Lekka atletyka

MMM + Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

7 listopada b.r. na terenach Kubu Sportowego "Pająk Konopiska" k/Częstochowy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. Jednocześnie rozgrywane były również Przełajowe Mistrzostwa Śląska w kategorii młodzików. Nasza 7-osobowa ekipa spisała się na medal a nawet na 3 medale, zajmując również w klasyfikacji miedzywojewódzkiej (woj. opolskie i śląskie) wysokie 3 miejsce. Dwa medale brązowe (w klasyfikacji międzywoj. i wojewódzkiej)  wywalczył Kamil Kędzior w biegu na dystansie 2 km , a Anna Szoska  zdobyła brązowy medal w klasyfikacji wojewódzkiej w biegu na 1,5 km. Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: MMM + Mistrz. Śląska w Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w LA.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Niestety nie wzbogacili naszych tegorocznych zdobyczy medalowych nasi najmłodsi lekkoatleci. Najbliżej medalu była Amelia Macieiczek, której do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,24 sek. w biegu na 600 m dziewcząt U12. Trzeba jednak powiedzieć, że wiele występów naszych młodych zawodników należy zaliczyć do bardzo udanych ponieważ osiągnęli oni w swoich startach bardzo dobre wyniki, niejednokrotnie na poziomie nowych rekordów życiowych.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w LA.

Mistrzostwa Polski Młodzików w LA.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Podczas rozgrywanych w dniach 26-27.09.2020 r w Słupsku Mistrzostwach Polski Młodzików ( Mały Memoriał J. Kusocińskiego) wystartowali również dwaj nasi reprezentanci. Bracia Jakub i Sebastian Libura wzięli udział w biegu na 100 m niestety nie udało im się przebrnąć biegów eliminacyjnych na takim poziomie aby zakwalifikować się do udział w biegu finałowym. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy ich już w finale tej imprezy.

 

Akademickie Mistrzostwa Polski - Łódź 2020

Bardzo udany debiut zaliczyła Joanna Sikora biorąc po raz pierwszy udział w Mistrzostwach Polski Studentów. Zawody odbywały się w dniach 14-16 września w Łodzi.

Asia reprezentowała barwy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i startując w kategorii  - Uniwersytety Medyczne zajęła wysokie 5 miejsce w biegu na 800 m (2:25,87) i  6 miejsce w biegu na 1500 m (5:08,84).  Gratulujemy !!!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

16 września b.r. na stadionie "Budowlanych" w Częstochowie rywalizowali lekkoatleci z kategorii młodzik (U16). Były to zawody międzywojewódzkie ( śląskie i opolskie), które stanowiły ostatni etap rywalizacji tej grupy wiekowej, dające też przepustkę do startu w Małym Memoriale K. Kusocińskiego czyli Mistrzostw Polski U16 w LA. W imprezie tej wzięła udział 8-osobowa ekipa naszych pogórskich lekkoatletów.

Jako pierwsi wystartowali w eliminacyjnych biegach na 100 m - bracia Libura. Pierwszy bieg wygrał Jakub z czasem 11,87 a drugą serię przyprowadził do mety Sebastian (11,68). Jednak 3 serie eliminacyjną wygrał o rok starszy od naszych zawodników - Piotr Mleczek uzyskując najlepszy czas eliminacji - 11,54.

W rozgrywanym 2 godziny później finale najlepszym okazał się nasz Sebastian Libura z nowym, fantastycznym rekordem życiowym - 11,38 (w.+0.1), drugi był P. Mleczek z UKS 10 Zagórze (11,45) a na trzecim miejscy finiszował Jakub Libura z czasem - 11,56.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi średniodystansowcy. Marcin Kędzior (srebrny medalista Mistrz. Śląska) tym razem finiszował na miejscy trzecim zdobywając brązowy medal ( 2:54,21) na 5 miejscy do mety dobiegł Mikołaj Pisz ( 2:57,35) a tuż za nim Krzysztof Biedrawa ( 2:59,46).

.

Na dystansie 600 m pobiegła wracająca po kontuzji - Ania Szoska (1:52,21) a na dystansie 300 metrów rywalizowały kolejny raz Klaudia Gruszczyk i Aleksandra Bednarz. Tym razem Klaudia była lepsza kończąc bieg z czasem 47,23 (nowy rekord życiowy) a Ola finiszowała tuż za nią też z nową życiówką - 47,72.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka