach naszych Skoczowskich Czwartków LA, przypomnę że zaczęliśmy tą już 10-edycję zawodów jesienią 2021 r na obiektach przy SP w Ochabach a zakończyliśmy w maju 2022 Finałem Miejskim rozegranym  na 0obiekatch SOSiR-u, przyszedł czas na ogólnopolski finał, który odbył się w dniach 18-19.06.2022 r w Łodzi. Przedstawicieli  naszego Skoczowa było na tych zawodach  ośmioro a z tej grupki 5 zawodników naszej pogórskiej sekcji. Najlepiej spisała się Amelia Macieiczek, która w biegu na 600 m zajęła 2 miejsce. 

Czytaj więcej: XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków LA - Łódź 2022

III Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Trzecia edycja tego memoriału ale nasza ekipa zawitała do Konopisk k/Częstochowy po raz pierwszy aby swoją obecnością również uczcić pamięć największej polskiej lekkoatletki a przy okazji wziąć udział w rywalizacji z zawodnikami, którzy objęci są szkoleniem w ramach programu prowadzonego pod egidą PZLA - Lekkaatletyka Dla Każdego. Nasza skromna, bo zaledwie 3 - osobowa grupa (niestety wycieczki szkolne itp, pokrzyżowały nieco nasze plany startu w silniejszym składzie)  spisała się na medal i to dosłownie bo złoto dla nas zdobyła Amelia Macieiczek w biegu na 600 m w kat. wiek. U14. Niewiele do podium zabrakło Zosi Madej w biegu na 300 m U12, ostatecznie zajęła z czasem 51,81 - miejsce 5. Udanie zadebiutowała również nasza nowa zawodniczka  - Hania Burczyk, która po biegu eliminacyjnym zajmowała z czasem na 60 m 9,27 - 4 miejsce. Niestety w finale poszło nieco gorzej i ostatecznie ukończyła rywalizację na 6 miejscu.

Gratulacje !!!

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka