Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Poznań 2019

10 lipca b.r. w Poznaniu rozpoczęły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U-18) w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich 'Lubuskie 2019'. Pierwszego dnia imprezy  o medal  walczył  Kamil Wilczyński. Kamil na stadionie pojawił się dwukrotnie. Najpierw w eliminacjach biegu na 100 metrów, gdzie w swojej serii był czwarty. Jego czas (11,04) dał mu niestety tylko dziesiąte miejsce i prawo startu finale B. By wystąpić w wielkim finale Kamilowi zabrakło zaledwie pięciu setnych sekundy. O tym, że awans do wielkiego finału, był w jego zasięgu udowodnił godzinę później, wygrywając finał B, z rekordem życiowym 10,92. Ten wynik, w nerwowej rywalizacji o medale (dwóch zawodników zdyskwalifikowanych, a jeden nie dobiegł do mety), dałby zawodnikowi trenowanemu przez Zdzisława Kołodziejczyka czwarte miejsce.

 

W drugim dniu zawodów pojawiło się dwóch naszych zawodników. Jako pierwszy do boju przystąpił Kamil Wilczyński w eliminacjach biegu na 200 metrów. W swojej serii nasz zawodnik  zajął czwarte miejsce, ze stratą ledwie czterech setnych sekundy do drugiego na mecie Dawida Kaszyńskiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz). Do finału A awansowało dwóch najlepszych z trzech biegów eliminacyjnych oraz dwóch najlepszych z czasami. Czas Kamila niestety nie dał mu awansu do czołowej ósemki i  będzie rywalizował w finale B. Czas Kamila w eliminacjach to - 22,67s. Pod koniec zmagań  2 dnia zawodów rozegrano bieg na 3000 metrów dziewcząt, w którym wystąpiła koleżanka klubowa Kamila Julia Chromik. Podopieczna Zdzisława Kołodziejczyka zajęła czternaste miejsce z czasem - 11.13,62 min.

Ostatniego dnia zawodów rywalizował Kamil Wilczyński, który w finale B biegu na 200 metrów zajął trzecie miejsce z czasem - 22,59 i ostatecznie zakończył mistrzostwa w tej konkurencji na jedenastej pozycji.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Poznań 2019