Aktualności

VIII Skoczowskie Czwartki LA - Finał Miejski.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019” oraz - Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Po 3-tygodniowej przerwie nasi najmłodsi lekkoatleci rozegrali swoje finałowe zawody VIII Skoczowskich Czwartków LA. Po wcześniejszych 6 imprezach ( 3 na jesieni i 3 wiosennych) przyszedł czas na Finał, podczas którego nagrodziliśmy najlepsze trójki w każdej konkurencji i kat, wiekowej medalami a w specjalnych klasyfikacjach: najlepsi zawodnicy i zawodniczki, najlepsi opiekunowie i najlepsze szkoły były również puchary. Dekorował prezes naszego klubu p. Stanisław Urbański. Podsumowując warto zaznaczyć  że w całym cyklu zawodów zgłoszonych było rekordowo aż 201 zawodników którzy reprezentowali 14 szkół naszego powiatu. Najlepszą szkołą okazała się SP Strumień startująca pod opieką p. Barbary Milanowskiej, na drugim miejscu uplasowała się SP 3 Skoczów im J. Pawła II pod opieką p. Korneliusza Rakusa a na 3 stopniu podium stanął ZSP z Pogórza z opiekunką p. Jadwigą Dybczyńska.  Gratulujemy wszystkim szkołą, opiekunom i zawodnikom i zapraszamy na kolejną - IX edycję naszych Czwartków LA już na jesieni b.r.

Mistrzostwa Śląska w LA U18 / U20

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

W dniach 25-26 maja b.r. na stadionie KS "Sprint" Bielsko-Biała przeprowadzono zawody o Mistrzostwo Śląska w kategoriach wiekowych j. młodszy -U18 i junior - U20. czwórka naszych juniorów, która wystartowała w tej imprezie przywiozła z niej aż 5 medali. Dwa srebrne wywalczył nasz sprinter - Kamil Wilczyński biegnący na 100m i 200 m, kolejny srebrny krążek wywalczyła w biegu na 3 km 3000 m - Julia Chromik a dwa medale brązowe zdobyła Joanna Sikora  pierwszego dnia za bieg na 1500 m a drugiego dnia na 800 m.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w LA U18 / U20

Wojewódzkie Zawody LDK

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

24 maja w Rudzie Śląskiej odbyły się Zawody Wojewódzkie LDK. LDK - Lekka atletyka Dla Każdego,  to program prowadzony przez PZLA w którym uczestniczy również nasza sekcja lekkiej atletyki z Pogórza.Nasza ekipa liczyła 11 zawodników, którzy przywieźli z tych zawodów  3 medale. Złoty zdobył  w biegu na 60 m Jakub Libura, jego brat Sebastian finiszował jako drugi zdobywając srebro. Kolejny złoty medal wywalczył w skoku w dal - Szymon Ogiegło.

Czytaj więcej: Wojewódzkie Zawody LDK

I Miedzynarodowy Miting LA Juniorów.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

12 maja b.r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się  Pierwszy Międzynarodowy Miting Juniorów w LA. Na starcie stanęli również zawodnicy naszej sekcji. Jako pierwszy wystartował Kamil Wilczyński, który po bardzo dobrym biegu eliminacyjnym na 100 m (11,22) awansował do finału w którym poprawił jeszcze wynik - 11,12 (w.+1.3). Na 400 m rywalizowała Roksana Szczypka - 65,36 a na dystansie 1500 m stanęła Julia Chromik uzyskując na mecie czas - 4.59,30 min.

Śląska Liga Młodzików - I rzut.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

11 maja b.r. na stadionie "Pogoni" w Rudzie Śląskiej spotkali sie lekkoatleci z kategorii młodzikowskiej, którzy rozegrali zawody ligowe w swojej kat. wiekowej. Na starcie  nie zabrakło również pogórskich lekkoatletów. Nasza młoda drużyna zdobyła łącznie 900 punktów plasując się na 6 miejscu w grupie A.

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików - I rzut.

Jesteś tutaj: Start