Sport

OOM w LA - Włocławek 2021 r.

Bardzo udanie zadebiutowała startem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (MP J. Młodszych) podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka - Ania Szoska. Zawody odbyły się we Włocławku w dniach 28-30.07.2021 r. Ania wzięła udział w biegu na dystansie 3000 m i ukończyła go na 17 miejscu z czasem - 10:56,27 min. co jest jej nowym rekordem życiowym.  Gratulujemy !!!

Julia CHROMIK - 7 juniorką w Polsce na 3000 m.

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

W dniach 2-4 lipca b.r. w Lublinie odbywały się Mistrzostwa Polski w LA w kategorii wiekowej U20 (juniorzy). Do tego ogólnopolskiego finału zakwalifikowała się nasza zawodniczka, podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka - Julia Chromik.  Zawodniczka naszej  pogórskiej sekcji zaprezentowała się bardzo udanie kończąc bieg na 3000 m na 7 pozycji z nowym rekordem życiowym na poziomie - 10.18,70 min. Gratulacje !!!

Ogólnopolski Finał LDK - medale sprinterów.

W miniony wtorek  - 30 czerwca b.r. w Sieradzu odbył się Finał Ogólnopolskich Zawodów LDK (Lekkoatletyka dla Każdego), w którym wzięli udział najlepsi młodzi lekkoatleci w wyłonieni w wojewódzkich eliminacjach
Tym gronie znaleźli się sprinterzy naszego klubu, podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka:  Jakub Libura 

oraz Sebastian Libura. Obaj spisali się bardzo dobrze, bowiem Sebastian wywalczył złoty, a Jakub - brązowy medal w biegu na 100 metrów młodzików. Obaj zawodnicy uzyskali fantastyczne nowe rekordy życiowe i to przy regulaminowym wietrze. Sebastian legitymuje się obecnie nową "życiówką na poziomie - 11,09 a Jakub - 11,26.

Ponadto Jakub był członkiem 'brązowej' sztafety mieszanej 8 x 200 metrów., która zajęła 3 miejsce.

Obecnie obaj nasi zawodnicy przebywają na ogólnopolskim zgrupowaniu w Tarnowie.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Finał LDK - medale sprinterów.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska Młodzików

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

"Budowlani" Częstochowa byli organizatorem tegorocznych Mistrzostw Śląska w LA dla kategorii wiekowej  - młodzik (U16). Nie zabrakło w tych zawodach również reprezentantów naszej pogórskiej sekcji. Niezawodni okazali się nasi sprinterzy - bracia Sebastian i Jakub Libura, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca na podium biegu na 100 m. Najpierw w eliminacjach wygrali swoje serie by następnie w finale potwierdzić swoja dominację wśród najlepszych sprinterów województwa. Jakub dodatkowo zajął jeszcze 2 miejsce w skoku w dal, natomiast Szymon Sikora 

wywalczył brązowy medal w najdłuższym biegu rozgrywanym wśród młodzików - na dystansie 2000 m. Bardzo udanie zadebiutowała w mistrzowskiej randze zawodów Kamila Andrzejewska, która na dystansie 1000 m uplasowała się z nowym rekordem życiowym tuż za podium na 4 miejscu.  Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska Młodzików

67 Memoriał Janusza Kusocińskiego.

20 czerwca b.r. na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie odbyła się już 67 edycja Memoriału Janusza Kusocińskiego. Wśród wielu polskich oraz zagranicznych gwiazd lekkiej atletyki znalazło się również miejsce dla młodzieży, dla której organizatorzy przygotowali kilka konkurencji biegowych. Właśnie w jednym z takich biegów na dystansie 1500 m wzięła udział nasza pogórska reprezentantka - Julia Chromik, która po bardzo dobrym biegu zajęła ostatecznie 5 miejsce poprawiając znacznie dotychczasowy rekord życiowy, który obecnie wynosi - 4.44,19 min.  Gratulacje !!!

(na zdjęciu Julka z nr 20)

Jesteś tutaj: Start Aktualności