Lekka atletyka

Sekcja LA - Podsumowanie sezonu 2020 r.

 Za nami kolejny, już 25 sezon działalności naszej sekcji. Pomimo wielu trudności jaki przyniósł nam mijający rok udało się zrealizować niemal cały proces treningowy oraz wziąć udział niemal we wszystkich zaplanowanych zawodach. Niektóre z  imprez planowanych na wiosnę zostały poprzesuwane na jesień ale to nie przeszkodziło nam tak zmodyfikować nasze plany treningowe aby wystartować w tych jesiennych imprezach na jak najwyższym poziomie.

Zaczęliśmy tradycyjnie od startów na hali i już pierwszy występ podczas Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów dał nam pierwszy medal - brązowy. Zdobyła go Julia Chromik w biegu na dystansie 1500 m. Kolejne Halowe Mistrzostwa tym razem w kategoriach młodzikowskich i dzieci, to kolejne dwa medale: Piotr Matuszny  ( U12 ) wywalczył brązowy medal na 600 m a Jakub Libura( U14) zajął 3 miejsce w finale biegu na 60 m. Obie w/w imprezy odbyły się w Ostrawie. Sezon halowy podsumowała Julia Chromik 

Czytaj więcej: Sekcja LA - Podsumowanie sezonu 2020 r.

92.PZLA MP w Biegach Przełajowych

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Ostatnia imprezą mijającego roku w której uczestniczyliśmy o były Przełajowe Mistrzostwa Polski gdzie w kategorii wiek. U20 reprezentowała nas Julia Chromik. Julia po raz pierwszy wystartowała na dystansie 4 km i okazało się, że do takiego dystansu trzeba będzie jeszcze trochę nad kondycją popracować. Julka ukończyła rywalizację na 20 pozycji. Mamy nadzieję, że zdobyte podczas tych zawodów doświadczenie  zaprocentuje w przyszłym sezonie startowym. Zawody odbyły się 28 listopada b.r. w Kwidzynie.

Mistrzostwa Śląska w Biegach Alpejskich na krótkim dystansie.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Na zakończenie sezonu lekkoatletycznego nasza młoda ekipa pogórskich lekkoatletów wzięła udział w Mistrzostwach Śląska w biegach alpejskich na krótkim dystansie. Zawody organizowane pod auspicjami ŚZLA w Katowicach zorganizowane zostały przez KS "Diament" Godów a miejscem rywalizacji były zbocza góry Stożek w Wiśle Łabajowie. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi biegacze. W kategorii dziewcząt - U12 które biegły na dystansie  600 m pierwsza na mecie zameldowała się Amelia Macieiczek a tuż za nią Antonina Rakus (obie LKS Pogórze). W tej samej kategorii pierwszy na macie był znowu nasz zawodnik - Piotr Matuszny.  Czwarty medal - srebrny wywalczył jeszcze dla naszego zespołu - Marcin Kędzior startujący w kategorii U16 na dystansie 1600 m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów.

MMM + Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

7 listopada b.r. na terenach Kubu Sportowego "Pająk Konopiska" k/Częstochowy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. Jednocześnie rozgrywane były również Przełajowe Mistrzostwa Śląska w kategorii młodzików. Nasza 7-osobowa ekipa spisała się na medal a nawet na 3 medale, zajmując również w klasyfikacji miedzywojewódzkiej (woj. opolskie i śląskie) wysokie 3 miejsce. Dwa medale brązowe (w klasyfikacji międzywoj. i wojewódzkiej)  wywalczył Kamil Kędzior w biegu na dystansie 2 km , a Anna Szoska  zdobyła brązowy medal w klasyfikacji wojewódzkiej w biegu na 1,5 km. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: MMM + Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w LA.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Niestety nie wzbogacili naszych tegorocznych zdobyczy medalowych nasi najmłodsi lekkoatleci. Najbliżej medalu była Amelia Macieiczek, której do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,24 sek. w biegu na 600 m dziewcząt U12. Trzeba jednak powiedzieć, że wiele występów naszych młodych zawodników należy zaliczyć do bardzo udanych ponieważ osiągnęli oni w swoich startach bardzo dobre wyniki, niejednokrotnie na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w LA.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka