Sport

Halowe Mistrzostwa Śląska U16 i U14 - Łódź 2021

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Rudzki Klub Sportowy w Łodzi był gospodarzem HM Śląska w LA dla grup wiekowych U16 - młodzik i U14 - dzieci starsze. W rywalizacji nie zabrakło również reprezentantów naszej, pogórskiej sekcji LA. Już na początku zawodów nasi czołowi sprinterze zdobyli dla nas dwa medale. Złoty i tytył najszybszego na śląsku młodzika przypadł Jakubowi Libura - 7,34 a tuż za nim na mecie jako drugi zameldował się Sebastian Libura - 7,38s. Do kompletu - brązowy medal zdobył jeszcze dla nas - Mikołaj Pisz w biegu młodzików na 1000 m - 2.57,26 min.

Tuż za podium na 4-tych miejscach uplasowali się jeszcze w kat. wiek. U 14 : Amelia Macieiczek na 600 m i Piotr Matuszny na 1000 m. Wyniki:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska U16 i U14 - Łódź 2021

Halowe Mistrzostwa Polski U20 - Toruń 2021

Przez trzy dni w Toruń Arena, trwały zmagania lekkoatletów z grupy wiekowej U18 i U20. Halowe Mistrzostwa Polski zgromadziły bardzo liczną grupę startujących a wśród nich w biegu juniorek na dystansie 3000 m znalazła się również reprezentantka naszego klubu - LKS Pogórze - Julia Chromik. Po bardzo ostrożnym starcie Julka pokonując kolejne metry dystansu poczynała sobie co raz odważniej mijając kolejne rywali aby ostatecznie dobiec do mety na wysokiej 4 pozycji z nowym rekordem życiowym na poziomie - 10:05,39 (II klasa sportowa). Gratulacje !!!

Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - Spała 2021

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Od zdobycia złotego medalu rozpoczęli starty w nowym sezonie pogórscy lekkoatleci. Medal ten wywalczyła nasza juniorka (U20) - Julia Chromik, która w biegu na dystansie 1500 m dobiegła do mety z nowym rekordem życiowym - 4:50,98 min. Gratulujemy !!! 

.

Zawody te rozgrywane były w COS OPO w Spale, 31 stycznia b.r. Zgromadziły one na starcie również lekkoatletów z kategorii wiekowej -  junior młodszy (U18). W tej kategorii wystartowała jeszcze  trójka naszych debiutantów, którzy pożegnali się z kategorią młodzik i postawili pierwsze kroki na kolejnym szczeblu swojej kariery. Bardzo udanie zaprezentował się Marcin Kędzior w biegu na 1000 m poprawiając życiówkę z przed roku o niemal 10 sek. i obecnie jego najlepszy wynik z hali to - 2:54,71 min. Krzysztof Biedrawa pomimo kłopotów na starcie uzyskał  dobry wynik na 600 m - 1:46,65 min. a nasza jedyna juniorka młodsza w tych zawodach pokonała dystans 1000m w czasie - 3:30,86 min.

 

Sekcja LA - Podsumowanie sezonu 2020 r.

 Za nami kolejny, już 25 sezon działalności naszej sekcji. Pomimo wielu trudności jaki przyniósł nam mijający rok udało się zrealizować niemal cały proces treningowy oraz wziąć udział niemal we wszystkich zaplanowanych zawodach. Niektóre z  imprez planowanych na wiosnę zostały poprzesuwane na jesień ale to nie przeszkodziło nam tak zmodyfikować nasze plany treningowe aby wystartować w tych jesiennych imprezach na jak najwyższym poziomie.

Zaczęliśmy tradycyjnie od startów na hali i już pierwszy występ podczas Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów dał nam pierwszy medal - brązowy. Zdobyła go Julia Chromik w biegu na dystansie 1500 m. Kolejne Halowe Mistrzostwa tym razem w kategoriach młodzikowskich i dzieci, to kolejne dwa medale: Piotr Matuszny  ( U12 ) wywalczył brązowy medal na 600 m a Jakub Libura( U14) zajął 3 miejsce w finale biegu na 60 m. Obie w/w imprezy odbyły się w Ostrawie. Sezon halowy podsumowała Julia Chromik 

Czytaj więcej: Sekcja LA - Podsumowanie sezonu 2020 r.

92.PZLA MP w Biegach Przełajowych

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Ostatnia imprezą mijającego roku w której uczestniczyliśmy o były Przełajowe Mistrzostwa Polski gdzie w kategorii wiek. U20 reprezentowała nas Julia Chromik. Julia po raz pierwszy wystartowała na dystansie 4 km i okazało się, że do takiego dystansu trzeba będzie jeszcze trochę nad kondycją popracować. Julka ukończyła rywalizację na 20 pozycji. Mamy nadzieję, że zdobyte podczas tych zawodów doświadczenie  zaprocentuje w przyszłym sezonie startowym. Zawody odbyły się 28 listopada b.r. w Kwidzynie.

Jesteś tutaj: Start Aktualności