Sport

Kwalifikacyjny miting LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

9 maja na stadionie w Wapiennicy rozegrane zostały zawody LA dla zawodników z grup wiekowych U20 i U18. Nie zabrakło na nich również reprezentantów naszej sekcji. Z 8-mio osobowego składu 4-ka zawodników poprawiła swoje dotychczasowe PB ( życiówki ), podnosząc swoje możliwości na kolejny wyższy poziom. Gratulujemy.

Czytaj więcej: Kwalifikacyjny miting LA

19. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU GÓRSKIM W STYLU ANGLOSASKIM

Podczas rozgrywanych w B-B MP w Biegach Górskich w stylu anglosaskim (bieg pod górę i zbieg na dół)  reprezentował naszą sekcję jeden zawodnik - Marcin Kędzior, który w kategorii wiekowej U18, rywalizując na dystansie 6,31 km z przewyższeniem +/-312 m zajął wysokie 6 miejsce. Zawody odbyły się 8 maja b.r.

Tego samego dnia na tych samych trasach rywalizowały również dzieci w kat. wiek U12 walcząc o Puchar Prezydenta. Z naszej pogórskiej ekipy na starcie stanęły dwie zawodniczki:  Zofia Madej ukończyła rywalizację na ok. 800 metrowej pętli na 7 miejscu a Aleksandra Wojtyła  była 9 na mecie. Gratulujemy.

Śląska Liga Młodzików - I rzut

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

8 maja b.r. wzięliśmy udział w Lidze Młodzików. Było to pierwsze z 3 zaplanowanych zawodów dla tej grupy wiekowej. Wszystkie drużyny naszego województwa zostały podzielone na 2 20-to zespołowe grupy ( 40 ekip ze Śląska). Nasza drużyna startowała w Rudzie Śląskiej i spisała się bardzo dobrze zajmując wysokie 3 miejsce. Najwyżej punktowane miejsca dla naszej ekipy wywalczyli bracia Sebastian i Jakub Libura za starty na 100 m oraz nasza męska sztafeta 4x100 m.

Bardzo wysoko zapunktowały również nasze młode średniaczki: Kamila Andrzejewska biegnąca na 1000 m i Amelka Macieiczek startująca na 600 m. Poza tym wielu zawodników naszej drużyny osiągnęło nowe rekordy życiowe co bardzo cieszy i stanowi dobry prognostyk już na samym początku sezonu startowego. Gratulujemy.

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - I rzut

Miting Otwarcia Sezonu w LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

CKS Budowlani Częstochowa gościł lekkoatletów podczas mitingu otwierającego nowy sezon startowy. 20-to osobowa ekipa naszej sekcji wzięła udział w tych zawodach aby sprawdzić swoja formę po okresie przygotowań zimowych i wczesno wiosennych. Pierwsze starty w sezonie tak jak zwykle odbywały się w większości konkurencji biegowych na dystansach nieolimpijskich.

Przeważająca grupa podopiecznych trenera Z. Kołodziejczyka spisała się bardzo dobrze osiągając bardzo dobre wyniki nie jednokrotnie na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: Miting Otwarcia Sezonu w LA

Przełajowe Mistrzostwa Śląska U12 / U14 / U16 - Konopiska 2021

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Kolejny bardzo udany występ zaliczyli pogórscy biegacze. Tym razem podczas rozgrywanych w Konopiskach k/Częstochowy Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka zdobyli 3 medale. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci-U12, dzieci starsze - U14 i młodzicy - U16. Złoty medal dla naszej reprezentacji zdobyła Amelia Macieiczek (U12) a na 3 miejscu z brązowym medalem ukończyła ten sam bieg na dystansie 800 m - Antonina Rakus. Trzeci medal - brązowy wywalczył Mikołaj Pisz w biegu młodzików na dystansie 2 km.

  Kilku centymetrów do zdobycia również brązowego medalu zabrakło Kamili Andrzejewskiej, która bieg młodziczek ukończyła na 4 miejscu. 

Czytaj więcej: Przełajowe Mistrzostwa Śląska U12 / U14 / U16 - Konopiska 2021

Jesteś tutaj: Start Aktualności