Aktualności

Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

 „Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

9 czerwca w Gliwicach odbyły się zawody mistrzowskie, gdzie o medale walczyli zawodnicy z kategorii wiekowej młodzik. Nasza 4 osobowa ekipa niestety nie przywiozła z tych mistrzostw żadnego medalu. Najwyższą pozycję  - 7 zajął w biegu na 1000 m Patryk Kamel. Podczas tych zawodów na stadionie pojawiła się bardzo znana postać światowej LA - Kim Collins - złoty medalista Mistrzostw Świata (na zdjęciu z trenerem Z. Kołodziejczykiem).

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

Śląska Liga Młodzików - 2 rzut.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Po raz drugi zawodnicy z kategorii wiekowej - młodzik spotkali się na stadionie w Rudzie Śląskiej aby rozegrać  drużynowe zawody w ramach Śląskiej Ligi Młodzików. w naszej 10-cio osobowej ekipie najlepiej zaprezentował się Patryk Kamel zdobywając dla naszej drużyny 133 pkt. Ponad 100-u punktowe rezultaty osiągnęli jeszcze: Sebastian Libura i Patrycja Wrzeszcz. Łącznie nasz zespół wywalczył 9 miejsce zdobywając  813 pkt.

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - 2 rzut.

VII Skoczowskie Czwartki LA - Finał Miejski

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Za nami ostatnie już spotkanie młodych lekkoatletów. 30 maja b.r. na stadionie SOSiR obył się Finał Miejski - VII Skoczowskich Czwartków LA. W klasyfikacji generalnej szkół tryumfowała SP 2 z Brennej Bukowej a w klasyfikacji opiekunów  nauczycielka z tej szkoły p. Bożena Podżorny. Nasz lokalny ZS-P z Pogórza  pod opieką p. Jadwigi Dybczyńskiej zajął 2 miejsce. Teraz przed najlepszymi wyjazd na finał ogólnopolski do Łodzi, życzymy sukcesów medalowych . Fotoreportaż.

Czytaj więcej: VII Skoczowskie Czwartki LA - Finał Miejski

Mistrzostwa Śląska w LA - Częstochowa

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka podczas rozgrywanych w Częstochowie w dniach 26-27.05.2018 r. Mistrzostwach Śląska w LA. Zawody były przeznaczone dla grup wiekowych: senior, junior i j. młodszy.  Zawodnicy pogórskiego klubu przywieźli z tych mistrzostw 4 medale z czego 2 zdobył Kamil Wilczyński - srebro w skoku w dal (6,15 m) i brąz w finale biegu na 100 m. Kamil w eliminacjach osiągnął bardzo dobry wynik - 11,03, który jest obecnie 7 wynikiem w Polsce w jego kat. wiekowej, a w finale pobiegł jeszcze szybciej - 10.90 ale niestety wiatr  był zbyt mocny (w.+2.9) i wynik nie może zostać uznany jako oficjalny. Srebrne medale  wywalczyli jeszcze w biegu na 1500 m Julia Chromik (4:57.95) i jej starszy kolega klubowy - Marcin Szafarczyk (4:13.37). Juniorka - Asia Sikora swój bieg na 1500 m ukończyła na 6 miejscy(5:10,17). Magdalena Wrzeszcz awansowała do finałowego biegu na 100 m juniorek, który ukończyła na 8 miejscu z czasem 13,46 ( w eliminacjach uzyskała czas 13,33). Niestety Emilii Żwak nie udało się awansować do finałowego biegu na 100 m w kat. j. młodszych i swój występ w mistrzostwach zakończyła na biegach eliminacyjnych zajmując ostatecznie z wynikiem 13,62 - 13 miejsce.

Miting LA w Rudzie.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Tylko jeden przedstawiciel naszej sekcji - Patryk Kamel wziął udział w mitingu rozgrywanym w Rudzie Śląskiej 19.05.b.r. Patryk wziął udział w biegu na 1000m, który pokonał w czasie - 2:55,95 min. co jest jego nowym rekordem Życiowym. Gratulujemy .

Jesteś tutaj: Start