Aktualności

Miting Otwarcia Sezonu w LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

CKS Budowlani Częstochowa gościł lekkoatletów podczas mitingu otwierającego nowy sezon startowy. 20-to osobowa ekipa naszej sekcji wzięła udział w tych zawodach aby sprawdzić swoja formę po okresie przygotowań zimowych i wczesno wiosennych. Pierwsze starty w sezonie tak jak zwykle odbywały się w większości konkurencji biegowych na dystansach nieolimpijskich.

Przeważająca grupa podopiecznych trenera Z. Kołodziejczyka spisała się bardzo dobrze osiągając bardzo dobre wyniki nie jednokrotnie na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: Miting Otwarcia Sezonu w LA

Przełajowe Mistrzostwa Śląska U12 / U14 / U16 - Konopiska 2021

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Kolejny bardzo udany występ zaliczyli pogórscy biegacze. Tym razem podczas rozgrywanych w Konopiskach k/Częstochowy Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka zdobyli 3 medale. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci-U12, dzieci starsze - U14 i młodzicy - U16. Złoty medal dla naszej reprezentacji zdobyła Amelia Macieiczek (U12) a na 3 miejscu z brązowym medalem ukończyła ten sam bieg na dystansie 800 m - Antonina Rakus. Trzeci medal - brązowy wywalczył Mikołaj Pisz w biegu młodzików na dystansie 2 km.

  Kilku centymetrów do zdobycia również brązowego medalu zabrakło Kamili Andrzejewskiej, która bieg młodziczek ukończyła na 4 miejscu. 

Czytaj więcej: Przełajowe Mistrzostwa Śląska U12 / U14 / U16 - Konopiska 2021

Halowe Mistrzostwa Śląska U16 i U14 - Łódź 2021

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Rudzki Klub Sportowy w Łodzi był gospodarzem HM Śląska w LA dla grup wiekowych U16 - młodzik i U14 - dzieci starsze. W rywalizacji nie zabrakło również reprezentantów naszej, pogórskiej sekcji LA. Już na początku zawodów nasi czołowi sprinterze zdobyli dla nas dwa medale. Złoty i tytył najszybszego na śląsku młodzika przypadł Jakubowi Libura - 7,34 a tuż za nim na mecie jako drugi zameldował się Sebastian Libura - 7,38s. Do kompletu - brązowy medal zdobył jeszcze dla nas - Mikołaj Pisz w biegu młodzików na 1000 m - 2.57,26 min.

Tuż za podium na 4-tych miejscach uplasowali się jeszcze w kat. wiek. U 14 : Amelia Macieiczek na 600 m i Piotr Matuszny na 1000 m. Wyniki:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska U16 i U14 - Łódź 2021

Halowe Mistrzostwa Polski U20 - Toruń 2021

Przez trzy dni w Toruń Arena, trwały zmagania lekkoatletów z grupy wiekowej U18 i U20. Halowe Mistrzostwa Polski zgromadziły bardzo liczną grupę startujących a wśród nich w biegu juniorek na dystansie 3000 m znalazła się również reprezentantka naszego klubu - LKS Pogórze - Julia Chromik. Po bardzo ostrożnym starcie Julka pokonując kolejne metry dystansu poczynała sobie co raz odważniej mijając kolejne rywali aby ostatecznie dobiec do mety na wysokiej 4 pozycji z nowym rekordem życiowym na poziomie - 10:05,39 (II klasa sportowa). Gratulacje !!!

Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska - Spała 2021

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Od zdobycia złotego medalu rozpoczęli starty w nowym sezonie pogórscy lekkoatleci. Medal ten wywalczyła nasza juniorka (U20) - Julia Chromik, która w biegu na dystansie 1500 m dobiegła do mety z nowym rekordem życiowym - 4:50,98 min. Gratulujemy !!! 

.

Zawody te rozgrywane były w COS OPO w Spale, 31 stycznia b.r. Zgromadziły one na starcie również lekkoatletów z kategorii wiekowej -  junior młodszy (U18). W tej kategorii wystartowała jeszcze  trójka naszych debiutantów, którzy pożegnali się z kategorią młodzik i postawili pierwsze kroki na kolejnym szczeblu swojej kariery. Bardzo udanie zaprezentował się Marcin Kędzior w biegu na 1000 m poprawiając życiówkę z przed roku o niemal 10 sek. i obecnie jego najlepszy wynik z hali to - 2:54,71 min. Krzysztof Biedrawa pomimo kłopotów na starcie uzyskał  dobry wynik na 600 m - 1:46,65 min. a nasza jedyna juniorka młodsza w tych zawodach pokonała dystans 1000m w czasie - 3:30,86 min.

 

Jesteś tutaj: Start