Cross

28 edycja Crossu Świętojańskiego juz za nami

Sobotnia pogoda była bardzo łaskawa dla uczestników XVIII Crossu Świętojańskiego im. Jana Marka. W sumie w Biegach Dzieci i Młodzieży wzięło udział 147 młodych adeptów, zaś na starcie Biegu Głównego stanęło 82 zawodników. Na mecie pierwszy zameldował się dobrze znany pogórskiej publiczności, wieloletni biegacz naszego LKS-u Tomasz Kawik z czasem 45 minut 13 sekund. Tym większa radość ogarnęła kibiców, kiedy jako pierwsza kobieta z  czasem 52 minuty 50 sekund wpadła na metę Jadwiga Dybczyńska, wieloletnia reprezentantka LKS Pogórze a obecnie trenerka sekcji biegaczy narciarskich. Nieco zmienioną w porównaniu z rokiem ubiegłym trasę Nordic Walking jako pierwszy ukończyła Irena Sudoł ze Skoczowa.

Czytaj więcej: 28 edycja Crossu Świętojańskiego juz za nami

XXVII Cross Świętojański im. J. Marka.

Za nami kolejny Cross Świętojański im. Jana Marka. Blisko 240 uczestników w tym 101 w biegu głównym na dystansie 12,5 km zgromadziła kolejna  - już XXVII edycja naszych zawodów. Dużo emocji przyniosły biegi dzieci i młodzieży które rozgrywane były na obiektach naszego LKS-u oraz w jego pobliżu. Zawody jak zawsze oprawione były ciekawymi imprezami towarzyszącymi zmaganiom sportowców. Mamy nadzieję, że naszym gościom podobały się nasze zawody i chętnie wrócą do nas za rok. Bogaty fotoreportaż z tegorocznego Crossu znajdziecie na portalu  OX.pl .

Wyniki biegu głównego:

Czytaj więcej: XXVII Cross Świętojański im. J. Marka.

XXVII Cross Świętojański - wyniki biegów dzieci i młodzieży

Świetnie radziły sobie dzieci na trasach przygotowanych specjalnie dla nich.  Zwłaszcza rywalizacja przedszkolaków tradycyjnie już wzbudzała największe emocje, ale i w pozostałych biegach, które rozgrywane były na dystansach od 100  do 800 metrów też nie brakowało ostrej sportowej rywalizacji do ostatnich metrów. Również młodzież stoczyła zacięty pojedynek na trasach Małego (chłopcy) i  Mini ( dziewczęta) Crossu.

Biegi dzieci i młodzieży:

Czytaj więcej: XXVII Cross Świętojański - wyniki biegów dzieci i młodzieży

REGULAMIN XXVII CROSSU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO IM. JANA MARKA

Organizator :

LKS Pogórze w Pogórzu ;

 Impreza współfinansowana przez :

  • Gminę Skoczów
  • Powiat Cieszyński

 

Miejsce i termin :

Stadion LKS Pogórze ;

       20 czerwiec 2015 r.   ( sobota ) ; godzina 15:00

Czytaj więcej: REGULAMIN XXVII CROSSU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO IM. JANA MARKA

XXVI Cross Świętojański - wyniki

Biegi dzieci i młodzieży :

Czytaj więcej: XXVI Cross Świętojański - wyniki

Jesteś tutaj: Start