Sebastian Libura srebrnym medalistą Mistrzostw Polski.

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Podczas rozgrywanych w Karpaczu Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w kategorii wiekowej – U16 (młodzik), reprezentant naszej pogórskiej sekcji – Sebastian Libura, wywalczył tytuł wicemistrza kraju w biegu na 100 m. Już w eliminacyjnych biegach, podczas których wygrał swoja serię z czasem 11,30 było widać że jest  bardzo dobrze przygotowany i zmotywowany do startów, Do finałowej serii A  awansował z drugim czasem eliminacji i potwierdził to podczas finału uzyskując na mecie rewelacyjny wynik, po raz pierwszy w swojej karierze poniżej 11 sekund a dokładnie – 10,96 przy sprzyjającym ale dozwolonym wietrze +1,8. Drugi z braci Libura – Jakub również zaliczył bardzo udany start, co prawda nie awansował do serii finałowej A ale wygrał finał B z czasem 11,32 i ostatecznie ukończył rywalizację na 7 miejscu w Polsce. W Karpaczy wystartowała jeszcze dwójka naszych reprezentantów: Mikołaj Pisz oraz Szymon Sikora, którzy wzięli udział w biegu finałowym na dystansie 2000 m. Swoją rywalizację ukończyli na miejscach 28 - Mikołaj i 31 – Szymon. Całej czwórce serdecznie gratulujemy.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka Sebastian Libura srebrnym medalistą Mistrzostw Polski.