Sport

Lekkoatletyczny Miting Kwalifikacyjny

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

15 czerwca b.r. Joanna Sikora wzięła udział w mitingu rozgrywanym w Rudzie Śląskiej, gdzie miała okazję powalczyć o udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Asia po raz pierwszy w tym sezonie spróbowała swoich sił na dystansie 3000 m. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych ( ogromny upał ) udało się jej osiągnąć dobry rezultat - 11.26,92 min (PB), promujący ją do udziały w MP, które odbędą się w dniach 3-5 lipca w Raciborzu. Trzymamy kciuki !!!

Mistrzostwa Śląska w LA U16 - 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

Stadion "Budowlanych" w Częstochowie gościł  9 czerwca, zawodników z grupy wiekowej młodzik, którzy rozegrali swoje Mistrzostwa Śląska w LA. W zawodach tych wzięła udział skromna bo zaledwie 5-osobowa ekipa pogórskich biegaczy.  Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Marcin Kędzior, który rywalizował na dystansie 2000 m. Poza nim jeszcze trzy nasze zawodniczki wystartowały na dobrym poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w LA U16 - 2019

BeskidianAthletic - 2019

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

8 czerwca na stadionie w Wapiennicy odbyła się kolejna edycja mitingu lekkoatletycznego pod nazwą BeskidianAthletic. Do południa rywalizowały dzieci i młodzicy i w tej części imprezy najlepiej zaprezentował się Sebastian Libura, który w kat. U14 zajął 2 miejsce w biegu na 60 m (7,68). natomiast w sesji popołudniowej rywalizowali juniorzy i tutaj bardzo dobrze wystartował Kamil Wilczyński zajmując 2 miejsce w biegu na 100m j. młodszych uzyskując fantastyczny czas - 10,73, niestety przy zbyt silnym wietrze (+3,2) aby uznać ten wynik za oficjalny. medalowe miejsce wywalczyła również Julia Chromik w biegu na 1500 m (5.07,67 min).

Czytaj więcej: BeskidianAthletic - 2019

Ogólnopolski Finał - NESTLE 2019

Po złotych medalach  zdobytych podczas wojewódzkich zawodów  LDK nasi dwaj reprezentanci: Szymon Ogiegło - skok w dal ( 5,37 m)i Jakub Libura - bieg na 60 m (7,41 ), powtórzyli swój wyczyn i tym razem  podczas Finału Ogólnopolskiego rozegranego w Warszawie 07.06.2019 r.  również stanęli na najwyższym stopniu podium, dokładając dodatkowo jeszcze jeden złoty medal  reprezentując  ekipę  województwa  śląskiego  w biegu sztafetowym.  Gratulujemy !!!

Śląska Liga Młodzików - II rzut.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

1 czerwca w Dzień Dziecka odbyła się druga runda Śląskiej Ligi Młodzików, tym razem gospodarzem był KS Sprint B-B. Niemalże wszyscy nasi reprezentanci sprawili sobie sami prezent startując na poziomie nowych rekordów życiowych. Najlepiej zaprezentowali się bracia LIbura startujący na dystansie 100 m oraz Ania Szoska biegnąca na 600 m. Cała trójka zdobyła wyniki  dająca ponad 100 pkt i klasy sportowe - chłopcy 4-te a Ania Szoska i Maria Welet - 5 kl sport. Nasza drużyna tym razem zdobyła nieco mniej pkt niż za pierwszym razem - 744 pkt.

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - II rzut.

Jesteś tutaj: Start Aktualności