Lekka atletyka

Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Tym razem stadion "Budowlanych" w Częstochowie gościł lekkoatletów z kategorii wiekowej młodzik, którzy 10 czerwca b.r. rywalizowali o mistrzowskie tytuły  i medale Mistrzostw Śląska. Nasza 5-cio osobowa ekipa (na zdjęciu brak K. Wilczyńskiego), podopiecznych trenera Z. Kołodziejczyka przywiozła z tej imprezy dwa krążki, które zdobył Kamil Wilczyński: złoty za bieg na 100 m i srebrny za skok w dal. Warto zaznaczyć że wszyscy startujący w tych mistrzostwach zawodnicy naszej sekcji wykazali się doskonałą formą przygotowaną do tego startu i ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska Młodzików w LA

Indywidualne Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w LA

8 czerwca b.r.  w Chorzowie odbyły się Indywidualne  Mistrzostw Śląska w LA przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Sekcja LA naszego klubu umożliwiła start w tych zawodach trójce uczniów , którzy są jednocześnie zawodnikami naszej sekcji. Był to bardzo udany wyjazd ponieważ nie tylko nasi reprezentanci uzyskali wyniki lepsze od dotychczasowych "życiówek" to jeszcze wszyscy wrócili z medalami>

Wyniki:

Czytaj więcej: Indywidualne Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w LA

Mistrzostwa Śląska seniorów, juniorów i juniorów młodszych w LA

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

Dwa dni 3-4 .06.2017 r. rywalizowali lekkoatleci na stadionie  KS Start B-B walcząc o medale Mistrzostw Śląska w LA./ Niestety tym razem nie udało się nam przywieść z tej imprezy żadnego krążka. Najbliżej podium bo na 4 miejscu zakończył rywalizację Marcin Szafarczyk w biegu na 1500 m. Mimo że uzyskał w tym biegu nowy rekord życiowy to jednak troszeczkę zabrakło do "pudła".

Wyniki naszych zawodników:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska seniorów, juniorów i juniorów młodszych w LA

VI Lekkoatletyczne CZWARTKI - Finał Miejski

Po serii zawodów, które rozpoczęliśmy jesienią 2016 r. przyszedł czas na podsumowanie całego - 6 cyklu zawodów. Najlepszym drużynom, opiekunom i zawodnikom wręczał dyplomy, medale i puchary  prezes LKS Pogórze (organizator zawodów)  - p. Stanisław Urbańsk. iSukces drużynowy przypadł uczniom z ZSP w Pogórzu, którzy wyprzedzili SP Strumień i SP 1 Brenną Leśnice. Teraz przed najlepszymi zawodnikami naszych finałów jeszcze wyjazd do Łodzi gdzie wezmą udział w Ogólnopolskim Finale  Czwartków LA. Życzymy powodzenia !!!

Wyniki:

Czytaj więcej: VI Lekkoatletyczne CZWARTKI - Finał Miejski

Śląska Liga Młodzików w LA - 2 rzut

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu ofert na rok 2017"

28.05.2017 r. na stadionie Budowlanych - Częstochowa  spotkały się drużyny z całego województwa aby rozegrać kolejną rundę ligi młodzików. Nasza, tym razem szersza kadra młodzików zaprezentowała się bardzo dobrze. kilku zawodników poprawiło "życiówki" a ostateczny wynik drużyny również był o wiele lepszy od poprzedniego.

Wyniki:

Czytaj więcej: Śląska Liga Młodzików w LA - 2 rzut

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka