Sport

X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 3

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Za nami trzecie spotkanie w ramach Czwartków Lekko Atletycznych i za razem ostatnie rozgrywane jesienią, Teraz czas na przygotowywanie formy młodych lekkoatletów do wiosennej edycji naszych zawodów. Szkole podstawowej w Ochabach serdecznie dziękujemy że nas  przygarnęła w tym trudnym okresie renowacji bieżni w Skoczowie. Mam nadzieję, że od wiosny wrócimy ponownie na stadion  SOSiR. Wyniki:

Czytaj więcej: X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 3

Mistrzostwa Śląska w LA - U14

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

2 października b.r. na stadionie w Wapiennicy odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska w kategorii wiekowej - U14 (dzieci starsze). Zawody zakończyły się bardzo udanie dla Amelii Macieiczek, która stanęła na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal tych mistrzostw z nowym rekordem na dystansie 600 m - 1.43,31 min. Dziewiąte miejsce na tym samym dystansie zajęła Antonina Rakus z czasem - 1.50,84 min. Natomiast Piotr Matuszny rywalizował na dystansie 1000 m i dobiegł do mety z nową "życiówką" - 3.13,45 min co dało mu ostatecznie 8 miejsce na śląsku.  Warto zwrócić uwagę na fakt że cała nasz trójka wystąpiła po raz pierwszy w tej kat. wiekowej i za rok ponownie będą rywalizowali w tej samej grupie wiekowej.  Gratulujemy !!!

X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 2

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

29 września po raz drugi spotkali się najmłodsi adepci lekkiej atletyki aby na obiektach przy SP Ochaby rywalizować w X Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Wyniki:

Czytaj więcej: X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 2

Sebastian Libura srebrnym medalistą Mistrzostw Polski.

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Podczas rozgrywanych w Karpaczu Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w kategorii wiekowej – U16 (młodzik), reprezentant naszej pogórskiej sekcji – Sebastian Libura, wywalczył tytuł wicemistrza kraju w biegu na 100 m. Już w eliminacyjnych biegach, podczas których wygrał swoja serię z czasem 11,30 było widać że jest  bardzo dobrze przygotowany i zmotywowany do startów, Do finałowej serii A  awansował z drugim czasem eliminacji i potwierdził to podczas finału uzyskując na mecie rewelacyjny wynik, po raz pierwszy w swojej karierze poniżej 11 sekund a dokładnie – 10,96 przy sprzyjającym ale dozwolonym wietrze +1,8. Drugi z braci Libura – Jakub również zaliczył bardzo udany start, co prawda nie awansował do serii finałowej A ale wygrał finał B z czasem 11,32 i ostatecznie ukończył rywalizację na 7 miejscu w Polsce. W Karpaczy wystartowała jeszcze dwójka naszych reprezentantów: Mikołaj Pisz oraz Szymon Sikora, którzy wzięli udział w biegu finałowym na dystansie 2000 m. Swoją rywalizację ukończyli na miejscach 28 - Mikołaj i 31 – Szymon. Całej czwórce serdecznie gratulujemy.

X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 1

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Po rocznej przerwie podjęliśmy próbę rozegrania kolejnej edycji już dziesiątej - Czwartków Lekkoatletycznych. Niezmiennie przeprowadzamy te zawody w środy ale tym razem nie na stadionie w Skoczowie ale na gościnnych obiektach szkoły podstawowej w Ochabach. Tradycyjnie też na starcie stawiła się większość ekip, które dotychczas nas odwiedzały a więc obie szkoły z Brennej, SP Strumień, SP 3 Skoczów i oczywiście ZSP Pogórze. Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych zawodów i wielu rekordów życiowych.

Czytaj więcej: X Czwartki Lekko Atletyczne - runda 1

Jesteś tutaj: Start Aktualności