Aktualności

III SKOCZOWSKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - 1 runda

Ze względu na pogodę kolejną edycję Czwartków lekkoatletycznych, które tym razem rozgrywane będą w środy, rozpoczęliśmy z tygodniowym opóźnieniem. 18.09.2013 r. na stadionie SOSiR-u w Skoczowie stawiło sie 123 zawodników reprezentujących 8 szkół podstawowych naszego powiatu. Do najliczniejszych zespołów zaliczyć należy ekipy z Brennej zarówno Leśnicy jak i Bukowej, Strumienia, Pogórza i skoczowskiej SP 3. Jesienią zawodnicy spotkają sie jeszcze 2-krotnie następnie juz na wiosnę odbęda się 3 rundy zawodów i podsumujemy całość finałem miejskim aby wybrać najlepszych, którzy pojadą na finał ogólnopolski. Na serwisie OX nasz kolega - Bartosz Kukucz, zamieścił bogaty fotoreportaż z tych zawodów. Wyniki:  
 

Czytaj więcej: III SKOCZOWSKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - 1 runda

LEKKOATLETYCZNY MITING w BIELSKU-BIAŁEJ

15 września na stadionie KS "Sprint" Bielsko-Biała spotkali się lekkoatleci różnych kategorii wiekowych aby jeszcze raz, przed powoli kończącym się sezonem letnim, spróbować powalczyć o nowe "życiówki". Nasz klub reprezentowała na tych zawodach czwórka zawodników. Dwójka młodzików: Agnieszka Greń i Bartek Kocurek stanęli na starcie dystansu, który przewidziany jest dla juniorów - 800 m. Bardzo dobrze poradziła sobie z tym wyzwaniem Agnieszka, która osiągnęła wynik2.30,93 min.co odpowiada poziomowi IV klasy sportowej. Bartek, który po raz pierwszy biegł na tym odcinku osiągnął niezły rezultat - 2.16,70. Na 800 m pobiegł również nasz najstarszy zawodnik - Marcin Szafarczyk, który nabiegał - 2.00,29 min - niewiele gorzej od rekordu życiowego podobnie jak Przemek Strządała na dystansie 400 m - 50,81.

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW w LA - OPOLE

Podczas rozgrywanych 14 września w Opolu Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA  bardzo udany występ zaliczyły dwie nasze lekkoatletki, podopieczne trenera Artura Szczotki: Aleksandra Rańda zajęła 2 miejsce w pchnięciu kulą (11,29 m) a Anna Sidoruk rywalizację w rzucie dyskiem (0,75kg) ukończyła również na 2 miejscu. Jest szansa, że te dwa srebrne medale będą przepustką na Mały Memoriał J. Kusocińskiego (Mistrzostwa Polski Młodzików), czego zawodniczkom i trenerowi serdecznie życzymy.

PUCHAR PREZYDENTA i MEMORIAŁ Kozubka i Kałużowej - CHORZÓW

Bardzo udany występ zaliczyli nasi lekkoatleci w Chorzowie, gdzie 7 września rozgrywany był Puchar Prezydenta Chorzowa (zawody dla młodzików) oraz Memoriał im. P. Kozubka i O. Kałużowej (zawody dla juniorów). Z naszej grupy najlepiej wypadła Podopieczna trenera A. Szczotki - Ania Sidoruk, która w kategorii młodziczek wygrała rzut dyskiem uzyskując wynik na poziomie 3 kl. sportowej - 34,55 m. Wynik ten był trzecim pod względem wartości rezultatem punktowym na zawodach w kategorii młodzików, jest to również nowy rekord naszego klubu. Na podium stanęli jeszcze: Ola Rańda - 1 miejsce w pchnięciu kulą młodziczek, Sylwia Adamik - 2 w biegu na 1500 m juniorek i Barbara Wojtyła 3 miejsce również na 1500 m juniorek. 
 

Czytaj więcej: PUCHAR PREZYDENTA i MEMORIAŁ Kozubka i Kałużowej - CHORZÓW

MITING LEKKOATLETYCZNY - "WITAJ SZKOŁO"

Bardzo udany występ zaliczyła czwórka naszych juniorów, która wzięła udział w mitingu LA w Sosnowcu. Najlepiej wypadł Przemysław Strządała, który ustanowił nową "życiówkę" na 600 m i wygrał zawody rozgrywane na tym dystansie. Pozostałe wyniki:
 

Czytaj więcej: MITING LEKKOATLETYCZNY - "WITAJ SZKOŁO"

Jesteś tutaj: Start Aktualności