Śląska Liga Młodzików - 3 rzut.

Miasto Racibórz gościło młodych lekkoatletów, którzy rozgrywali swoje kolejne ligowe spotkanie. Zawody odbyły się 13 września b.r. i były połączone z ceremonią otwarcia tego nowo powstałego stadionu lekkoatletycznego. Z tej okazji na stadionie gościło kilka gwiazd polskiej lekkiej atletyki które  nie tylko dekorowały zwycięzców poszczególnych konkurencji ale również chętnie dawały autografy oraz możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Z tej okazji jak widać na fotce, korzystali nie tylko zawodnicy: trener Artur Kulesza w asyście złotego i srebrnego mistrza olimpijskiego w skoku w wzwyż - Jacka Wszoły oraz tegorocznej, dwukrotnej złotej medalistki Mistrzostw  Europy z Berlina - Justyny Święty - Ersetic. Z naszego grona - Roksana Szczypka startująca na 600 m miała okazję być dekorowaną przez Jacka Wszołę za zajęcie 2 miejsce w biegu na 600 m. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - 3 rzut.

Ogólnopolski Finał NESTLE w LA.

13.09.2018 r. w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody "Nestle" w LA. Impreza przeznaczona głównie dla szkół podstawowych i młodzieży, która uczestniczy w programie prowadzonym przez PZLA o nazwie LDK (Lekka atletyka Dla Każdego). Nasz klub uczestniczy w tym programie i między innymi dlatego w kadrze śląska na te zawody znalazło się miejsce dla złotego medalisty z finały Czwartków LA z Łodzi - Szymona Ogiegło, który  w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,28 m zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Gratulujemy !!!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .Na stadionie nw Wapiennicy rozegrano MMM w LA. Zawody odbyły się 08.09.2018 r. i reprezentował nas w nich tylko Patryk kamel, który w biegu na 600 m zajął ostatecznie 6 miejsce z czasem 1:32,24 min.

Memoriał Kozubka i Kałużowej w Chorzowie.

Na zakończenie wakacji czwórka naszych zawodników wybrała się na miting memoriałowy do Chorzowa. K. Wilczyński na 100m (11.53) zajął 4 miejsce, P. Kamel na 600 m z czasem 1:35,33 był 5 na mecie. R. Szczypka była na 600m -7 (1:45,94) a tuż za nią na 8 miejscy ukończyła rywalizację J. Chromik z wynikiem - 1:46,91 min.

Zgrupowania sportowe.

Okres letni to czas na odbudowę i regenerację sił a także próbę podniesienia swoich parametrów wydolnościowych na jeszcze wyższy poziom. Można to robić na treningach ale na obozach sportowych jeszcze lepiej. W dniach 31.07 - 06.08.2018 trójka naszych biegaczek: Asia Sikora, Julka Chromik i Roksana Szczypka szlifowały formę pod okiem trenera T. Dybczyńskiego podczas zgrupowania w Węgierskiej Górce. Natomiast Patryk Kamel w dniach 1-10.08.2018 przebywał na obozie kadry śląska młodzików w Wiśle.

Jesteś tutaj: Start