Cross

JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Urodził się 13 stycznia 1931 roku w Pogórzu. Ojciec był kolejarzem, matka ze znanej i zasłużonej rodziny Bączków – prowadziła niewielkie gospodarstwo i wychowywała pięcioro dzieci.

Szkołę powszechną rozpoczął przed wojną, a ukończył dopiero po jej zakończeniu. Potem trudnił się furmanką, ale za radą matki podjął naukę w Szkole Rolniczej w Międzyświeciu. Nakaz pracy odrabiał w Opolu, a służbę wojskową w Starogardzie Szczecińskim. Mimo, że ciągnęło go do świata, wrócił na ojcowiznę, do rodzinnego gospodarstwa, do Pogórza.

Pracował w wydziale rolnictwa Rady Powiatowej w Cieszynie, a następnie w Brennej, Ochabach, Dębowcu i Skoczowie. Zajmował się organizacją szkoleń rolniczych, pokazów, był członkiem komisji przydzielających traktory czy materiały budowlane. Ceniono go za świetną znajomość terenu, fachowość, a najbardziej za uczciwość. Traktor kupił jako ostatni z posiadających przydział...

Czytaj więcej: JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Zgłoszenia

Zgłoszeń można dokonywać:

- drogą mailową:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- drogą telefoniczną:

Stanisław Urbański, tel. 781 885 902
Emil Borecki, tel. 502 637 579

- w biurze Crossu w dniu zawodów

Jesteś tutaj: Start Cross