Aktualności

JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Urodził się 13 stycznia 1931 roku w Pogórzu. Ojciec był kolejarzem, matka ze znanej i zasłużonej rodziny Bączków – prowadziła niewielkie gospodarstwo i wychowywała pięcioro dzieci.

Szkołę powszechną rozpoczął przed wojną, a ukończył dopiero po jej zakończeniu. Potem trudnił się furmanką, ale za radą matki podjął naukę w Szkole Rolniczej w Międzyświeciu. Nakaz pracy odrabiał w Opolu, a służbę wojskową w Starogardzie Szczecińskim. Mimo, że ciągnęło go do świata, wrócił na ojcowiznę, do rodzinnego gospodarstwa, do Pogórza.

Pracował w wydziale rolnictwa Rady Powiatowej w Cieszynie, a następnie w Brennej, Ochabach, Dębowcu i Skoczowie. Zajmował się organizacją szkoleń rolniczych, pokazów, był członkiem komisji przydzielających traktory czy materiały budowlane. Ceniono go za świetną znajomość terenu, fachowość, a najbardziej za uczciwość. Traktor kupił jako ostatni z posiadających przydział...

Czytaj więcej: JAN MAREK - samotnik o wielkim sercu.

Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży w Pogórzu - historia.

Początkiem 2001 r. powstała idea organizowania w Pogórzu biegów przełajowych dal dzieci i młodzieży. Ponieważ udało się pozyskać środki finansowe na przeprowadzenie takich zawodów zarówno z Gminy jak i z Powiatu to impreza zyskała rangę zawodów o zasięgu powiatowym. Specyfiką i odmiennością tych zawodów jest fakt że zawodnicy - uczniowie biegają w swoich rocznikach bez tradycyjnego podziału na kategorie wiekowe, które obowiązują dopiero od wieku młodzikowskiego (1-2 klasa gimnazjum). Początkowo zawody przeprowadzane były na łąkach i polach okalających tereny pogórskiego klubu, ale od kilku lat biegi odbywają się na trawiastych terenach, przyległych do klubu boisk piłkarskich. każde zawody tradycyjnie kończą się dekoracjami:  w naszych zawodach nagradzamy dyplomami pierwsze szóstki, trzech pierwszych otrzymuje medale a zwycięzca każdego biegu cieszy sie jeszcze zdobytym pucharem.

Chronologia biegów przełajowych organizowanych w Pogórzu:

Czytaj więcej: Biegi Przełajowe Dzieci i Młodzieży w Pogórzu - historia.

LEKKOATLECI TRENUJĄ I WYPOCZYWAJĄ NAD MORZEM

Przez trzynaście dni (25.07-06.08.2013) lekkoatleci szlifowali formę na letnim zgrupowaniu sportowym w pięknej nadmorskiej miejscowości - Mielno. Przez ten czas gościli tradycyjnie już w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym LZS Mielno. Ponieważ pogoda wyjątkowo sprzyjała więc czas spędzliśmy nie tylko na treningach ale również na plaży. Biegacze odwiedzili w czasie swoich wycieczek okoliczne miejscowości jak: Mielenko, Unieście, Chłopy, Sarbinowo, Łazy czy ujście jeziora Jamno do morza w okalicach Łazów. Wyjątkowo ciepłe wody Bałtyku zachęcały do zażywaniu kąpieli a gorący piasek do opalania oraz gier i zabaw. Była czas na trening ale również na zwiedzanie,plażowanie i zawieranie nowych znajomości. Mam nadzieję, że dwutygodniowy pobyt nad morzem pomógł młodym sportowcom naszej sekcji na odbudowę nadwątlonych sił i przyczyni się do podniesienia ich umiejętności sportowych na jeszcze wyższy poziom.

BESKIDIANATHLETIC

Na bardzo dobrym poziomie zaprezentowali się nasi zawodnicy podczas rozgrywanego w Bielsku na stadionie "Sprintu" mitingu lekkoatletycznego o nazwie Beskidianathletic. Poza wieloma rekordami życiowymi (PB) zdobyliśmy również trzy medale, wszystkie koloru brązowego. W skoku w dal Magdalena Wrzeszcz i Wojciech Wysłuch oraz Przemysław Strządała za bieg na 400 m.
 

Czytaj więcej: BESKIDIANATHLETIC

ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW III-rzut B-B

W mocno osłabionym składzie wystartowaliśmy w III-rzucie ligi młodzików. Pomimo tego, że część zawodników przebywała w Łodzi na Ogólnopolskim Finale Czwartków LA to i tak udało nam się uzyskać kilka bardzo dobrych wyników. Niestety nasz dorobek punktowy okazał się być najsłabszym z dotychczasowych (926 pkt). Tradycyjnie już najwyższą formą błysnęła nasza złota medalistka Mistrzostw Śląska - Ola Rańda, która ustanowiła nowy rekord życiowy w  pchnięciu kulą (3kg) - 11,92 m co zostało przeliczone na 144 punkty.
 

Czytaj więcej: ŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW III-rzut B-B

Jesteś tutaj: Start