Aktualności

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 - Opole

9 września b.r. na stadionie Opolskich Olimpijczyków w Opolu przeprowadzone zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA. Była to ostatnia konfrontacja naszych zawodników z kategorii wiekowej U16 gwarantująca możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Polski. Dwie nasze zawodniczki stanęły na podium zdobywając srebrne medale tych mistrzostw: Amelia Macieiczek w biegu  na 1000 m /3.03,45 min/ i Antonina Rakus na 2000 m /7.04,24 min./ Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza nowa zawodniczka - Malwina Dzierbanowicz, która zajęła 6 miejsce na 2000 m /7.33,37 min/. Ósma na mecie 600 m była Laura Badura /1.47,18 min/. Również 8 na mecie był Piotr Matuszny startujący po raz pierwszy na dystansie 2000m /7.24,06 min/. Gratulujemy !!!

Miting Jubileuszowy TL "Pogoń" - Ruda Śląska

3 września b.r.  starsza grupa naszej sekcji wystartowała na mitingu LA w Rudzie Śląskiej. Kilka dobrych wyników udało się nabiegać co dobrze nastraja przed dalszymi startami.

Czytaj więcej: Miting Jubileuszowy TL "Pogoń" - Ruda Śląska

Memoriał i Puchar w Chorzowie.

2 września b.r. w Chorzowie przeprowadzono kolejny Memoriał P. Kozubka i O. Kałużowej oraz zawody o Puchar Prezydenta  Chorzowa w LA. Nasza kilkuosobowa ekipa  wzięła jak co roku udział w tych zawodach przywożąc z nich kilka cennych wyników na początek drugiej części sezonu startów na bieżni. Na podium stanęły: Zofia Madej w biegu na 300m U14 i Amelia Macieiczek za bieg na 600 m w kat. U16. Wyniki naszych reprezentantów:

Czytaj więcej: Memoriał i Puchar w Chorzowie.

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - Toruń 2023

31 sierpnia b.r. odbył się Ogólnopolski finał Lekkoatletycznych Nadziej Olimpijskich. Zawody przeprowadzono w Toruniu. Wzięła w nich udział nasza zawodniczka - Zofia Madej, która po eliminacjach wojewódzkich zakwalifikowała się do tego finału w biegu przełajowym w kat. wiekowej U14. Zosia pobiegła na dystansie 1 km. i zajęła ostatecznie 18 miejsce (najlepsze z reprezentantek woj. śląskiego). Gratulacje !!!

Zapraszamy !!!

 

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejny - 14. Memoriał Kamili Skolimowskie w ramach, którego odbędą się najbardziej pestiżowe zawody - Diamentowej Ligi. Impreza oczywiście w "kotle czarownic" w Chorzowie, 16 lipca. Już ponad 15 tys. sprzedanych biletów jak głoszą organizatorzy. Wśród gwiazd lekkiej nie tylko polscy mistrzowie ale np. Armand Duplantis, który być może pokusi się o atak na kolejny rekord świata w skoku o tyczce czy też "król bieżni" - Jakob Ingebrigtsen. Norweg ma w planach powalczyć o rekord świata na 1500 m.

A żeby zachęcić Was jeszcze bardziej do bycia uczestnikiem tego wydarzenia to znalazłem coś takiego :) 

 

Jesteś tutaj: Start