Aktualności

HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA - BRZESZCZE

Brzeszczańska hala sportowa była światkiem zmagań młodych lekkoatletów (młodzicy i dzieci starsze), którzy walczyli o prymat najlepszych w naszym województwie. Nasi lekkoatleci przywieźli z tych zawodów 3 medale. Złoto zdobyła Aleksandra Rańda a srebro - Anna Sidoruk. Obie zawodniczki są podopiecznymi trenera Artura Szczotki. Drugi medal srebrny wywalczyła w skoku w dal Magdalena Wrzeszcz, podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka.
 

Czytaj więcej: HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w LA - BRZESZCZE

PUCHAR KAPLICÓWKI w NARCIARSTWIE BIEGOWYM

Zorganizowane wczoraj (30 stycznia) zawody narciarskie o „Puchar Kaplicówki” były bardzo udane. Mimo panującej odwilży udało się je przeprowadzić w dwóch konkurencjach: slalomie gigancie i biegach narciarskich. Na starcie stanęło prawie 130 zawodników - uczniów szkół gminy Skoczów.Pucharowe zmagania w biegach narciarskich były mniej liczne, bo uczestniczyło w nich 21 sportowców. Trasę dla narciarzy  biegowych na wzgórzu Kaplicówka wytyczył kierownik zawodów Stanisław Urbański, trener tej dyscypliny w LKS „Pogórze”.

Czytaj więcej: PUCHAR KAPLICÓWKI w NARCIARSTWIE BIEGOWYM

V MISTRZOSTWA USTRONIA w SPRINTACH

27.01.2013 r. w Ustroniu odbyły się V Mistrzostwa Ustronia w sprintach techniką klasyczną. W biegu mężczyzn na dystansie ok.2,5 km triumfował Janusz Pilch z Wisły. Kolejne miejsca na podium zajęli Józef Wojtyła z Pogórza orazJan Pawłowski (Hard Bike Tęcza Tenczynek). W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się Marcelina Wojtyła (LKS Pogórze), Anna Słowiok, Danuta Ligocka, Ewa Nowińska (Ustroń / Berkner Team), Jan Pawłowski (Hard Bike Tęcza Tenczynek), Janusz Pilch, Józef Wojtyła, Zbigniew Hyrnik (LKS Pogórze), Franciszek Suchy (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) oraz Michał Kobielusz (Jaworzynka).

Czytaj więcej: V MISTRZOSTWA USTRONIA w SPRINTACH

BIEGALI o PUCHAR JERZEGO

Marcelina Wojtyła z Pogórza oraz Jan Łacek z Jaworzynki zostali zwycięzcami I Biegu Narciarskiego o Puchar Jerzego, który został rozegrany w dniu dzisiejszym tj 26.01.2013 r. na trasie biegowej na Mołczynie w Dzięgielowie.

Czytaj więcej: BIEGALI o PUCHAR JERZEGO

SZKOLNE MISTRZOSTWA w BIEGACH NARCIARSKICH

W czwartek, 24 stycznia na boisku LKS Pogórze odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Biegach Narciarskich. W imprezie wzięli udział uczniowie miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum. Na świetnie przygotowanych trasach biegowych młodzież rywalizowała w stylu klasycznym. Zawodnicy wykazali się ogromną energią, siłą i determinacja w celu osiągnięcia upragnionej mety. W poszczególnych kategoriach zwyciężali: Patrycja Wrzeszcz, Marcelina Wojtyła, Wojciech Wojtyła i Kamil Brachaczek.

Czytaj więcej: SZKOLNE MISTRZOSTWA w BIEGACH NARCIARSKICH

Jesteś tutaj: Start