Aktualności

Przełajowe Mistrzostwa Śląska U18 / U20 i Seniorzy - Bytom 2021

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

20 listopada b.r. w Bytomiu przeprowadzone zostały Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych dla kategorii juniorowskich i seniorów, odbyły się również towarzysko biegi dla młodzików z programu LDK. Nasza pogórska ekipa ponownie nie zawiodła i przywiozła z tej imprezy dwa medale. Srebrny krążek i tytuł wicemistrzyni Śląska wywalczyła Julia Chromik startująca w kat. U20 na dystansie 2 km oraz medal brązowy po zaciętym finiszu zdobył Marcin Kędzior w grupie wiekowej U18 startujący również na 2 km. Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: Przełajowe Mistrzostwa Śląska U18 / U20 i Seniorzy - Bytom 2021

Sukces !!! Sukces !!! Sukces !!!

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Sukcesem zakończył się udział naszej reprezentacji w rozegranych 13 listopada b.r. Mistrzostwach Śląska w Biegach Górskich. Były to zawody rozgrywane w stylu alpejskim /czyli start na dole a meta na górze/ na krótkim dystansie.  Wiele indywidualnych sukcesów naszych poszczególnych zawodników złożyło się na  końcowe osiągnięcie jakim było wygranie klasyfikacji drużynowej tych Mistrzostw. Na sukces zapracowali wszyscy ale warto w szczególny sposób wspomnieć indywidualnych medalistów tych zawodów. Julia Chromik - złoty medal w kat. U20 /dystans 1600m/; Amelia Macieiczek - złoty medal w kat. U14 /dystans 800m/; Ania Szoska - złoty a Aleksandra Bednarz - brązowy medal w kat. U18 /dystsn1600m/; Kamila Andrzejewska - srebrny medal w kat.U16 /dystans 1600m/; Mikołaj Pisz - srebrny medal w kat. U16 /dyst.1600m/; Marcin Kędzior - srebrny medal w kat. U18 /1600m/; Zofia Madej - brązowy medal w kat. U12 /dystans 600m/. Skład drużyny uzupełnili jeszcze zdobywając cenne punkty do klasyfikacji końcowej: Kamila Gogółka, Beniamin Krzak, Piotr Matuszny, Klaudia Gruszczyk, Szymon Sikora i Dawid Knyps. LKS Pogórze - Drużynowym Mistrzem Śląska w Biegach Górskich !!!  Gratulacje !!!

49 Cross Mysłowicki

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Już po raz 49 odbył się jeden z najstarszych, cyklicznych biegów przełajowych organizowany w Mysłowicach - Cross Mysłowicki. Wielokrotnie na trasach biegowych w Mysłowicach rywalizowali najlepsi polscy biegacze, wielokrotnie olimpijczycy. Skromna reprezentacja naszego klubu również wzięła udział kolejny już raz w  tej imprezie. Na medal i to złoty spisała się pogórzanka - Amelia Macieiczek, wygrywając bieg w najmłodszej kategorii - U14, który rozgrywany był na dystansie ok. 600 m.

Ten sam bieg na 12 pozycji ukończyła Antonina Rakus a Piotr Matuszny był 13 wśród chłopaków. Wysokie - 5 miejsce zajął Marcin Kędzior w biegu j. młodszych na 3 km.  a Ania Szoska zajęła 8 miejsce w tej samej kat. rywalizując na dystansie 2 km. 

 

MMM w Biegach Przełajowych

"Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021" .

Podczas rozgrywanych 6 listopada b.r. Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych wysoką formą błysnęła Kamila Andrzejewska, która na ciężkiej, 1,5 km trasie finiszowała na 3 miejscu wśród najlepszych biegaczek z woj. śląskiego i opolskiego. Zawody odbywały się w Kędzierzynie Koźlu. Ekipę naszej pogórskiej sekcji LA uzupełniali jeszcze:

Mikołaj Pisz, który na dystansie 2 km finiszował na wysokim - 5 miejscu, podobnie jak Szymon Sikora na dystansie 3 km. Klaudia Gruszczyk ukończyła rywalizację na 8 pozycji w biegu na dystansie 2,5 km a Konrad Świder dobiegł do mety 13  rywalizując na dyst. 3 km.

XX Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2021

Przy pięknej, jesiennej pogodzie nasz Klub Przeprowadził kolejną, jubileuszową bo już XX edycję Biegów Przełajowych Dzieci i Młodzieży naszego powiatu. Na starcie stanęło równo 100 uczestników rywalizujących w 16 kategoriach wiekowych. Wyścigi toczyły się na dystansach od 100 m dla najmłodszych do 2 km dla grupy najstarszej. Poza przygotowanymi dla uczestników - zwycięzców{ pucharów, medali i dyplomów był również skromny poczęstunek dla każdego kto osiągnął metę swojego biegu. Wyniki:

Czytaj więcej: XX Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2021

Jesteś tutaj: Start