Aktualności

MEMORIAŁ HENRYKA PUZONIA - biegi w ZABRZEGU

W ostatnią sobotę września nasi młodzi biegacze wystartowali w biegach przełajowych, które odbywały się w Zabrzegu. W klasyfikacjach młodzieżowych na najwyższym stopniu podium stanęli: Marcelina Wojtyła (rocz. 2000), Wojciech Wojtyła (rocz. 2001) i Dawid Mielke (rocz. 2002). Podium wywalczyła jeszcze Patrycja Wrzeszcz (rocz. 2003) zajmując 3 miejsce w biegu 4-to klasistek. Na miejscu 8 finiszowała Magdalena Rodenko (rocz. 2001) a na 10 pozycji swój bieg ukończyła Weronika Rodenko (rocz. 2004). Gratulujemy!!!

GMINNE i POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Rozpoczął sie rok szkolny a wraz znim wystartowała rywalizacja sportowa SZS. Początek dali biegacze przełajowi, którzy rywalizowali 27 września na Górnym Borze. Zespół Szkół z Pogórza reprezentowały 3 drużyny. Dziewczęta z SP zajęły 4 miejsce podobnie jak ich starsi koledzy z gimnazjum. Najlepiej wypadły gimnazjalistki, które w składzie: Marcelina Wojtyła, Magdalena Wrzeszcz, Weronika Pagieła, Natalia Górecka, Anna Kubicjus i Dominika Wanat zajęły 1 miejsce i awansowały do finału powiatowego, który odbył sie dzisiaj tj. 01.10.2013 r. w Chybiu. Niestey tym razem rywaliki okazały sie bardzo wymagające i nasza sztafeta zajęł 10 miejsce. Optymizmem napawa fakt,że była to najmłodsza ekipa składająca się w większości z pierwszoklasistek.

MASOWE BIEGI PRZEŁAJOWE o PATERĘ "POLSKA - DZIENNIK ZACHODNI"

29.09.2013 r. w Cieszynie odbyły się biegi przełajowe w których udział wzięło kilkoro z naszych zawodników. Najlepiej pobiegł Pzremek Strządała, który wygrał bieg w swojej kategorii wiekowej. Marcelina Wojtyła zajęła 2 miejsce a jej brat Wojtek był 3 na mecie. również na 3 pozycji ukończyła swój bieg Izabela Wysłuch a jej brat Wojtek zajął 6 miejsce. W barwach naszego klubu pobiegł jeszcze pan Tomasz Wysłuch, który przybiegł w swojej kategorii na 4 pozycji. Drużynowo zostaliśmy sklasyfikowani na 4 miejscu. Wyniki i fotoreportaż na stronie MOSiR-u Cieszyn.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - 2 runda

Za nami kolejna, już druga runda zawodów. W tym tygodniu dołączyły do rywalizacji 2 szkoły: SP 6 Nierodzim oraz SP 1 Skoczów. 25.09.2013 r. w zawodach udział wzięło 131 zawodników. Najliczniejszą ekipą była szkoła z Leśnicy ale prowadzenie w klasyfikacji szkół przejął Strumień. Nasze Pogórze nadal na 3 miejscu ale czujemy na plecach oddech szkoły z Brenne Bukowej. Przed nami trzeci i ostatnia runda jesienna zawodów, którż rozegramy 2 października a potem przerwa a właściwie to czas aby się przygotować do startów wiosennych. Wyniki:

Czytaj więcej: CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - 2 runda

LIGA JUNIORÓW w LA

Trójka naszych zawodników wzięła udział w ostatnim tegorocznym spotkaniu lekkoatletów w kategorii juniorowskiej. Zawody odbyły się na stadionie KS "Sprint" Bielsko Biała. Przemysław Strządała w biegu na 800 m uzyskał czas 2.00,02 min a tuż za nim do mety dobiegł Marcin Szafarczyk z czasem - 2.00,53 min. Nasza młodziczka - Agnieszka Greń zmierzyła się poraz pierwszy z dystansem 1500 m i uzyskała bardzo dobry wynik - 5.25,17 min.
Jesteś tutaj: Start Aktualności