Lekka atletyka

Przełajowe Mistrzostwa Polski - Olszyna 2019

23 marca b.r. w miejscowości Olszyna przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w kat. wiekowych U18, U20 i S. W zawodach tych udział wzięły dwie nasze reprezentantki: Julia Chromik w kat. j. młodszych na dystansie 3 km zajęła 17 miejsce a Joanna Sikora w biegu juniorek na 2 km była 20. Gratulujemy !!!.

Halowe Mistrzostwa Dzieci w LA

 Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

24 marca  w hali sportowej w Brzeszczach rozegrano  Halowe Mistrzostwa Śląska w kategorii wiekowej - dzieci ( klasy 4 i młodsi oraz klasy 5-6 SP). Nasza 9-cio osobowa ekipa przywiozła z tej imprezy 3 medale. Wszystkie zdobyli bracia Libura. Najpierw w biegu na 60 m  na pierwszym miejscu finiszował  Jakub a tuż za nim na  drugim miejscu Sebastian. Następnie w skoku w dal Jakub zdobył jeszcze medal srebrny. Tuż za podium w tym stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie skoku w dal znalazł się Szymon Ogiegło, który pomimo skoku na poziomie rekordu życiowego (5,45m) zajął tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce.

Przełajowe Mistrzostwa Śląska - 2019.

 Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

9 marca b.r. ponownie na trasach przełajowych w Mysłowicach obyły się zawody szczebla wojewódzkiego w biegach przełajowych.  Nasza 11-to osobowa ekipa przywiozła z tych zawodów dwa srebrne medale. Mikołaj Pisz startujący w kat. dzieci starszych  na dyst. 1 km stanął na drugim stopniu podium podobnie jak jego klubowa koleżanka - Julia Chromik, która w j. młodszych na dyst. 3 km również finiszowała na 2 miejscu.

Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Przełajowe Mistrzostwa Śląska - 2019.

47 Cross Mysłowicki.

 Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019”.

2 marca b.r.  na trasach przełajowych w Mysłowicach odbyła się kolejna 47 - edycja jednego z najstarszych biegów przełajowych rozgrywanych w powojennej Polsce. Na starcie nie zabrakło reprezentantów naszej sekcji. Najlepiej spisał się startujący w kat. Dzieci Starszych - Mikołaj Pisz, który wygrał swój bieg na dystansie 1 km. Wysokie miejsca zajęły jeszcze dwie juniorki: Julia Chromik zajęła 4 miejsce w biegu na 2 km a Asia Sikora była 5 na dystansie 3 km.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 - Toruń 2019

W dniach 8-10.02.2019 r. na pięknej hali sportowej w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w LA w kat. wiekowych U18 i U20. W zawodach wzięła udział dwójka naszych reprezentantów. Kamil Wilczyński po emocjonujących kwalifikacjach na 60 m w których ustanowił rekord życiowy (7,15) awansował do biegu finałowego, w którym zajął bardzo wysokie - 5 miejsce z nową "życiówką" - 7,12. W biegu na dystansie 1000 m wystąpiła Julia Chromik uzyskując czas 3:09.43 co dało jej w końcowej klasyfikacji 13 miejsce w Polsce. Gratulujemy .

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka