Sport

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

16 września b.r. na stadionie "Budowlanych" w Częstochowie rywalizowali lekkoatleci z kategorii młodzik (U16). Były to zawody międzywojewódzkie ( śląskie i opolskie), które stanowiły ostatni etap rywalizacji tej grupy wiekowej, dające też przepustkę do startu w Małym Memoriale K. Kusocińskiego czyli Mistrzostw Polski U16 w LA. W imprezie tej wzięła udział 8-osobowa ekipa naszych pogórskich lekkoatletów.

Jako pierwsi wystartowali w eliminacyjnych biegach na 100 m - bracia Libura. Pierwszy bieg wygrał Jakub z czasem 11,87 a drugą serię przyprowadził do mety Sebastian (11,68). Jednak 3 serie eliminacyjną wygrał o rok starszy od naszych zawodników - Piotr Mleczek uzyskując najlepszy czas eliminacji - 11,54.

W rozgrywanym 2 godziny później finale najlepszym okazał się nasz Sebastian Libura z nowym, fantastycznym rekordem życiowym - 11,38 (w.+0.1), drugi był P. Mleczek z UKS 10 Zagórze (11,45) a na trzecim miejscy finiszował Jakub Libura z czasem - 11,56.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi średniodystansowcy. Marcin Kędzior (srebrny medalista Mistrz. Śląska) tym razem finiszował na miejscy trzecim zdobywając brązowy medal ( 2:54,21) na 5 miejscy do mety dobiegł Mikołaj Pisz ( 2:57,35) a tuż za nim Krzysztof Biedrawa ( 2:59,46).

.

Na dystansie 600 m pobiegła wracająca po kontuzji - Ania Szoska (1:52,21) a na dystansie 300 metrów rywalizowały kolejny raz Klaudia Gruszczyk i Aleksandra Bednarz. Tym razem Klaudia była lepsza kończąc bieg z czasem 47,23 (nowy rekord życiowy) a Ola finiszowała tuż za nią też z nową życiówką - 47,72.

Mistrzostwa Polski Juniorów w LA - Radom 2020

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Bardzo udanie wystartowała nasza juniorka - Julia Chromik podczas rozgrywanych w dniach 11-13.09.2020 r. w Radomiu - Mistrzostw Polski U20 w LA. Julia wzięła udział w biegu na dystansie 3000 m i  finiszowała w tym biegu na 8 miejscu z nowym rekordem życiowym - 10:37,42 min.

  Serdecznie  gratulujemy !!!

 

(fot.z biegu Mateusz Włostowski).

Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA - U16.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Bardzo udanie zaprezentowali się młodzi zawodnicy pogórskiej sekcji LA, którzy 5 września b.r. na stadionie GKS "Piast" w Gliwicach rywalizowali o medale i tytuły najlepszych lekkoatletów województwa w kategorii U16 (młodzik). Niezawodni okazali się nasi sprinterzy - bracia Sebastian i Jakub, którzy właśnie w tej kolejności wpadli na metę finałowego biegu na 100 m zdobywając złoto i srebro. Indywidualnie srebrny medal z bardzo dobrym wynikiem życiowym wywalczył również Marcin Kędzior w biegu na 1000 m. Piszemy wyżej o indywidualnych sukcesach ponieważ po raz pierwszy w 25-letniej historii naszej sekcji wywalczyliśmy medal i to złoty w biegu rozstawnym (sztafecie) 4 X 100 m chłopców. Nasz zespół pobiegł kolejno w składzie: J. Libura ; M. Kędzior ; K. Biedrawa i S. Libura. 

Bardzo dobrze wystartowali również pozostali członkowie naszej ekipy uzyskując niejednokrotnie wyniki na poziomie swoich nowych "życiówek".  Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA - U16.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - U20

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Złoty medal Mistrzostw Śląska Juniorek wywalczyła podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka - Julia Chromik. Zawody odbywały się 2 września b.r. na stadionie "Budowlanych" w Częstochowie. Julka rywalizowała na dystansie 1500 m i na mecie uzyskała czas - 5:00,16 min.  Gratulujemy !!!

XIX BeskidianAthletic

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Tradycyjnie jak co roku zawodnicy sekcji LA wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych pod nazwą - BeskidianAthletic. Impreza organizowana od 19 lat przez klub KS Sprint Bielsko-Biała cieszy się bardzo dużą popularnością. Podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka po wakacyjnej przerwie zaprezentowali się bardzo dobrze osiągając wiele życiowych rekordów a kilku zawodników zdobyło wyniki na poziomie klas sportowych. Gratulujemy .

Czytaj więcej: XIX BeskidianAthletic

Jesteś tutaj: Start Aktualności