Sport

Ogólnopolskie Zawody LDK - Sieradz 2022

Dwie nasze zawodniczki z kategorii wiekowej U14 zostały powołane do Kadry Śląska aby reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskim Finale zawodów LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego - program rozwijający młodych lekkoatletów, prowadzony pod egidą PZLA, również przez nasz klub). Zarówno Amelia Macieiczek jak i Antonina Rakus  wystartowały w kat. wiekowej U14 na dystansie 1000 m. Obie zaprezentowały się bardzo dobrze a Amelia wręcz rewelacyjnie  ponieważ nie tylko wygrała ten bieg ale ustanowiła również najlepszy czas  na tym dystansie w tej kat, wiekowej w tym roku - 3.03,23 min. Antonina ukończyła bieg na 6 pozycji również z nową :"życiówka" - 3.10,72 min. Gratulujemy !!!

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków LA - Łódź 2022

  

Po udziale w 6 rundach naszych Skoczowskich Czwartków LA, przypomnę że zaczęliśmy tą już 10-edycję zawodów jesienią 2021 r na obiektach przy SP w Ochabach a zakończyliśmy w maju 2022 Finałem Miejskim rozegranym  na 0obiekatch SOSiR-u, przyszedł czas na ogólnopolski finał, który odbył się w dniach 18-19.06.2022 r w Łodzi. Przedstawicieli  naszego Skoczowa było na tych zawodach  ośmioro a z tej grupki 5 zawodników naszej pogórskiej sekcji. Najlepiej spisała się Amelia Macieiczek, która w biegu na 600 m zajęła 2 miejsce. 

Czytaj więcej: XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków LA - Łódź 2022

III Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Trzecia edycja tego memoriału ale nasza ekipa zawitała do Konopisk k/Częstochowy po raz pierwszy aby swoją obecnością również uczcić pamięć największej polskiej lekkoatletki a przy okazji wziąć udział w rywalizacji z zawodnikami, którzy objęci są szkoleniem w ramach programu prowadzonego pod egidą PZLA - Lekkaatletyka Dla Każdego. Nasza skromna, bo zaledwie 3 - osobowa grupa (niestety wycieczki szkolne itp, pokrzyżowały nieco nasze plany startu w silniejszym składzie)  spisała się na medal i to dosłownie bo złoto dla nas zdobyła Amelia Macieiczek w biegu na 600 m w kat. wiek. U14. Niewiele do podium zabrakło Zosi Madej w biegu na 300 m U12, ostatecznie zajęła z czasem 51,81 - miejsce 5. Udanie zadebiutowała również nasza nowa zawodniczka  - Hania Burczyk, która po biegu eliminacyjnym zajmowała z czasem na 60 m 9,27 - 4 miejsce. Niestety w finale poszło nieco gorzej i ostatecznie ukończyła rywalizację na 6 miejscu.

Gratulacje !!!

Mistrzostwa Śląska w LA - U16 (młodzicy).

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

11 czerwca b.r. na stadionie Piasta w Gliwicach  o tytuły i medale najlepszych na Śląsku rywalizowali młodzicy. Naszą sekcję reprezentowała tylko jedna zawodniczka - Kamila Andrzejewska, która wzięła udział w biegu na dystansie 2000 m i ukończyła go z czasem - 7.09,70 min co dało jej ostatecznie 5 miejsce. Gratulacje !!!

Warto jeszcze wspomnieć, że Kamila otrzymała powołanie na obóz Kadry Śląska Młodzików, który ma się odbyć początkiem lipca w Szczyrku.

BeskidianAthletic - 2022

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022" .

Kolejny raz na stadionie w Wapiennicy przeprowadzone zostały zawody z cyklu - BeskidianAthletic. 4 czerwca b.r. do południa rywalizowali zawodnicy z kategorii wiekowych młodzik U16 i młodsi a po południu swoją rywalizację rozpoczęli starsi zawodnicy. Kilkoro z naszych reprezentantów ustanowiło nowe "życiówki" podnosząc na kolejny szczebel swoje umiejętności. Wyniki:

Czytaj więcej: BeskidianAthletic - 2022

Jesteś tutaj: Start Aktualności