Lekka atletyka

Puchar H. Richter-Góreckiej i Memoriał P. Kozubka

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Po prawie dwumiesięcznej przerwie w startach na regenerację sił, nasi lekkoatleci ruszyli  do walki o kolejne medale, tytuły i rekordy życiowe. Pierwszy start drugiej części sezonu miał miejsce 27 sierpnia na stadionie TS AKS w Chorzowie. Medalowo na tej imprezie spisął się Kamil Wilczyński wygrywając rywalizację młodzików w biegu na 100 m z czasem - 11,35 sek. Warto zwrócić uwagę na zdjęcie ponieważ dekoracji dokonywała stojąca obok podjum p. Halina Richter - Górecka.

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Puchar H. Richter-Góreckiej i Memoriał P. Kozubka

Finał Ogólnopolski XXIII edycji Czwartków LA

W dniach 17-18 czerwca 2017 r. w Łodzi odbył się XXIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach nasz region reprezentowała kilkunastoosobowa reprezentacja "Skoczowskich Czwartków LA", z grona których zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Jakub Libura ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu, który triumfował w biegu na 60 metrów chłopców z rocznika 2006 i młodsi.  Z medalem do domu wrócił także Szymon Ogiegło ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie, zajmując trzecie miejsce w skoku dal w najmłodszej grupie wiekowej chłopców. Bardzo fajny reportaż filmowy z tej imprezy dostępny jest na stronie organizatora www.czwartki.pl . Zachęcam do zerknięcia zwłaszcza na 52 minutowy film z 20 czerwca i na zerknięcie na 16,40 minutę reportażu oraz na 40,40 minutę. Warto zauważyć, że dekoracji naszych obu reprezentantów dokonywał  Mistrz Świata w trójskoku Z. Hoffaman.

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Finał Ogólnopolski XXIII edycji Czwartków LA

XVI Międzynarodowy Miting LA - BeskidianAthletic

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

17 czerwca grupka naszych lekkoatletów wystartowała  w  mitingu LA, który rozegrany został na stadionie KS "Sprint" w Bielsku - Białej. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych / chłód i deszcz / nasi podopieczni uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów a Kamil Wilczyński dobiegł do mety 100 m tuż za zawodnikiem, który obecnie ma najlepszy wynik w Polsce  na tym dystansie w kat. wiekowej młodzik i stanął na drugim stopniu podium.

Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: XVI Międzynarodowy Miting LA - BeskidianAthletic

Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Stadion lekkoatletyczny w Rybniku był gospodarzem kolejnej imprezy  o randze mistrzowskiej. Tym razem o medale rywalizowali najmłodsi adepci "królowej sportów". Pomimo tego, że nie udało nam się przywieść z tych zawodów żadnych zdobyczy medalowych to kilka wyników zaliczyliśmy  na dobrym poziomie. Najbliżej podium znalazła się Emilia Kubies zajmując 7 lokatę w skoku w dal dzieci starszych.

Wyniki naszych podopiecznych:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA

Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Tym razem stadion "Budowlanych" w Częstochowie gościł lekkoatletów z kategorii wiekowej młodzik, którzy 10 czerwca b.r. rywalizowali o mistrzowskie tytuły  i medale Mistrzostw Śląska. Nasza 5-cio osobowa ekipa (na zdjęciu brak K. Wilczyńskiego), podopiecznych trenera Z. Kołodziejczyka przywiozła z tej imprezy dwa krążki, które zdobył Kamil Wilczyński: złoty za bieg na 100 m i srebrny za skok w dal. Warto zaznaczyć że wszyscy startujący w tych mistrzostwach zawodnicy naszej sekcji wykazali się doskonałą formą przygotowaną do tego startu i ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka