Mistrzostwa Śląska w LA - Częstochowa

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni trenera Z. Kołodziejczyka podczas rozgrywanych w Częstochowie w dniach 26-27.05.2018 r. Mistrzostwach Śląska w LA. Zawody były przeznaczone dla grup wiekowych: senior, junior i j. młodszy.  Zawodnicy pogórskiego klubu przywieźli z tych mistrzostw 4 medale z czego 2 zdobył Kamil Wilczyński - srebro w skoku w dal (6,15 m) i brąz w finale biegu na 100 m. Kamil w eliminacjach osiągnął bardzo dobry wynik - 11,03, który jest obecnie 7 wynikiem w Polsce w jego kat. wiekowej, a w finale pobiegł jeszcze szybciej - 10.90 ale niestety wiatr  był zbyt mocny (w.+2.9) i wynik nie może zostać uznany jako oficjalny. Srebrne medale  wywalczyli jeszcze w biegu na 1500 m Julia Chromik (4:57.95) i jej starszy kolega klubowy - Marcin Szafarczyk (4:13.37). Juniorka - Asia Sikora swój bieg na 1500 m ukończyła na 6 miejscy(5:10,17). Magdalena Wrzeszcz awansowała do finałowego biegu na 100 m juniorek, który ukończyła na 8 miejscu z czasem 13,46 ( w eliminacjach uzyskała czas 13,33). Niestety Emilii Żwak nie udało się awansować do finałowego biegu na 100 m w kat. j. młodszych i swój występ w mistrzostwach zakończyła na biegach eliminacyjnych zajmując ostatecznie z wynikiem 13,62 - 13 miejsce.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Mistrzostwa Śląska w LA - Częstochowa