Sport

"Jastrzębska Dziesiątka"

Podczas rozgrywanego po raz X biegu ulicznego pod nazwą - "Jastrzębska Dziesiątka"  odbyły się równolegle - Mistrzostwa Śląska w Biegu na dystansie 10 km/ulica/. W biegu tym wzięły udział dwie nasze zawodniczki. Julia Chromik z czasem  40.36,40 min zajęła 1 miejsce w kat. wiekowej  20-29  a Joanna Sikora z czasem 42.13,70 min zajęła w tej samej grupie wiekowej 3 miejsce. Obie nasze zawodniczki na podium rozdzieliła nasza była reprezentantka - Izabela Wysłuch.  Mamy nadzieję, że w kolejnym starcie na tym dystansie  bariera 40 minut zostanie przez nasze panie złamana :)  Gratulacje !!! 

47 Memoriał Zenona Sęka

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Grupka naszych juniorów wybrała się w ostatni weekend - 11 września b.r. do Gliwic, gdzie rozgrywane były memoriałowe zawody lekkoatletyczne. Pogoda dla części zespołu była łaskawa i  udało się nawet ustanowić kilka nowych PB ale niestety pod koniec imprezy, ulewny deszcz popsuł zakusy na ustanowienie rekordowych wyników naszym dziewczętom startującym na 1500 m. Ale żeby radzić sobie z takimi sytuacjami na zawodach to niekiedy trenujemy w podobnie skrajnych warunkach pogodowych :)

nie ma zlej pog...

Czytaj więcej: 47 Memoriał Zenona Sęka

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w LA

Jedną z ważniejszych imprez lekkoatletycznych dla  kategorii młodzikowskiej to zawody rozgrywane na poziomie międzywojewódzkim /śląskie  + opolskie/. Tym razem zawody zostały rozegrane w naszym województwie 10 września b.r. na stadionie w B-B. Naszą jedyną reprezentantką była Kamila Andrzejewska, która spisała się na medal. Kamila startując na dystansie 2000 m uzyskała wynik - 7.26,11 min. i wywalczyła brązowy medal tych mistrzostwa.

Kamila reprezentować będzie nasz klub i sekcję na Mistrzostwach Polski Młodzików / Mały Memoriał J. Kusocińskiego /, który odbędzie sie końcem września w Lublinie. Warto wspomnieć, że Kamila podczas wakacji dwukrotnie otrzymała powołanie i uczestniczyła w obozach sportowych Kady Śląska Młodzików w LA.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - 2022

Pod taką nazwą wystartowała ogólnopolska impreza lekkoatletyczna organizowana pod szyldem PZLA, promująca "królową sportów' wśród najmłodszej kategorii wiekowej uczniów i zawodników.  Zawody eliminacyjne przeprowadzone są w każdym województwie a uczestnicy ich startują w dwóch wybranych konkurencjach. Osiągnięte wyniki przeliczane są następnie na wartości punktowe i sumowane  co daje  w efekcie końcowe wyniki. Nasze województwo przeprowadziło  ogólnopolskie eliminacje 8 września b.r. na obiektach CKS "Budowlani" w Częstochowie. W zawodach tych wzięły udział dwie nasze reprezentantki. Obie wystartowały na 300 m i w skoku w dal.

Rewelacyjnie poszło Zosi Madej, która na 300 m osiągnęła czas - 47,81 /drugi rezultat zawodów/ a w dal skoczyła 3,67m. Po przeliczeniu tych wyników na punkty wyszło ich 138 co ostatecznie sklasyfikowało naszą zawodniczkę na 5 miejscu i otwarło jej drogę do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się końcem września w Warszawie. Nasza druga reprezentantka - Aleksandra Wojtyła uzyskała na 300 m - 54,79 i w skoku w dal - 3,43. Łącznie dało to - 67 pkt i 29 miejsce / sklasyfikowano 173 zawodniczki/. Gratulujemy !!!

 

"Witaj Szkoło" - miting LA.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Pod taką nazwą rozpoczęliśmy powakacyjny cykl zawodów lekkoatletycznych. Rywalizacja przebiegała 27 sierpnia b.r. na stadionie w B-B. Wzięła w tych zawodach udział nasza 11-osobowa grupka osiągając wiele bardzo dobrych rezultatów. Wyniki:

Czytaj więcej: "Witaj Szkoło" - miting LA.

Jesteś tutaj: Start Aktualności