Lekka atletyka

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Chorzów 2018

W dniach 27-28 2018 r. na stadionie w Chorzowie rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Kat. wiekowej - junior młodszy. Dwójka naszych reprezentantów rywalizowała z najlepszymi zawodnikami w tej kat. w Polsce. Niestety nie był to najlepszy występ dla naszych zawodników. Kamil Wilczyński w biegu na 100 m zajął 21 miejsce z czasem - 11.32 (w.-03) a Julka Chromik w biegu na 1500 m z czasem 5:26,16 sklasyfikowana została na 23 miejscu. Apetyty były większe ale warto zauważyć że po raz pierwszy startowali w tak poważnej imprezie i że za rok będą nadal w tej samej grupie wiekowej.

Wakacyjny miting LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

21 lipca w Częstochowie odbył się miting LA w którym uczestniczyli również zawodnicy naszej sekcji. Dla niektórych był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się w najbliższy piątek Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (27-29.07.2018 Chorzów) a dla młodzików była to pierwsza "przymiarka" do startowania  na już juniorowskich dystansach. Wyniki:

Czytaj więcej: Wakacyjny miting LA

Ogólnopolski sukces naszych "Czwartków LA".

W dniach 16-17 czerwca 2018 r. w Łodzi odbył się XXIV Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach nasz region reprezentowała 27-osobowa reprezentacja "Skoczowskich Czwartków LA".  Dużym sukcesem zakończył  się udział naszej ekipy w tych zawodach, która przywiozła z tej imprezy komplet medali. Złoty medal zdobył Szymon Ogiegło wygrywając rywalizację skoku w dal w kat. chłopców klas 5 skacząc  w eliminacjach 5,31m a w finale 5,23 m. Na 2 i 3 miejscu ukończyli rywalizację bracia Libura: Sebastian  wywalczył srebrny a Jakub brązowy medal , obaj w biegu na 60 m w kat. chłopców klas 5. Na co dzień Szymon jest uczniem SP 3 w Skoczowie a bracia Sebastian i Jakub chodzą do SP w Strumieniu. Warto też wspomnieć że w ubiegłym roku S. Ogiegło był w kat. klas 4 - 3 w skoku w dal a Jakub 1 na 60 m ( Sebastian nie startował). Dzięki tym zdobyczom medalowym nasza skoczowska drużyna zajęła bardzo wysokie miejsce w rankingu  miast - organizatorów "Czwartków"   plasując się na 10 miejscu w Polsce.

Szymon Ogiegło dzięki wygraniu swojej konkurencji uzyskał nominację do startu w XIII Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym dla dzieci, który odbył się 21 czerwca 2018 r w Łowiczu. Szymon w gronie 6 zawodników z Estonii, Węgier, Łotwy, Słowacji i Litwy wywalczył z wynikiem 5,10 m wysokie 3 miejsce przegrywając srebro tylko o 2 cm z zawodnikiem z Łotwy, a konkurs ten wygrał  Węgier wynikiem 5,55m.

BeskidianAthletic 2018

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

16 czerwca na stadionie KS "Sprint" Bielsko-Biała odbyła się kolejna edycja międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych. Pośród ekip z 8 krajów i 64 polskich klubów znaleźli się również nasi reprezentanci, którzy co prawda nie wywalczyli medalowych miejsc ale czwórka z nich uzyskała rezultaty na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: BeskidianAthletic 2018

Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA

 „Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018” .

13 czerwca b.r. Ruda Śląska gościła najmłodszych lekkoatletów, którzy rywalizowali o medale mistrzostw śląska w kategoriach U12 i U14. Naszej 10-cio osobowej ekipie udało się wywalczyć jeden brązowy medal, który zdobył Sebastian Libura w biegu na 60 m dzieci starszych. Tuż za nim na 4 miejscu finiszował jego brat Jakub. Na 4 pozycję wskoczyła również Kamila Andrzejewska - podopieczna trenera A. Kuleszy startująca w skoku w dal w kat. U12.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Dzieci w LA

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka