Lekka atletyka

XXV Ogólnopolski Finał Czwartków LA - Łódź 2019

W dniach 15016.06.2019 r. w Łodzi odbył się już po raz XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Finał Czwartków LA. Nasza pogórska sekcja LA organizuje tą imprezę już od 8 lat i tym razem również mieliśmy swoich przedstawicieli w finale ogólnopolskim. 43-osobowa ekipa pod opieką trenera Tomka Dybczyńskiego wzięła udział w finale a trójka z nich zdobyła medale. Ten najcenniejszy - złoty, wywalczył  Sebastian Libura w biegu na 60m ((7,54). Medal srebrny przypadł w udziale Szymonowi Ogiegło startującemu w skoku w dal ((5,60) a tuż za nim na 3 miejscu ukończył ten konkurs - Jakub Libura skacząc na odległość - 5,48m. Wideo relacja.

Memoriał Janusza Kusocińskiego

W jednym z najbardziej znanych mitingów lekkoatletycznych w Polsce wzięła udział w biegu młodzieżowym nasza zawodniczka - Julia Chromik. Zawody po raz drugi odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Przed kilkutysięczną widownią - Julka rywalizowała na dystansie 1500 m i uzyskała czas 5.01,40 min.

Lekkoatletyczny Miting Kwalifikacyjny

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

15 czerwca b.r. Joanna Sikora wzięła udział w mitingu rozgrywanym w Rudzie Śląskiej, gdzie miała okazję powalczyć o udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Asia po raz pierwszy w tym sezonie spróbowała swoich sił na dystansie 3000 m. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych ( ogromny upał ) udało się jej osiągnąć dobry rezultat - 11.26,92 min (PB), promujący ją do udziały w MP, które odbędą się w dniach 3-5 lipca w Raciborzu. Trzymamy kciuki !!!

Mistrzostwa Śląska w LA U16 - 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

Stadion "Budowlanych" w Częstochowie gościł  9 czerwca, zawodników z grupy wiekowej młodzik, którzy rozegrali swoje Mistrzostwa Śląska w LA. W zawodach tych wzięła udział skromna bo zaledwie 5-osobowa ekipa pogórskich biegaczy.  Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Marcin Kędzior, który rywalizował na dystansie 2000 m. Poza nim jeszcze trzy nasze zawodniczki wystartowały na dobrym poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w LA U16 - 2019

BeskidianAthletic - 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

8 czerwca na stadionie w Wapiennicy odbyła się kolejna edycja mitingu lekkoatletycznego pod nazwą BeskidianAthletic. Do południa rywalizowały dzieci i młodzicy i w tej części imprezy najlepiej zaprezentował się Sebastian Libura, który w kat. U14 zajął 2 miejsce w biegu na 60 m (7,68). natomiast w sesji popołudniowej rywalizowali juniorzy i tutaj bardzo dobrze wystartował Kamil Wilczyński zajmując 2 miejsce w biegu na 100m j. młodszych uzyskując fantastyczny czas - 10,73, niestety przy zbyt silnym wietrze (+3,2) aby uznać ten wynik za oficjalny. medalowe miejsce wywalczyła również Julia Chromik w biegu na 1500 m (5.07,67 min).

Czytaj więcej: BeskidianAthletic - 2019

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka