Sport

Mistrzostwa Śląska w Biegach Alpejskich na krótkim dystansie.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Na zakończenie sezonu lekkoatletycznego nasza młoda ekipa pogórskich lekkoatletów wzięła udział w Mistrzostwach Śląska w biegach alpejskich na krótkim dystansie. Zawody organizowane pod auspicjami ŚZLA w Katowicach zorganizowane zostały przez KS "Diament" Godów a miejscem rywalizacji były zbocza góry Stożek w Wiśle Łabajowie. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi biegacze. W kategorii dziewcząt - U12 które biegły na dystansie  600 m pierwsza na mecie zameldowała się Amelia Macieiczek a tuż za nią Antonina Rakus (obie LKS Pogórze). W tej samej kategorii pierwszy na macie był znowu nasz zawodnik - Piotr Matuszny.  Czwarty medal - srebrny wywalczył jeszcze dla naszego zespołu - Marcin Kędzior startujący w kategorii U16 na dystansie 1600 m. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów.

MMM + Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

7 listopada b.r. na terenach Kubu Sportowego "Pająk Konopiska" k/Częstochowy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. Jednocześnie rozgrywane były również Przełajowe Mistrzostwa Śląska w kategorii młodzików. Nasza 7-osobowa ekipa spisała się na medal a nawet na 3 medale, zajmując również w klasyfikacji miedzywojewódzkiej (woj. opolskie i śląskie) wysokie 3 miejsce. Dwa medale brązowe (w klasyfikacji międzywoj. i wojewódzkiej)  wywalczył Kamil Kędzior w biegu na dystansie 2 km , a Anna Szoska  zdobyła brązowy medal w klasyfikacji wojewódzkiej w biegu na 1,5 km. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: MMM + Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w LA.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Niestety nie wzbogacili naszych tegorocznych zdobyczy medalowych nasi najmłodsi lekkoatleci. Najbliżej medalu była Amelia Macieiczek, której do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,24 sek. w biegu na 600 m dziewcząt U12. Trzeba jednak powiedzieć, że wiele występów naszych młodych zawodników należy zaliczyć do bardzo udanych ponieważ osiągnęli oni w swoich startach bardzo dobre wyniki, niejednokrotnie na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w LA.

Mistrzostwa Polski Młodzików w LA.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Podczas rozgrywanych w dniach 26-27.09.2020 r w Słupsku Mistrzostwach Polski Młodzików ( Mały Memoriał J. Kusocińskiego) wystartowali również dwaj nasi reprezentanci. Bracia Jakub i Sebastian Libura wzięli udział w biegu na 100 m niestety nie udało im się przebrnąć biegów eliminacyjnych na takim poziomie aby zakwalifikować się do udział w biegu finałowym. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy ich już w finale tej imprezy.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski - Łódź 2020

Bardzo udany debiut zaliczyła Joanna Sikora biorąc po raz pierwszy udział w Mistrzostwach Polski Studentów. Zawody odbywały się w dniach 14-16 września w Łodzi.

Asia reprezentowała barwy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i startując w kategorii  - Uniwersytety Medyczne zajęła wysokie 5 miejsce w biegu na 800 m (2:25,87) i  6 miejsce w biegu na 1500 m (5:08,84).  Gratulujemy !!!

Jesteś tutaj: Start Aktualności