Biegi przełajowe

XVII Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2017

Organizator :
LKS Pogórze w Pogórzu
 
"Zadanie dofinansowane jest ze środków
budżetu Gminy Skoczów
w ramach konkursu ofert na rok 2017"
 
Miejsce i termin :

  Stadion LKS Pogórze ;

  8  kwietna   2017 r.   ( sobota ) ; godzina 1030.

Czytaj więcej: XVII Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2017

XVI Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży

16 kwietnia na naszym klubowym obiekcie sportowym w Pogórzu przeprowadziliśmy kolejna, już 16 edycję Powiatowych Biegów Przełajowych dla dzieci i młodzieży. Pogoda sprzyjała i może dlatego nasze trasy biegowe zaroiły się  duża rzeszą biegaczy z całego powiatu. Tradycyjnie najliczniej obstawione były biegi dla szkół podstawowych ale nie zabrakło również gimnazjalistów. Łącznie w zawodach udział wzięło niemal 180 zawodników. Najlepsi z nich nagrodzeni zostali pucharami , medalami oraz dyplomami a dla wszystkich znalazł się również poczęstunek.  Fotoreportaż autorstwa Bartka Kukucza.

Czytaj więcej: XVI Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży

XVI POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE Dzieci i Młodzieży.

Organizator :
LKS Pogórze w Pogórzu
Impreza współfinansowana przez
Urząd Miejski w Skoczowie . 
Miejsce i termin :
         Stadion LKS Pogórze ;
       16  kwietna   2016 r.   ( sobota ) ; godzina 1030.

Czytaj więcej: XVI POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE Dzieci i Młodzieży.

XV Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży

Powiatowe biegi przełajowe dzieci i młodzieży odbyły się już po raz piętnasty. Organizatorem był Ludowy Klub Sportowy "Pogórze", zaś zawody były współfinansowane przez Urząd Miejski w Skoczowie. W tym roku na starcie stanęło 120 młodych zawodniczek i zawodników. Rywalizację w ramach szkół podstawowych zdominowali uczniowie z Pogórza i Brennej. Klasyfikację medalową wygrało miejscowe Pogórze przed SP 2 Brenna Bukowa. W starszych kategoriach dominowali już zawodnicy LKS-u Pogórze. Laureaci otrzymali puchary, medale oraz dyplomy, zaś na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata oraz słodycze.
Dziękujemy przede wszystkim dzieciom oraz młodzieży za tak liczny udział i sportową, waleczną rywalizację. Dziękujemy ich rodzicom, opiekunom i wszystkim kibicom zgromadzonym na stadionie w Pogórzu.
Słowa wdzięczności kierujemy także organizatorom, sędziom i pomocy medycznej obecnej na zawodach. Sporo zdjęć z tych zawodów znajdziecie na portalu   OX.pl    wykonanych przez naszego klubowego kolegę Bartka Kukucza.

Wyniki:

Czytaj więcej: XV Powiatowe Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży

Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży w Pogórzu - historia.

Początkiem 2001 r. powstała idea organizowania w Pogórzu biegów przełajowych dal dzieci i młodzieży. Ponieważ udało się pozyskać środki finansowe na przeprowadzenie takich zawodów zarówno z Gminy jak i z Powiatu to impreza zyskała rangę zawodów o zasięgu powiatowym. Specyfiką i odmiennością tych zawodów jest fakt że zawodnicy - uczniowie biegają w swoich rocznikach bez tradycyjnego podziału na kategorie wiekowe, które obowiązują dopiero od wieku młodzikowskiego (1-2 klasa gimnazjum). Początkowo zawody przeprowadzane były na łąkach i polach okalających tereny pogórskiego klubu, ale od kilku lat biegi odbywają się na trawiastych terenach, przyległych do klubu boisk piłkarskich. każde zawody tradycyjnie kończą się dekoracjami:  w naszych zawodach nagradzamy dyplomami pierwsze szóstki, trzech pierwszych otrzymuje medale a zwycięzca każdego biegu cieszy sie jeszcze zdobytym pucharem.

Chronologia biegów przełajowych organizowanych w Pogórzu:

Czytaj więcej: Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży w Pogórzu - historia.

Jesteś tutaj: Start Biegi przełajowe