Aktualności

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - VII EDYCJA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Sekcja lekkiej atletyki działająca przy klubie LKS POGÓRZE, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w  siódmej edycji  Czwartków Lekkoatletycznych.

Rywalizacja odbywać się będzie w następujących konkurencjach:

bieg na 60 m  /  bieg na 300 m / bieg na 600 m - dziewczęta i 10000 m chłopcy, skok w dal  i rzut piłką palantową

 Zawody przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i odbywać się będą w następujących kategoriach wiekowych:

Miting LA - "Witaj Szkoło" - Sosnowiec

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

W świetle jupiterów przyszło kończyć zawody naszym biegaczkom na 300 m podczas mitingu LA - "Witaj szkoło" rozgrywanym 2 września w Sosnowcu. Padło kilka nowych rekordów życiowych co zawsze cieszy nie tylko zawodnika ale i trenera.

Wyniki :

Czytaj więcej: Miting LA - "Witaj Szkoło" - Sosnowiec

Puchar H. Richter-Góreckiej i Memoriał P. Kozubka

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Po prawie dwumiesięcznej przerwie w startach na regenerację sił, nasi lekkoatleci ruszyli  do walki o kolejne medale, tytuły i rekordy życiowe. Pierwszy start drugiej części sezonu miał miejsce 27 sierpnia na stadionie TS AKS w Chorzowie. Medalowo na tej imprezie spisął się Kamil Wilczyński wygrywając rywalizację młodzików w biegu na 100 m z czasem - 11,35 sek. Warto zwrócić uwagę na zdjęcie ponieważ dekoracji dokonywała stojąca obok podjum p. Halina Richter - Górecka.

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Puchar H. Richter-Góreckiej i Memoriał P. Kozubka

Finał Ogólnopolski XXIII edycji Czwartków LA

W dniach 17-18 czerwca 2017 r. w Łodzi odbył się XXIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach nasz region reprezentowała kilkunastoosobowa reprezentacja "Skoczowskich Czwartków LA", z grona których zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Jakub Libura ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu, który triumfował w biegu na 60 metrów chłopców z rocznika 2006 i młodsi.  Z medalem do domu wrócił także Szymon Ogiegło ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie, zajmując trzecie miejsce w skoku dal w najmłodszej grupie wiekowej chłopców. Bardzo fajny reportaż filmowy z tej imprezy dostępny jest na stronie organizatora www.czwartki.pl . Zachęcam do zerknięcia zwłaszcza na 52 minutowy film z 20 czerwca i na zerknięcie na 16,40 minutę reportażu oraz na 40,40 minutę. Warto zauważyć, że dekoracji naszych obu reprezentantów dokonywał  Mistrz Świata w trójskoku Z. Hoffaman.

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Finał Ogólnopolski XXIII edycji Czwartków LA

Wyniki Biegu Głównego - XXIX Cross Świętojański

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Za nami kolejna edycja  Crossu Świętojańskiego. Zarówno pogoda jak i frekwencja zawodników dopisała więc imprezę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zarząd Klubu wprowadził kilka zmian w organizacji części sportowej imprezy: były więc po raz pierwszy zapisy elektroniczne, zmienił się model koszulki dla uczestników biegu głównego, a po raz drugi zawodników na mecie obsługiwał elektroniczny pomiar czasu. Tradycyjnie były biegi dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej, wystartowała spora grupka "kijkarzy" (nordic walking) a bieg główny ukończyło 126 zawodników. Dzięki  portalowi OX możemy zerknąć na przebieg tej rywalizacji. Już dzisiaj zapraszamy Wszystkich na kolejny Jubileuszowy - XXX Cross Świętojański do Pogórza.

Wyniki biegu głównego:

Czytaj więcej: Wyniki Biegu Głównego - XXIX Cross Świętojański

Jesteś tutaj: Start