Seniorzy

Pogrom w Pucharze Polski

W sobotnie popołudnie zmierzyły się z sobą w I rundzie Pucharu Polski Podokręgu Skoczów drużyny LKS-u Pogórze i LKS-u 99 Pruchna. Spotkanie, na wskutek przebudowy boiska w Pogórzu, rozegrano w Simoradzu, a faworytem był występujący w lidze okręgowej zespół gości. Iście hokejowego wyniku 9-3 nie przewidział chyba żaden fan beskidzkiej piłki.

Czytaj więcej: Pogrom w Pucharze Polski

LKS Pogórze - LKS Drogomyśl

Odwołany mecz pomiędzy drużynami LKS Pogórze i LKS Błyskawica Drogomyśl odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17.30 na boisku w Simoradzu.
Serdecznie zapraszamy!

LKS Pogórze - LKS Drogomyśl - ODWOŁANY

Zaplanowany na niedzielę 18 maja mecz piłki nożnej seniorów klasy "A" Podokręgu Skoczów pomiędzy drużynami LKS-u Pogórze i LKS-u Błyskawica Drogomyśl został odwołany ze względu na warunki atmosferyczne. Nowy termin rozegrania meczu zostanie podany wkrótce.

Pogórze utonęło w nurcie Olzy

Faworytem meczu w Pogwizdowie byli goście, punkty jednak pozostały w rękach Olzy. Dla gospodarzy wygrana oznacza oddalenie od siebie widma spadku, dla gości zminimalizowanie szans na zajęcie miejsca w pierwszej szóstce.

Dopiero na minutę przed końcem pierwszej połowy padła pierwsza bramka w tym spotkaniu, na bramkę Szkorupy uderzał Nowik Piotr wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Goście zdołali odpowiedzieć po upływie kwadransa gry drugiej części spotkania, zdołał tego dokonać w 59 minucie Piotr Hanzel.

Gdy spotkanie powoli zmierzało ku końcowi, czerwoną kartke w 85 minucie gry otrzymuje bramkarz gości - Jakub Szkorupa, został on ukarany za akcją ratunkową w swoim polu karnym. Szansy na wyjście na prowadzenie nie wykorzystał jednak Tomasz Węglarz, jego uderzenie z jedenastego metra broni Stec.

Co nie udało się z rzutu karnego, udało się z akcji i to dwukrotnie. W 88 minucie Piotr Miszczyk wykańcza akcję swojego zespołu, a wynik w 90 minucie ku uciesze kibiców Olzy ustala Łukasz Sosnowski.
(www.beskidzkapilka.pl)
Co można dodać ?Niestety okazało się, że brak kilku zawodników dało się odczuć. Mieliśmy swoje okazje(min słupek Michała Gawlasa) ale niestety zawodnicy Olzy wykazali się skutecznością. Trzeba dodać , że wysoka temperatura sprawdziła możiwości wydolnościowe poszczególnych zawodników naszej drużyny.Niestety organizmu nie oszuka się i kto jest na bakier z treningami ten ma za swoje. Trzeba się mobilizować bo czeka nas bardzo trudny okres a przeciwnicy zbliżają się. Najbliższy mecz już we czwartek z LKS Goleszów i wcale nie słabszy przeciwnik.

 

Porażka w Kończycach Małych

W niedzielę w Kończycach Małych przyszło zmierzyć się  naszym zawodnikom w kolejnym meczu o mistrzostwo skoczowskiej klasy A. Gospodarze opromienieni sukcesem w Goleszowie z wielkim impetem natarli na naszą drużynę. Już po 8 minutach gry po rzucie karnym objęli prowadzenie. W naszej drużynie dało się odczuć brak w ataku Łukasza Stracha.Mieliśmy w pierwszej połowie 3 świetne okazje do doprowadzenia do remisu niestety zawiodła skuteczność.W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie.To Pogórze coraz częściej stwarzało sobie sytuacje bramkowe. Gospodarze ograniczali się do kontr i jedna z nich po błędzie obrony i bramkarza zakończyła się zdobyciem 2 bramki. Przysłowiowe bicie głową w mur naszych zawodników dało efekt w 83 minucie ,kiedy to Piotr Hanzel bezpośrednio z rogu przy niewielkiej"pomocy" obrońcy Kończyc zdobywa kontaktową bramkę.Oblężenie bramki gospodarzy trwało do samego końca ale niestety nie udało się meczu zremisować. Najdogodniejszą sytuację zmarnował Michał Heller przenosząc nad bramką piłkę z rzutu wolnego.Dzisiaj szczęście nie dopisało ale już w sobotę w Simoradzu o godz 14.30 będzie szansa do rehabilitacji.

LKS Kończyce Małe - LKS Pogórze 2:1(1:0)

Skład naszej drużyny: Szkorupa Jakub - Siąkała Krystian,Kleszcz Stanisław,Cebulak Marcin,Heller Michał - Jasiński Adrian,Basiński Piotr(46. min Łukasz Matuszek),Hanzel Piotr,Janik Jakub - Krajewski Leszek(51 min Strach Krystian),Gawlas Michał(70 min Grabiec Tomasz)

Jesteś tutaj: Start Seniorzy