Lekka atletyka

49 Cross Mysłowicki

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Kolejny raz kilkoro  reprezentantów sekcji LA - LKS Pogórze wzięło udział w jednej z najstarszych - cyklicznych imprez biegowych w Polsce - 49 Crossie Mysłowickim. Zawody rozgrywane zostały na terenie Parku Słupna a rywalizowali w nich zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych. Wśród naszej ekipy najlepiej zaprezentowała się juniorka - Julia Chromik, która zajęła 2 miejsce w biegu na dystansie 3 km. W dekoracjach, które były prowadzone do 6 miejsca wzięli jeszcze udział: Anna Szoska - 5 miejsce w kat. młodzikowskie na dyst. - 1 km.  oraz Kamila Andrzejewska w kat. dzieci, która rywalizowała również na dystansie 1 km.  Marcin Kędzior biegnący na 2 km zajął  w grupie młodzików wysokie 7 miejsce. Gratulujemy !!!

Halowe Mistrzostwa Polski - Toruń.

Arena Toruń - Hala Widowiskowo - Sportowa  gościła 16.02.2020 r uczestników Halowych Mistrzostw Polski w LA. W kategorii wiekowej U 20 ( junior) wystartowała nasza reprezentantka, podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka - Julia Chromik. Julka wzięła udział w biegu na dystansie 3000 m, który ukończyła na 9 miejscu z czasem - 10:46,16 min. Gratulacje !!!

Halowe Mistrzostwa Śląska w LA - U12,U14 i U12.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Kolejny raz, tym razem w znacznie większej sile osobowej wyruszyła nasza ekipa młodych lekkoatletów do Ostrawy, gdzie rozegrane zostały zawody o  tytuły mistrzów Śląska w kategoriach młodzików i dzieci. Z zawodów tych udało nam się przywieść 2 medale, które dla naszej sekcji zdobyli: srebrny - Piotr Matuszek w biegu na 600 m raz Jakub Libura  w biegu na 60 m. Padło też kilka bardzo dobrych wyników na poziomie rekordów życiowych co stanowi  bardzo dobry prognostyk przed sezonem zasadniczym. Wyniki:

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska w LA - U12,U14 i U12.

Halowe Mistrzostwa Śląska w LA - Juniorów.

„Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2020" .

Wczoraj, tj. 25.01.2020 r. w Ostrawie odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska w LA w kat. wiek. Sen., U20 i U18.  W rywalizacji o tytuły najlepszych na Śląsku wzięli udział również nasi reprezentanci. Kamil Wilczyński zajął 4 miejsce w biegu na 60 m uzyskując najpierw w eliminacjach czas - 7,24 a następnie w finale - 7,18. Medal brązowy  wybiegała natomiast - Julia Chromik pokonując dystans 1500 m w czasie - 5:00,76 min. W zawodach tych wzięła udział jeszcze dwójka  naszych młodzików startując PK na dystansie 1000 m. Ania Szoska nabiegała - 3:24,21 a Mikołaj Pisz - 3:07,66 min.

Miting halowy w Toruniu.

Przebywająca na zgrupowaniu sportowym ZKN w Toruniu - Julia Chromik, wzięła udział w rozgrywanym tam halowym mitingu lekkoatletycznym. Podopieczna trenera Z. Kołodziejczyka pobiegła na dystansie 1000 m i ukończyła go z  dobrym wynikiem - 3:10,24 min.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka