Lekka atletyka

Sezon 2019 czas zacząć .

Tym razem w  święto Trzech Króli  grupka lekkoatletów naszej sekcji wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi miłośnikami biegania spotkała  się na wspólnym treningu. Jest to okazja nie tylko do zadbania o zdrowie ale również do powspominania minionego sezonu i snucia planów na ten nadchodzący rok. Jak zawsze trasa biegu wiodła od Hermanic przez Ustroń Brzegi i od wiaduktu drogą do parkingu na Równicy po czym grupa zbiegała czerwonym szlakiem przez Zawodzie z powrotem do Hermanic.

 

Lekkoatleci podsumowali sezon 2018 roku.

Lekkoatleci pogórskiego LKS-u zakończyli 23 sezon startowy. Szkolenie odbywało się w 2 grupach treningowych: starsza pod opieką trenera Z. Kołodziejczyka i młodsza pod kierunkiem trenera A. Kuleszy.

Sezon startów na hali w imprezach rangi mistrzowskiej zaczęliśmy od udziału w Halowych Mistrz. Śląska J. i J. mł. (27.01.2018 Ostrawa). Następnie  17.02.2018 w Raciborzu rywalizowali młodzicy. Obie w/w imprezy nie przyniosły nam zdobyczy medalowych, dopiero podczas Halowych Mistrzostw Śląska w kat. dzieci, które odbyły się 10.03.2018 r. w Raciborzu nasi podopieczni postarali się o medale. Zdobyliśmy dwa srebrne krążki: jeden wywalczył Jakub Libura na 60m (8,10s) a drugi jego brat Sebastian w skoku w dal (4,57m).

Czytaj więcej: Lekkoatleci podsumowali sezon 2018 roku.

Wojewódzkie Zawody LDK.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Z kompletem medali wrócili nasi najmłodsi lekkoatleci, którzy zakończyli sezon startowy udziałem w Mistrzostwach Województwa rozgrywanych w ramach programy prowadzonego przez PZLA - "Lekkaatletyka Dla Każdego". W zawodach, które odbyły się 9 października b.r. na stadionie TL Pogoń w Rudzie Śląskiej rywalizowała 18 osobowa grupa podopiecznych sekcji LA - LKS Pogórze. Na medal spisała się trójka chłopców: Sebastian Libura - złoty medal w biegu na 100 m., Cezary Machej - srebrny medal na 300 m i Szymon Ogiegło - brązowy medal w skoku w dal. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Wojewódzkie Zawody LDK.

Miting zakończenia sezonu.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Zawodami w Rybniku zakończyliśmy sezon startów dla zawodników w kategoriach młodzik i junior. Zawody odbyły się 6 października i wzięła w nich udział tylko czteroosobowa ekipa naszej sekcji. Formą na koniec sezonu błysnęła Roksana Szczypka poprawiając rekord  życiowy w biegu na 400 m - 64,11. Na dystansie 800 metrów rywalizowały: Asia Sikora - 2:28,03 i Julka Chromik - 2:28,84 min. Na takim samym dystansie Patryk Kamel uzyskał czas - 2:14,45 min.

VIII Skoczowskie Czwartki LA - runda 3.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

5 października 2018 r przeprowadziliśmy trzecia i ostatnią już tej jesieni rundę naszych lekkoatletycznych zawodów dla uczniów szkół podstawowych, klas VI i młodsi. Po trzech kolejnych spotkaniach na czele stawki w rywalizacji drużynowej znajduje się SP Strumień , tuż za nią SP 3 Skoczów i na 3 miejscu na razie ZSP Pogórze. Przed nami jeszcze 3 imprezy wiosenne a następnie Finał Miejski, ale to dopiero za kilka miesięcy. Teraz zawodnicy i ich opiekunowie mają czas na szlifowanie formy. Życzymy wszystkim jak najlepszych rezultatów w kolejnych naszych zawodach.

Czytaj więcej: VIII Skoczowskie Czwartki LA - runda 3.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka