Aktualności

Skoczowska Gala Sportu - 2023

21 kwietnia b.r. w hali sportowej SOSiR odbyła się uroczystość wręczenia nagród za osiągnięcia sportowe minionego 2022 roku. Wśród blisko 40 nagrodzonych znaleźli się tradycyjnie również zawodnicy naszej pogórskiej sekcji LA. Joanna Sikora, Julia Chromik, Natalia Szczotka, Anna Szoska, Kamila Andrzejewska, Mikołaj Pisz, Amelia Macieiczek, Antonina Rakus, Zofia Madej, Lena Stec oraz trener - Zdzisław Kołodziejczyk. Życzymy sukcesów w kolejnym 2023 roku !!!.

XXII Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2023

Kolejny raz, 15 kwietnia b.r. spotkaliśmy się na obiektach LKS-u Pogórze aby rywalizować w biegach przełajowych o tytuły najlepszych w powiecie.  W zawodach udział wzięło - 123 uczestników ( 73 dziewczęta i 50 chłopców) Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali: pucharami, medalami i dyplomami. Dla wszystkich tradycyjnie były słodycze i ciepła herbata.

Duży fotoreportaż z tych zawodów znajdziecie na portalu:  OX.pl 

Czytaj więcej: XXII Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2023

Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych.

1 kwietnia b.r. na przełajowych trasach w Supraślu / Białystok zostały przeprowadzone Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Wzięła w nich udział nasza zawodniczka - Joanna Sikora, która na co dzień jest studentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Asia rywalizowała na dystansie 6 km i ukończyła swój bieg na 10 miejscu ale w klasyfikacji uczelni medycznych zajęła  pierwsze miejsce. Gratulacje !!!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych

W bieżącym roku województwo opolskie jest organizatorem zawodów międzywojewódzkich w kategorii młodzików - U16, dlatego też w minioną sobotę 25 marca udaliśmy się do Korfantowa aby wziąć udział w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach U16 w Biegach Przełajowych. To najwyższy szczebel zawodów przełajowych dla tej grupy wiekowej. Wyjazd okazał się bardzo udany ponieważ przywieźliśmy z tych mistrzostwa 2 medale na 3 startujących zawodników naszej sekcji. Złoto w biegu na 1,5 km zdobyła Amelia Macieiczek a w tym samym biegu na 3 miejscu dobiegła Antonina Rakus. Natomiast Piotr Matuszny w biegu chłopców na 3 km zajął 11 miejsce. Gratulujemy !!!

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2023" . 

Halowe Mistrzostwa Śląska - Racibórz 2023

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2023" . 

 Kolejnym startem halowym były Mistrzostwa Śląska ale w kategoriach młodszych - U12 / U14 i U16. Jako pierwsi  25 lutego b.r. wystartowali młodzicy - U16, niestety tym razem nasza trójka reprezentantów powróciła z Raciborza bez medalu. Warto zaznaczyć, że wszyscy zmienili w tym roku kategorię wiekową i mieli o rok starszych rywali ale myślę, że jeszcze nie raz w tym sezonie zaskoczymy również tych bardziej doświadczonych zawodników. Lepiej spisali się młodsi zawodnicy  startujący w kategorii U14. Srebrny medal tych mistrzostw wywalczyła Zofia Madej w biegu na 300 m. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: Halowe Mistrzostwa Śląska - Racibórz 2023

Jesteś tutaj: Start