Aktualności

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych - Zielona Góra 2023

25 listopada b.r. w Drzonkowie na terenach Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Pięcioboju Nowoczesnego przeprowadzone zostały biegi przełajowe dla grup wiekowych  U18/20/23 i Sen. w ramach Mistrzostw Polski. W zawodach tych wzięła udział trójka naszych zawodników. Najwyżej sklasyfikowana została Joanna Sikora, która swój bieg na dystansie 9 km zakończyła wśród najlepszych seniorek w Polsce na 8 miejscu. Mikołaj Pisz w U18 na dystansie 3 km ukończył swój bieg na 23 miejscu a w tym samym  biegu Szymon Sikora był 43. Gratulujemy !!!

Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych - Bytom 2023

W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przyszło zakończyć sezon biegaczom naszej sekcji LA - LKS Pogórze. Śnieg, deszcz i duże ilości błota nie przeszkodziły jednak wystartować w Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych, które zorganizowane zostały kolejny raz w Bytomskim Parku Miejskim im. F. Kachla. Warto w tym miejscu wspomnieć , że za rok właśnie w tym parku zorganizowane zostaną Przełajowe MP.

Nasza 20-to osobowa ekipa zaprezentowała się całkiem dobrze.  Przywieźliśmy z tych mistrzostw 2 medale: złoty zdobyła Amelia Macieiczek w biegu na dystansie 1 km w kat. wiek. U16 a brązowy - Joanna Sikora, która wystartowała w kategorii seniorek na dystansie 3 km. Gratulujemy!!!.  Pozostałe wyniki:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych - Bytom 2023

Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich - Stożek 2023

Dzisiaj tj.21 października b.r. w Wiśle Łabajowie zostały przeprowadzone Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich. Były to biegi w stylu alpejskim na krótkich dystansach. Nasza 13-to osobowa ekipa  spisała się fantastycznie zdobywając wiele miejsc medalowych a w prowadzonej klasyfikacji drużynowej "ustrzeliliśmy hat tricka " wygrywając tą punktację trzeci rok z rzędu. Brawo MY !!!  Wyniki:

Czytaj więcej: Mistrzostwa Śląska w Biegach Górskich - Stożek 2023

ABC - LA - runda 3

Trzecia i zarazem ostatnia runda naszych lekkoatletycznych zmagań dla najmłodszych już za nami. Podsumowaliśmy nasze 3 środowe spotkania, Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali medalami i dyplomami i tradycyjnie na każdego czekał również słodki poczęstunek. Na ox.pl znajdziecie bogaty fotoreportaż z tego wydarzenia. Wyniki:

Czytaj więcej: ABC - LA - runda 3

ABC - LA - runda 2

Za nami druga runda zmagań młodych adeptów lekkiej atletyki. Kolejne spotkanie na stadionie SOSiR-u przyniosło wiele nowych udanych startów i rekordów życiowych. Wyniki:

Czytaj więcej: ABC - LA - runda 2

Jesteś tutaj: Start