XXVI CROSS ŚWIĘTOJAŃSKI im. Jana Marka

Za nami kolejna, 26 już edycja Crossu Świętojańskiego. Mamy nadzieję że imprezę można zaliczyć do bardzo udanych nie tylko pod względem sportowym chociaż ten jest zawsze najważniejszy. Bieg główny, który tym razem ze względu na modernizację murawy boiska odbył się na nieco skróconym odcinku (ok 100 m) zgromadził na starcie 103 zawodników z czego 102 ukończyło bieg. Również biegi dzieci i młodzieży cieszyły się sporym zainteresowanie a rywalizacja najmłodszych zawodników - przeczkolaków stanowiła prawdziwą ucztę dla kibiców. Nieco skrócona tresę ok. 10 km pokonała  5 miłośników nordic walking, mamy nadzieję że za rok będzie ich znacznie więcej zwłaszcza tych miejscowych z klubu "Włóczykije". Nasze zawody jak co roku okraszone były występami młodzieży z ZS Nr 7 w Pogórzu a cała część sportowa zakończyła się dekoracjami najlepszych zawodników którą prowadziła pani Burmistrz Janina Żagan wraz z posłem na Sejm panem Czesławem Gluzą i prezesem klubu panem Stanisławem Urbańskim. Warto nadmienić że tradycyjnie sygnałem do startu głównego był wystrzał z armaty pana Czesława Kanafka.

Jesteś tutaj: Start Cross XXVI CROSS ŚWIĘTOJAŃSKI im. Jana Marka