Lekka atletyka

Pierwszy start na hali.

Czwórka naszych młodych zawodników pod opieką trenera A. Kuleszy wzięła udział w pierwszym tego roku mitingu halowym , który odbył się w Brzeszczach. Wyniki naszych podopiecznych: K. Andrzejewska - 9,43; A. Wojtyła - 11,08; J. Krużołek - 10,89 i R. Bukowczan - 11,22. Wszyscy startowali na dystansie 60 m.

 

Równica 2019/2020

Tradycyjnie już, jak co roku w Sylwestra grupa naszych zawodników z sympatyzującymi z nami biegaczami udała się na ostatni trening tego mijającego roku. Celem była jak zawsze Równica a potem sympatyczne spotkanie u trenera Z. Kołodziejczyka, gdzie można było powspominać miniony rok i snuć plany na kolejny.

Zawody Wojewódzkie LDK 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019” .

Z czterema medalami wrócili nasi najmłodsi lekkoatleci, którzy zakończyli sezon startowy udziałem w Zawodach Wojewódzkich LDK 2019 rozgrywanych w ramach programy prowadzonego przez PZLA i sekcję LA - LKS Pogórze - "Lekkaatletyka Dla Każdego". W zawodach, które odbyły się 8 października b.r. na stadionie TL Pogoń w Rudzie Śląskiej rywalizowała 11 osobowa grupa podopiecznych trenera Zdzisława Kołodziejczyka. Na medal spisała się czwórka chłopców: Jakub Libura - złoty medal w biegu na 100 m., Piotr Matuszny - złoty medal na 600 m;  Sebastian Libura - srebrny medal na 100 m; Mikołaj Pisz - brązowy medal na 600 m. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Zawody Wojewódzkie LDK 2019

Miting zakończenia sezonu LA - Rybnik 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019” .5 października b.r. udaliśmy się skromną ekipą  do Rybnika, gdzie przeprowadzono  ostatnie tego roku zawody na stadionie otwartym. Trójka podopiecznych trenera Z. Kołodziejczyka wystartowała na nietypowych dla siebie dystansach ponieważ "średniaczki" postanowiły się  sprawdzić tym razem na dystansach sprinterskich. Najszybszą średnaiczką w naszej grupie okazała się Asia Sikora wygrywając rywalizację z klubowymi koleżankami zarówno na 100m  jak i na 400 metrów.

Czytaj więcej: Miting zakończenia sezonu LA - Rybnik 2019

IX Czwartki LA - 3 runda

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Za nami jesienna runda 9 już edycji Czwartków ( Śród) Lekkoatletycznych dla najmłodszych. W tych 3 jesiennych rundach zanotowaliśmy udział 136 zawodników  reprezentujących 12 szkół naszego powiatu. Na czele rywalizacji szkolnej zdaje sie stać niezagrożona reprezentacja SP Strumień, która w każdej z rund gromadziła ponad 2 tys. punktów, ale  bardzo aktywnie do rywalizacji włączają się również szkoły z Brennej, Pogórza i Skoczowa. Teraz przed nami kilkumiesięczna przerwa na szlifowanie kondycji i po raz 4-ty spotkamy się już wiosną 2020 roku. Kilka zdjęć z naszej imprezy znajdziecie na portalu OX.

Czytaj więcej: IX Czwartki LA - 3 runda

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka